Директ
Довідка
Зворотний зв'язок

API Яндекс.Директа

До Яндекс.Директа можуть підключатися сторонні програми, наприклад, системи фінансового обліку та системи керування рекламними кампаніями. Такі програми взаємодіють із Яндекс.Директом через програмний інтерфейс (API), який дозволяє автоматично виконувати ті ж дії, що доступні клієнтам у веб-інтерфейсі, — створювати кампанії, оголошення та фрази, отримувати статистику показів тощо.

Основними користувачами API є інтернет-магазини, торгові портали, рекламні агентства, що проводять велику кількість рекламних кампаній, у тому числі від імені своїх клієнтів. Бета-версія API безкоштовно доступна клієнтам професійного інтерфейсу й обмежено доступна клієнтам легкого інтерфейсу.

У веб-інтерфейсі Яндекс.Директа є можливість налаштувати параметри взаємодії через API. Для цього слугує однойменний пункт меню:

Для виклику методів API програма передає на сервер повідомлення, у якому зазначає ім'я методу та вхідні параметри. У відповідь програма отримує результат роботи методу. Обмін повідомленнями можливий у форматі JSON або за протоколом SOAP (рекомендовано JSON). Для мов Perl, PHP, Python тощо існують модулі та бібліотеки, що підключаються та забезпечують роботу із JSON і SOAP. Це дозволяє розробляти програми на популярних мовах веб-програмування.

Доступ до API надається через криптографічний протокол SSL, який захищає дані від несанкціонованого доступу в разі передавання відкритими каналами зв'язку. Для авторизації користувачів застосовуються токени, що видаються oauth-сервером Яндекса. Також можуть застосовуватися цифрові сертифікати SSL (застарілий спосіб).

Докладніше про API:

Оцініть статтю
Дякуємо за ваш відгук!