Пошук на Диску

Ви можете знайти файл за його назвою, вмістом, розширенням або властивостями, а також знайти папку за її назвою.

Для цього введіть запит у пошуковий рядок над списком файлів і натисніть клавішу Enter або значок .
Якщо потрібний файл не знайдено, переконайтеся, що слова написані без помилок, спробуйте зменшити кількість слів у запиті, перевірте Кошик.

Ви можете шукати файли і папки за такими ознаками:

  1. За іменем і розширенням файлу, за іменем папки
  2. За іменем файлу в архіві
  3. За текстом із документа
  4. За метаданими фотографії
  5. За метаданими аудіофайлу
  6. За текстом на зображенні
  7. У поштових вкладеннях
  8. Чи є пошук за чужими файлами на сервісі?

За іменем і розширенням файлу, за іменем папки

Ви зможете знайти потрібний файл, навіть якщо у його імені є символи, підкреслення, дефіси або крапки. Наприклад, на запит [alice list] ви знайдете файли Alice_list.pdf, Alice-list.pdf, Alice.list.pdf.

Пошук враховує морфологію української мови. Наприклад, на запит [звіт] ви знайдете файл із назвою «Редагування звіту за вересень» або «Порівняння звітів за серпень і вересень».

Якщо у вашому запиті є помилка або описка, пошук виправить її. Наприклад, ви знайдете файл із назвою «документ», навіть якщо введете запит [допумент] або [ljrevtyn].

Щоб знайти файли з конкретним розширенням, введіть в рядку пошуку це розширення або ім'я файлу та розширення. Також ви можете зазначити ім'я файлу або папки. Наприклад, на запит [cheshire jpg] ви можете знайти фотографії, які зберігаються в папці Cheshire Cat.

За іменем файлу в архіві

Якщо потрібний файл запаковано в архів RAR або ZIP, ви також зможете його знайти — для цього введіть ім'я файлу в рядок пошуку.За текстом із документа

Якщо ви не пам'ятаєте назви документа або електронної книги, але знаєте фразу з тексту, використовуйте цю фразу у пошуковому запиті. Під час пошуку за текстом підтримуються наступні формати файлів:

  • документи: DOC/DOCX, XSL/XSLX, PPT/PPTX, ODT, ODS, ODP, CSV, RTF, TXT, PDF, HTML
  • книги: FB2, EPUB


За метаданими фотографії

Ви можете знайти всі фотографії, зроблені за допомогою певної камери, для цього зазначте у пошуковому рядку назву цієї камери. Наприклад, на запит [sony nex 5] або [iphone5] ви знайдете всі знімки, зроблені за допомогою цих пристроїв.

За метаданими аудіофайлу

Щоб знайти аудіофайл, ви можете ввести у пошуковий рядок назву жанру або альбому — наприклад, на запит [rock] ви знайдете файл Led Zeppelin — Stairway to heaven.mp3.

За текстом на зображенні

Якщо ви знаєте кілька слів із тексту, розміщеного на зображенні, використовуйте їх у пошуковому запиті — так ви зможете знайти відскановані документи, фотографії візиток або оголошень. Пошук уміє розпізнавати текст російською та англійською мовами за допомогою технології OCR.

У поштових вкладеннях

Щоб знайти файл, доданий до листа, перейдіть на вкладку Архів → Поштові вкладення і введіть запит у пошуковий рядок.

Також ви можете вибрати пункт Шукати у поштових вкладеннях під час пошуку на Диску:

Чи є пошук за чужими файлами на сервісі?

Ні, файли Яндекс.Диска не індексуються. Завантажити чужий файл можна, лише якщо цей файл опубліковано і вам відоме посилання на нього.

Будьте обережні, публікуючи посилання на ваші файли у блогах і форумах: якщо ваш файл будуть завантажувати надто активно, то швидкість завантаження буде обмежено.