Директ
Довідка

Географія показів

Ефективність реклами у Директі залежить не лише від привабливості вашого оголошення, але й від можливості конкретної людини на нього відреагувати. Як правило, люди цікавляться товарами і послугами в тих регіонах, де вони живуть або куди збираються поїхати.

Як працює геотаргетинг

Геотаргетинг — це технологія, що дозволяє керувати географією показів реклами. Оголошення Директа буде показано лише тій аудиторії, яка зможе скористатися вашою рекламною пропозицією, оскільки перебуває у вибраному регіоні показу або цікавиться ним. Так, якщо ви доставляєте піцу лише у Полтаві, в налаштуваннях кампанії або групи оголошень виберіть регіон показу — Полтава.

Дерево вибору регіонів

У параметрах нових кампаній за замовчуванням буде увімкнено опцію Розширений географічний таргетинг. Ця опція дозволяє показувати оголошення під час пошуку на запити, що містять назву регіону показу, навіть якщо користувач перебуває в іншому регіоні. Для кожного запиту пошук Яндекса автоматично визначає регіон, який цікавить користувача. Під час вибору враховуються схожі, неформальні та скорочені назви (наприклад, Франківськ або Кам'янець). Обмеження розширеного географічного таргетингу.

Якщо опцію увімкнено, система отримує сигнал — порівнювати назву регіону з пошукового запиту і регіону, який ви зазначили в налаштуваннях. Лише у разі збігу цих регіонів система розуміє, що користувач шукає ваш товар або послугу саме у вашому місті. Тому, якщо у разі ввімкненого розширеного географічного таргетингу ви використовуєте у ключових фразах один регіон, а в налаштуваннях оголошень — інший, то за цими фразами не буде показів на сторінках із результатами пошуку. Щоб почати покази на пошуку, вимкніть розширений географічний таргетинг. Про те, як налаштування географії впливають на місця показу оголошень, читайте у таблиці.

Наприклад, щоб почати рекламувати парк розваг у Києві, введіть ключову фразу парк розваг і регіон показу — Київ. Такі оголошення можуть показуватися жителям Києва під час пошуку парків розваг і жителям інших регіонів під час пошуку парків розваг у Києві.

Ви створили спеціальну кампанію для потенційних клієнтів із Полтави, зазначили в ній ключову фразу — парк розваг київ і регіон показу — Полтава. Регіон у тексті ключової фрази не збігається з вибраним регіоном показів, тому в разі ввімкненого розширеного географічного таргетингу за цією фразою не буде показів на пошуку. Щоб почати покази, вимкніть розширений географічний таргетинг у параметрах цієї кампанії.

Розширений географічний таргетинг не впливає на покази оголошень у мережах. Такі покази можливі лише у вибраних вами регіонах.

Як поєднання налаштувань географії впливають на місця показу ваших оголошень
Покази в результатах пошуку

У кампанії увімкнено розширений географічний таргетинг

У кампанії вимкнено розширений географічний таргетинг

У фразі не зазначено регіон або він збігається** з регіоном показуУ фразі зазначено регіон і він не збігається** з регіоном показуПоказ не залежить від регіону у фразі

Користувач перебуває у регіоні показу*

Користувач перебуває в іншому регіоні*

(якщо у запиті є назва регіону показу)

*Регіон місця розташування користувача, якому може бути показано оголошення, порівнюється з регіоном показу із налаштувань оголошення або кампанії. Розташування користувача пошуку Яндекса, програми мережі або відвідувача сайту мережі визначається за налаштуваннями місця розташування у Яндексі або за IP-адресою.

**Якщо більший регіон показу з налаштувань оголошення або кампанії містить дрібніший регіон із фрази, вважається, що регіони збігаються (наприклад, Україна і Київ).

Покази в мережах (РМЯ і зовнішні мережі)

У мережах ваші оголошення завжди показуватимуться саме в тих регіонах, які ви зазначили у налаштуваннях оголошення або кампанії. Опція Розширений географічний таргетинг жодним чином не впливає на покази в мережах.

Модерація оголошень проходить за правилами країни, до якої належать налаштовані вами регіони показу. Під час показу реклами працюватимуть обмеження, передбачені законом про рекламу тієї країни, у якій повинен бути показ. Можлива ситуація, коли прийняте модерацією оголошення не може бути показано у конкретному регіоні через різницю у законах про рекламу.

Де налаштувати географію показів

Для керування географією показів реклами у Директі використовуються такі інструменти:

  • Регіони можна зазначити для кампанії (блок ГеографіяРегіон показів у параметрах кампанії) або групи оголошень (блок Регіон показів на сторінці створення або редагування групи оголошень).

    Встановивши прапорець поруч із регіоном, ви вибираєте його повністю, включаючи всі населені пункти, що входять до нього (навіть якщо їх не зазначено окремо в дереві регіонів).

  • Опцію Розширений географічний таргетинг можна увімкнути чи вимкнути у блоці Географія на сторінці параметрів кампанії.

Геотаргетинг у вашій першій кампанії

Щоб швидко запустити рекламу з геотаргетингом, достатньо створити кампанію і вибрати в ній єдині регіони показу — ті, в яких ви надаєте послуги або продаєте товари. За замовчуванням для цієї кампанії буде увімкнено розширений географічний таргетинг.

Якщо ви хочете використовувати ключові фрази з назвами регіонів, як це часто буває в рекламі подорожей, туризму, готелів або медичних послуг за кордоном, вимкніть розширений географічний таргетинг. Про те, як налаштування географії впливають на місця показу оголошень, читайте у таблиці.

Зачекайте кілька днів після початку показів ваших оголошень. За цей час Директ збере статистику про кількість показів та кліків у різних регіонах. Якщо кліки розподіляються за регіонами нерівномірно, ми рекомендуємо використовувати складніше налаштування регіонів показу.

Уточнення регіонів і детальне пророблення географії

Аналізуючи статистику показів та кліків, ви можете виявити, що жителі різних регіонів по-різному реагують на вашу рекламну пропозицію.

Наприклад, у статистиці реклами парку розваг (ключова фраза — парк розваг, регіон показу — Київ та область, розширений географічний таргетинг увімкнено) ви помітили велику кількість кліків із Києва і Полтави. У цьому випадку ми рекомендуємо:

  • додати у вашу кампанію нове оголошення спеціально для регіону показу Київ (входить у регіон Київ та область);

  • створити нову кампанію спеціально для показу в Полтаві (розширений географічний таргетинг увімкнено, ключова фраза парк розваг київ, регіон показу Полтава).

Розподіл рекламних кампаній за регіонами допоможе вам краще керувати ставками і зберегти бюджет: у разі виставлення ставок для одного регіону вам не доведеться враховувати конкуренцію в іншому. Прогноз показів для конкретного регіону можна подивитися у формі підбирання слів.

Обмеження розширеного геотаргетингу

Для оголошень деяких тематик налаштування розширеного географічного таргетингу ігнорується. Зокрема, для таких:

  • туризм і відпочинок (наприклад, готелі, автобусні тури, подорожі, квитки на транспорт, дитячі табори та екскурсії, відгуки про відпочинок і власне відпочинок);

  • тематики, для розміщення реклами яких потрібні певні документи (наприклад, ліки, медичні вироби і послуги, аптеки, БАД, детективна діяльність, піротехніка, фінанси, страхування, вироби, конструктивно схожі на зброю).

Якщо ваше оголошення належить до однієї з цих тематик, воно показуватиметься тільки в тих регіонах, які ви зазначили в налаштуваннях кампанії або групи оголошень. Тематика оголошення визначається автоматично на основі його змісту (наприклад, заголовка, тексту, опису швидких посилань) і сторінки переходу.

Оцініть статтю
Дякуємо за ваш відгук!