Безкоштовні антивіруси та утиліти для лікування комп'ютера

Зазвичай платні антивіруси, які постійно працюють і регулярно завантажують оновлення, забезпечують вищий рівень захисту, ніж безкоштовні. Але якщо комп'ютер виявився зараженим, у відновленні його працездатності можуть допомогти і безкоштовні утиліти.

Утиліти, які описані нижче, можна застосовувати в тих випадках, коли вірус не блокує роботу деяких програм або операційної системи в цілому:

Також можна скористатися безкоштовними антивірусними програмами:

Зазвичай безкоштовні антивіруси мають платні версії з розширеною функціональністю. Але й безкоштовної версії антивірусу досить для того, щоб зробити роботу з інтернетом безпечнішою, ніж у разі повної його відсутності.

Крім того, більшість антивірусів мають безкоштовні пробні версії, які також можна випробувати для лікування зараженого комп'ютера.

Якщо вірус блокує роботу операційної системи або не дає завантажуватися антивірусним утилітам – можна використати образ завантажувального диска з антивірусним сканером:

Такий образ потрібно:

  1. Завантажити на інший не заражений комп'ютер;

  2. Записати його на зовнішній носій (CD/DVD або USB Flash), вставити/підключити його до зараженого комп'ютера;

  3. Зайти в BIOS під час перезавантаження зараженого комп’ютера (зазвичай для цього під час перезавантаження потрібно часто натискати F2);

  4. Налаштувати Boot Sequence в BIOS зараженого комп'ютера так, щоб комп'ютер у першу чергу намагався завантажитися з носія, на який записано антивірусний образ;

  5. Перезавантажити комп'ютер – він завантажиться з носія;

  6. Запустити антивірусну утиліту, дочекатися, поки вона просканує комп'ютер і видалить віруси;

  7. Видобути антивірусний носій, повернути налаштування Boot Sequence в BIOS у вихідний стан;

  8. Після перезавантаження в першу чергу встановити на комп'ютер антивірус.