Про відповідальність користувачів і скарги на їх контент

Яндекс надає користувачам можливість зберігати, шукати й обмінюватися інформацією.

Перш ніж розмістити контент на наших серверах, користувачі приймають умови Угоди користувача, згідно з якою зобов’язуються не розміщувати незаконні матеріали або контент, що порушує права третіх осіб.

Ми розуміємо, що недобросовісні користувачі порушують як наші правила, так і закон, і вживаємо усіх залежних від нас заходів для припинення правопорушень, про які нам стає відомо. У нашій компанії прийнято стандартні схеми реагування на скарги і заяви про порушення прав третіх осіб, що здійснюються з використанням наших сервісів.

Скарги

Якщо ви вважаєте, що який-небудь матеріал, розміщений користувачем сервісів Яндекса, порушує ваші права, спробуйте звернутися безпосередньо до користувача і повідомити йому про свої претензії — іноді цього достатньо, щоб розв’язати конфлікт.

Якщо ситуація потребує втручання Яндекса, надішліть нам обґрунтовану скаргу одним із способів:

Будь ласка, не подавайте помилкових скарг. Переконайтеся, що спірний матеріал дійсно порушує ваші права. Якщо ви не впевнені, чи було порушено ваші права або в чому ці права полягають, порадьтеся з юристом.

Зазначте у скарзі:

  1. Дані для ідентифікації вашої особи.
  2. Підстави для скарги — який матеріал на сайті порушує ваші права і в чому полягає це порушення:
    • наведіть точну назву матеріалу;
    • зазначте точні адреси (URL) сторінок, на яких його розміщено;
    • напишіть, які з ваших прав порушуються цим матеріалом.
    Увага. Скарга має бути підписана особою, чиї права порушує розміщений матеріал, або її представником. Право діяти в інтересах заявника має бути підтверджене довіреністю, оформленою відповідно до законодавства і доданою до заяви.

Отримавши скаргу про порушення прав користувача, ми блокуємо доступ до перелічених у скарзі матеріалів. Якщо користувач, який їх розмістив, під час реєстрації зазначив свої контактні дані, ми додатково надсилаємо йому сповіщення про те, що доступ до цих матеріалів закрито у зв’язку зі скаргою, що надійшла. У разі численних порушень Яндекс може на власний розсуд видалити облікові записи порушників.

Користувач, який отримав претензії, може або видалити спірні матеріали, або надіслати у Яндекс зустрічну заяву про те, що він готовий врегулювати претензії, оскільки вважає, що розміщення цих матеріалів на ресурсах Яндекса є правомірним. Зустрічна заява приймається або особисто від заявника в будь-якому офісі Яндекса, або з нотаріальним засвідченням підпису заявника поштою. Без зустрічної заяви спірні матеріали залишаться заблокованими і з часом будуть видалені автоматично.

Заява користувача, який розмістив спірні матеріали, і заява того, хто скаржиться, повинні містити всі необхідні дані, що дають можливість встановити їхні особи і зв’язатися з ними.

Отримавши зустрічну заяву користувача, ми передаємо сторонам конфлікту інформацію для обговорення цього питання між собою і відкриваємо доступ до спірних матеріалів. Якщо надалі у Яндекс надійдуть документи, які підтверджують, що спір було вирішено на користь того, хто скаржиться, — матеріали будуть заблоковані.