Мінус-слова та мінус-фрази

Оголошення в Директі показуються на запити, що повністю містять вашу ключову фразу.

Наприклад, ви продаєте подорожі на Місяць. Оголошення із ключовою фразою подорож на місяць буде показано не лише на запит купити подорож на місяць, але й на запити, що не зовсім підходять: книги про подорожі на місяць, перша подорож на місяць.

Щоб виключити покази на певні запити, додайте мінус-слова та мінус-фрази.

Принципи роботи

Мінус-слова та мінус-фрази — це слова і словосполучення, на запити з якими оголошення показуватися не буде.

Мінус-слова можна додати лише для ключової фрази. Наприклад, якщо до фрази подорож на місяць додати мінус-слово книга, оголошення не буде показано на запит книги про подорожі на місяць.

Щоб виключити показ за словосполученням цілком, додайте мінус-фрази для кампанії або групи оголошень. На запити, які містять всі слова мінус-фрази, оголошення показуватися не буде. При цьому покази будуть на запити, у яких є тільки частина мінус-фрази.

Наприклад, у вас задано ключову фразу подорож, якщо для групи оголошень ви додали мінус-фразу сузір'я водолія, то на запит подорож у сузір'я тільця оголошення будуть показані.

При повному перетині мінус-слова або мінус-фрази з ключовою фразою, мінус-слово чи мінус-фраза ігнорується. Якщо ви хочете виключити певну форму слова, додайте її з оператором ! у мінус-слова для ключової фрази.

Як додати мінус-слова та мінус-фрази

Додати мінус-слова можна для ключової фрази, а мінус-фрази — для групи оголошень або кампанії.

Мінус-слова для ключової фрази

Зазначте мінус-слово після ключової фрази з оператором -. Нову ключову фразу зі своїм списком мінус-слів можна додати через кому.

Мінус-фраза для групи оголошень

Зазначте мінус-фрази через кому або - у блоці Мінус-фрази на групу на сторінці редагування групи оголошень. Кількість слів для однієї мінус-фрази — не більше 7. Максимально допустима кількість символів — 4096 без урахування пробілів.

Мінус-фраза для кампанії

Зазначте мінус-фрази через кому або - у блоці Оптимізація фраз → Мінус-фрази на сторінці параметрів кампанії. Кількість слів для однієї мінус-фрази — не більше 7. Максимально допустима кількість символів — 20 000 без урахування пробілів.Мінус-слова і мінус-фрази у Директі доповнюють один одного, але не замінюють. Якщо зазначено мінус-слова для ключової фрази, мінус-фрази для групи оголошень і для кампанії, то вони застосовуються до ключової фрази всі разом, і показів не буде за усіма мінус-словами і фразами.

Додати мінус-слова або мінус-фрази одразу в кілька оголошень можна за допомогою XLS/XLSX-файлів, оптових операцій у мультиредагуванні, Директ.Командера або API Яндекс.Директа.

Мінус-слова і мінус-фрази у разі показу в мережах

У мережах ключова фраза визначає тематику майданчиків та інтереси користувача, відповідно до яких оголошення може показуватися. Мінус-слова і мінус-фрази дають можливість виключити покази на невідповідних майданчиках (тих, де ключова фраза і мінус-слово зазначено поруч).

Наприклад, ви продаєте нові ноутбуки і розміщуєте рекламу в Директі. Якщо ви додасте мінус-слово ремонт до своєї ключової фрази ноутбуки, то оголошення не буде показано на сторінках форуму, де користувачі обговорюють ремонт ноутбуків (оскільки на цих сторінках слово ноутбук вживається поряд зі словом ремонт). Але це ж оголошення може бути показано на інших сторінках форуму про ноутбуки, де обговорюють ремонт клавіатур або вибір нового ноутбука.

Також мінус-слова і мінус-фрази дають можливість уточнити тематику вашого оголошення, щоб не показувати його користувачам, яким це нецікаво. Використовуйте їх лише тоді, коли ви точно впевнені, що не відсікаєте вашу цільову аудиторію.

Наприклад, перед купівлею ноутбука люди часто цікавляться відгуками інших і вивчають сайти з відповідним контентом. Якщо ви хочете показувати їм свою рекламу, не варто додавати мінус-слова форум, огляд, відгуки.

Для ефективного розміщення в мережах ми рекомендуємо створити окрему рекламну кампанію.

Спільна робота з операторами

У мінус-фразах підтримуються оператори " ", [], ! і +.

Ключова фраза

Мінус-фраза на групу

Чи будуть покази

кінь
-сірий у яблуках

сірий кінь

чи їсть кінь яблука

купити коня з сірими яблуками

купити сірого коня у яблуках

кінь
-сірий +у !яблука

кінь сірий у яблуко

коні сірі з яблуками

сірий кінь у білі яблука

сірий кіт і кінь у яблука

як приготувати сірого коня в яблуках

кінь
-[сірий в яблуках]

сірий кінь їсть яблука відео

сірий кінь у яблуках

куплю коня сірого у яблуках

сірий у яблуках кінь фото

кінь
-"сірий у яблуках кінь" 

сірий кінь їсть яблука відео

сірий кінь

у яблуках сірого коня

сірий у яблуках кінь

сірий у яблуках
-"сірий у яблуках" 

у яблуках сірого

сірий у яблуках