Запускаємо п'яту версію API Яндекс.Директа

У відкритому доступі з'явилися перші методи API 5 — нового програмного інтерфейсу Директа з повністю перебудованою архітектурою.

API 5 набагато зручніший і швидший за попередні версії. Упродовж року він працюватиме надбудовою до вже звичного API 4 live, отож ви можете паралельно використовувати нові і старі методи, поступово перемикаючись на роботу з п'ятою версією і оптимізуючи рутинні операції.

Усі свіжі налаштування і формати в Директі підтримуватимуться саме в API 5. А вже зараз у ньому можна керувати ставками і працювати з рекламними матеріалами: створювати групи і оголошення, додавати ключові слова, візитки, швидкі посилання. У міру додавання нових методів ми поділимося з вами новинами.

Ключові особливості API 5:

  1. Для операцій із різними класами об'єктів тепер є окремі веб-сервіси. І у кожного — свій уніфікований набір методів. Така архітектура дозволяє працювати лише з потрібними вам наборами даних, не вивантажуючи усі пов'язані з ними додаткові параметри, і легко вбудовувати нові функції з підтримкою зворотної сумісності.
  2. Усі об'єкти і помилки докладніше задокументовано. За підсумками операції ви отримуєте Id кожного об'єкта і докладний звіт про всі об'єкти усередині запиту. Отож якщо у процесі станеться помилка, ви точно знатимете, де виникла проблема, а які об'єкти успішно створено або відредаговано.
  3. Менше обмежень і гнучкіша система балів. Ми скасували майже усі добові обмеження на кількість запитів з одним і тим же методом, тож тепер лише ви вирішуєте, на які операції важливіше витратити бали. Самі бали списуються за кожну операцію і розраховуються точніше, оскільки для незначних правок більше не доводиться вивантажувати і завантажувати назад усю кампанію. Вони нараховуються не раз на добу, а рівномірно упродовж дня. Подивитися, скільки балів витрачено за операцію і скільки їх ще залишилося на сьогодні, можна у відповіді сервера.
  4. Універсальна мова методів. Назви методів тепер максимально наближені до міжнародного використання, щоб у них було простіше зорієнтуватися. Banner перетворився на Ad, Phrase — на Keyword тощо.
  5. Та багато інших змін з урахуванням зворотного зв'язку від користувачів. Наприклад, посторінкова вибірка даних та інші функції, про які просили розробники.

Вивчайте API 5 у документації і на практиці та діліться з нами зворотним зв’язком. Ми будемо вдячні вам за відгуки та пропозиції.

Версії 4 і 4 live будуть закриті тільки у 2016 році. І про це ми, звичайно, попередимо вас заздалегідь. Але вивчення нової версії краще не відкладати на потім, оскільки інтерфейс Директа нестримно поповнюється новими налаштуваннями, які підтримуватимуться в API 5.