Вірус підміни сторінок

Умовно вірусами підміни сторінок називаються шкідливі програми, створені для спотворення сторінок у браузері користувача. Коли користувач, комп'ютер якого заражений таким вірусом, звертається до пошукової системи, вірус змінює сторінку з результатами пошуку. Таким чином, користувач переходить не на сайт, знайдений пошуковою системою, а на якийсь інший ресурс.

Дія вірусу може проявлятися і таким чином: під час реєстрації або авторизації на Яндексі пропонується підтвердити свої дані, відправивши SMS на вказаний номер.

Звертаємо вашу увагу, що Яндекс ніколи не вимагає грошей за реєстрацію та користування своїми сервісами, а також не пропонує підтвердити реєстрацію за допомогою SMS.

Якщо ви зіткнулися з одним із описаних нижче випадків, то, ймовірно, ваш комп'ютер заражений.

Варіант 1

  • Натиснувши на посилання в результатах пошуку, ви опиняєтеся не на тому сайті, який вказаний на сторінці. Перевірте, чи збігається адреса сайту в адресному рядку браузера з адресою в результатах пошуку.

  • Один із результатів пошуку зовні виглядає так само, як усі інші, але не має жодного відношення до вашого запиту. При повторній спробі задати той самий запит ще раз, «підставний» сайт може зникнути зі сторінки.

Докладніше...

Варіант 2

  • Натиснувши на посилання в результатах пошуку, ви опиняєтеся не на тому сайті, який вказаний на сторінці. Перевірте, чи збігаються адреса сайту в адресному рядку браузера та в результатах пошуку.

  • Посилання в самих верхніх результатах пошуку ведуть на сайт rupoisk.ru.

  • Перші результати пошуку не мають жодного відношення до вашого запиту. У разі повторної спроби задати той же запит посилання все одно ведуть на інші сайти.

Докладніше...

Варіант 3

При спробі зайти на головну сторінку https://www.yandex.ua пропонується ввести логін, пароль і надіслати SMS на короткий номер. Сторінка схожа на ту, що використовується для входу в пошту.

Докладніше...

Варіант 4

Сторінка результатів пошуку підміняється пошуком із сайту jomba.ru або в результатах пошуку на самому верху завжди відображаються посилання, які ведуть на цей сайт.

Докладніше...

Жоден із варіантів не підходить

Якщо ви помітили дивне в результатах пошуку, яке може бути наслідком роботи вірусу, напишіть у службу підтримки за адресою safesearch@yandex-team.ru. Складіть докладний опис і прикріпіть скриншот екрана, що ілюструє проблему. Вам обов'язково дадуть відповідь.