Моніторинг сайту

Для сповіщення про проблеми з доступністю сайту в Директі реалізовано функцію моніторингу. Моніторинг відстежує доступність сайту й автоматично призупиняє показ оголошень, дозволяючи не витрачати рекламний бюджет даремно. Коли сайт знову стає доступним, покази відновлюються автоматично.

Повідомлення про проблеми з доступністю сайту і зупинку показів ви отримаєте електронною поштою та SMS.

Принципи роботи моніторингу

Моніторинг постійно перевіряє сайт на доступність, запитуючи головну сторінку. Оголошення вимикаються, якщо сайт був недоступний понад 15 хвилин. Показ буде поновлено після того, як сайт відновить роботу.

Для перевірки доступності сайту використовується робот, useragent якого — Mozilla/5.0 (compatible; YandexMetrika/2.0; +http://yandex.com/bots yabs01). У ряді випадків налаштування сервера можуть забороняти приймати запити від невідомих браузерів, що може призвести до неправдивого спрацьовування сповіщень про недоступність сайту.

Під час перевірки доступності сайту робот Директа може завантажувати сторінки, навіть якщо вони заборонені для індексації в robots.txt або метатегах. Обмеження директиви Crawl-delay також може бути перевищено.

Увага.

Автоматичне вимкнення реклами може не спрацювати, якщо сайт вимкнено за несплату і замість помилки видається сторінка хостинг-провайдера. У цьому випадку робот вважає сайт таким, що працює, і не зупиняє показ оголошень.

Як увімкнути моніторинг

Увімкнути моніторинг можна на сторінці параметрів кампанії у блоці Керування показами, встановивши прапорець Зупиняти оголошення, якщо сайт не працює. Користувачеві, що підключив моніторинг, надсилаються електронною поштою два типи повідомлень:

  • про зупинку оголошень, які ведуть на недоступний сайт;

  • про відновлення показів раніше вимкнених оголошень після відновлення роботи сайту.

Додатково можна підписатися на отримання SMS-сповіщень. Для роботи SMS-сповіщень потрібно зазначити номер мобільного телефону. Через обмеження на довжину SMS-повідомлення у них не зазначаються адреси сайтів і номери рекламних кампаній.

Статус моніторингу буде зазначено вгорі на сторінці кампанії. Зупинені оголошення продовжують відображатися на вкладці Активні, але позначаються знаком оклику.