Як зробити скриншот

Скриншот (від англ. screenshot) — це знімок екрана вашого комп'ютера або мобільного пристрою, який можна отримати за допомогою стандартних засобів або спеціальної програми:

Загальні рекомендації для ОС Windows

Програма «Засіб захоплення фрагментів» у Windows 7

Mac OS

iOS

Android

Symbian

Bada

Загальні рекомендації для ОС Windows

 1. Натисніть на клавіатурі кнопку Print Screen (іноді вона називається PrtScn, PrtScr або PrtSc) — у буфер обміну буде скопійовано знімок усього екрана.

  Щоб зробити скриншот тільки активного вікна, натисніть комбінацію клавіш Alt + PrtScn.

  Примітка. У Windows 8 ви можете натиснути комбінацію клавіш Win + PrtScn, щоб швидко зняти скриншот усього екрана й автоматично зберегти його в папці Знімки екрана у вашій бібліотеці зображень.
 2. Відкрийте будь-який із встановлених графічних редакторів, наприклад, «Paint»: Пуск → Програми → Стандартні → Paint.

 3. Виберіть у меню пункт Правка → Вставити (Windows XP, Windows Vista) або натисніть кнопку Вставити у верхньому меню програми (Windows 7 і вище).

  Примітка. Ви також можете скористатися універсальною комбінацією клавіш Ctrl + V.

  Зображення буде вставлено з буфера обміну в графічний редактор.

 4. Якщо необхідно, додайте текст або виділіть окремі елементи зображення.
 5. Збережіть скриншот на вашому комп'ютері: Файл → Зберегти як; або натисніть кнопку .

  Примітка. Рекомендується зберігати графічні файли у форматі JPG або PNG — у цьому випадку розмір файлу буде оптимальним для надсилання поштою. Вибрати формат файлу у разі збереження в програмі «Paint» ви можете в полі Тип файлу (у нижній частині вікна Зберегти як).

Програма «Засіб захоплення фрагментів» у Windows 7

Інструмент «Засіб захоплення фрагментів» дозволяє зробити скриншот будь-якого елемента робочого столу або всього екрана. Програма запускається з меню Пуск  → Програми → Стандартні.

Докладніше
 1. Запустіть програму з меню Пуск: наберіть слово захоплення фрагментів у пошуковому рядку і натисніть на назву програми.

 2. У вікні програми натисніть кнопку Новий і виберіть потрібну зону: прямокутну або довільну форму, зробіть знімок окремого вікна програми або всього екрана.

 3. У вікні редагування отриманого зображення ви можете зробити підпис, використовуючи інструмент Перо, або виділити текст за допомогою Маркера.
 4. Збережіть зображення: натисніть кнопку Зберегти як  і виберіть місце для зберігання файлу.

Mac OS

Щоб зробити скриншот у Maс OS, натисніть комбінацію клавіш ⌘ Cmd + Shift + 3. На робочому столі з'явиться файл зі знімком усього екрана.

Якщо ви хочете зробити знімок конкретної частини екрана, натисніть комбінацію клавіш ⌘ Cmd + Shift + 4 і виділіть курсором потрібну зону екрана.

Щоб зробити скриншот тільки активного вікна, натисніть комбінацію клавіш ⌘ Cmd + Shift + 4 + Пробіл.

Щоб зберегти скриншот у буфер обміну, під час його створення додатково утримуйте кнопку Ctrl.

iOS

Платформа iOS дозволяє зробити скриншот стандартними засобами починаючи з версії 2.x. Щоб зробити знімок екрана, натисніть та утримуйте кілька секунд кнопки Режим сну/Пробудження і Додому. Отримані знімки зберігаються у стандартній програмі Фото.

Android

Зняти скриншот на мобільному пристрої під керуванням Android можна різними способами — залежно від виробника пристрою і версії платформи. Отримані знімки зберігаються у стандартній програмі Галерея.

Натисніть і утримуйте кілька секунд кнопки Зменшення гучності і Живлення.

Symbian

Платформа Symbian не підтримує зняття скриншотів стандартними засобами. Необхідно використати сторонні програми. Наприклад, Best Screen Snap.

Bada

Щоб зробити знімок екрана, натисніть і утримуйте пару секунд кнопки Меню і Блокування. Знімок буде збережено у вбудованій пам'яті в папці Мої файли → Зображення.