Ваше місце розташування

Інформація на багатьох сервісах Яндекса залежить від місця розташування користувача. Наприклад, на головній сторінці Яндекса показується місцева погода, афіша і затори у вашому місті. Місце розташування також враховується й у пошуковій видачі: якщо ви шукаєте тренажерний зал, Яндекс покаже вам найближчі спортивні клуби.

Якщо ви заборонили визначати своє місце розташування, у результатах пошуку з'явиться посилання Результати поблизу. Ви можете натиснути на нього, щоб дозволити доступ до вашого місця розташування й отримати точніші результати на свій запит.

Примітка. Змінити параметри доступу до місця розташування можна за допомогою інструкції Налаштування геолокації.
 1. Як Яндекс визначає моє місто
 2. Як встановити місто вручну
 3. Як скинути налаштування міста

Як Яндекс визначає моє місто

Увага. Дані про місце розташування пристрою знеособлені та передаються лише із дозволу користувача.

Яндекс може визначати місце розташування вашого пристрою кількома способами:

За IP-адресою

За замовчуванням місто, в якому розміщено підключений до інтернету пристрій, визначається через IP-адресу цього пристрою.

Можливі ситуації, коли одна і та ж IP-адреса використовується в різних містах. Тоді місце розташування, встановлене правильно для одного користувача, для іншого користувача буде визначено некоректно.

За допомогою технології LBS

Технології LBS (Location-based service) дають можливість визначати точніше місце розташування пристрою:

 • За точками доступу Wi-Fi. Увімкнений адаптер Wi-Fi пристрою періодично перевіряє потужність сигналу найближчих мереж. Приблизне місце розташування пристрою можна визначити, якщо серед мереж Wi-Fi є хоча б одна, про місце розташування якої відомо Яндексу. Наприклад, це може бути точка доступу Wi-Fi в найближчому кафе.
 • За зоною мобільної мережі. Місце розташування мобільного пристрою визначається за допомогою ідентифікатора зони мережі (Cell ID), у межах якої розміщено цей пристрій.

Отримані координати зіставляються з нашою базою даних про місце розташування точок доступу Wi-Fi та зон мобільного зв'язку.

Примітка. Сформувати базу даних допомогли користувачі Яндекс.Карт. За допомогою вбудованої технології Яндекс.Локатор мобільна програма Яндекс.Карт за згодою користувача постійно передає GPS-координати пристрою і визначає, якою базовою станцією обслуговується телефон у цих координатах, які видно мережі Wi-Fi.

Як встановити місто вручну

 1. На головній сторінці Яндекса натисніть на посилання НалаштуванняЗмінити місто.

 2. Вимкніть опцію визначати автоматично.
 3. У полі введення зазначте потрібне місто.
 4. Натисніть на кнопку Зберегти.

Налаштування регіону діятимуть на вашому пристрої, поки ви не зміните їх або не видалите файли cookie.

Як скинути налаштування міста

Щоб скинути встановлене вручну місто:

 1. Перейдіть на сторінку Налаштування регіону.
 2. Увімкніть опцію визначати автоматично.
 3. Натисніть на кнопку Зберегти.