Підміна сторінок

Якщо ви натиснули на один із результатів пошуку, але опинилися не там, де сподівалися, можливо, ваш комп'ютер заражений вірусом.

Вірус підміняє html-код сторінки з результатами пошуку, підставляючи замість одного з результатів посилання та опис іншого сайту.

Як це може виглядати?

  • При натисненні на посилання в результатах пошуку, ви опиняєтеся не на тому сайті, який вказаний на сторінці. Перевірте, чи збігаються адреса сайту в адресному рядку браузера і в результатах пошуку.

  • Один із результатів пошуку зовні виглядає так само, як всі інші, але не має жодного відношення до вашого запиту. У разі повторної спроби задати той же самий запит ще раз, сайт може зникнути зі сторінки.

Що з цим робити?

  1. Рекомендуємо вам перевірити комп'ютер антивірусними програмами. Якщо у вас уже встановлена антивірусна програма, перед запуском перевірки завантажте її оновлення.

    Зверніть увагу, що не всі антивіруси можуть справлятися з цим вірусом. Наприклад, можна позбавитися від вірусу підміни сторінок за допомогою утиліти CureIt від «Dr.Web» (не вимагає встановлення і не конфліктує з жодним антивірусом).

  2. Для того, щоб перевірити комп'ютер за допомогою цієї утиліти, завантажте програму за посиланням вище, запустіть її і натисніть кнопку Пуск. Якщо утиліта виявить вірус, вона запитає — Лікувати?. Натисніть Так, і небезпечний файл буде видалений із вашого комп'ютера. Після цього потрібно перезавантажити комп'ютер.

  3. Також ви можете скористатися Virus Removal Tool Лабораторії Касперського.

Якщо у вас не вийшло видалити вірус, або ви помітили дивне в результатах пошуку, що може бути наслідком роботи вірусу, напишіть у службу підтримки за адресою safesearch@yandex-team.ru. Складіть докладний опис і прикріпіть скриншот екрана з проблемою. Вам обов'язково дадуть відповідь.