Поділитися посиланням на файл або папку

Як це працює

Публічними можна зробити файли і папки в кореневому каталозі Диска та в усіх створених вами папках. Щоб поділитися файлом, прикладеним до листа, спочатку скопіюйте його з папки Поштові вкладення (на вкладці Архів на панелі ліворуч) в потрібну папку на Диску.

Увага. Не можна отримати публічне посилання на файл або папку всередині спільної папки, якщо ви не її власник і маєте право доступу тільки на перегляд.

Посилання на файл або папку працюватиме до тих пір, поки ви не закриєте до них доступ. Якщо ви опублікуєте той самий файл або папку ще раз, Диск згенерує нове посилання. Але якщо файл вже опубліковано і ви знову отримуєте публічне посилання на нього за допомогою програми для комп'ютера або мобільної програми, то це буде те ж саме посилання, що було згенероване під час публікації цього файлу.

Якщо ви поділилися посиланням на файл або папку з іншим користувачем Диска, він може переглянувши і зберегти ваш файл або папку на свій Яндекс.Диск.

Увага. Опубліковану папку можна завантажити на комп'ютер у вигляді архіву, якщо її розмір не перевищує 50 ГБ.
Щоб переглянути всі опубліковані файли і папки:
 1. На панелі ліворуч виберіть вкладку Загальний доступ.
 2. Перейдіть на вкладку Посилання.

Поділитися за допомогою браузера

 1. Виберіть файл або папку, якими ви хочете поділитися.

 2. Натисніть кнопку Поділитися на верхній панелі або в контекстному меню.
 3. Виберіть, як ви поділитеся посиланням: скопіюєте її, надішлете поштою або опублікуєте в соціальних мережах. Щоб отримати QR-код посилання, виберіть відповідний пункт меню.

Поділитися за допомогою мобільної програми

Поділитися за допомогою програми «Яндекс.Диск»

За допомогою програми «Яндекс.Диск» ви можете поділитися файлом або папкою, отримавши публічне посилання — див. інструкції для Windows або для Mac OS.

Коментарі до публічних файлів і папок

Тоді користувачі, з якими ви поділилися файлом, зможуть залишати коментарі, відповідати на них, а також ставити позначки Подобається і Не подобається до файлу й коментарів.

Якщо опублікованому файлу поставлять позначку Подобається або Не подобається чи залишать коментар, ви побачите спливаюче сповіщення у правому верхньому куті екрана. Також інформація про це з'явиться у списку всіх сповіщень. Щоб переглянути всі сповіщення, натисніть на значок .

Щоб відключити коментарі:

 1. Відкрийте опублікований файл за згенерованим посиланням.
 2. У правому верхньому куті натисніть значок і відключіть опцію Коментарі.

Подивитися кількість переглядів скачувань публічного файлу або папки

Щоб отримати інформацію про обраному файлі або папці, натисніть на панелі піктограму . У меню відображаються:

 • ім'я (щоб його змінити, натисніть  → Перейменувати на верхній панелі чи в контекстному меню);
 • розмір;
 • час останньої зміни;
 • кількість файлів — якщо це папка;
 • кількість переглядів скачувань — якщо це публічний файл або папка.

Не завантажується файл із сервера

Переконайтеся в тому, що швидкість інтернет-з'єднання дозволяє швидко завантажити файл. Перевірити швидкість інтернет-з'єднання можна на сторінці yandex.ua/internet.

Однією із причин того, чому файли не завантажуються, є обмеження на проміжних серверах, які використовуються під час роботи з інтернетом. Якщо ви використовуєте проксі-сервер, вимкніть його. Також на завантаження файлів може впливати антивірус і файрвол. Вимкніть їх на деякий час і спробуйте завантажити файл ще раз.

Також слід переконатися, що проблема не пов'язана з особливостями вашого браузера. Для цього перевірте, будь ласка, чи повторюється проблема в якому-небудь іншому браузері. Завантажити інший браузер можна, наприклад, зі сторінки https://yandex.ua/soft/browsers.

Якщо публічний файл було завантажено багато разів протягом доби, можливість його завантаження може бути обмежена. Обмеження діятиме рівно добу, після чого файл знову можна буде завантажити. Якщо ви не хочете чекати, збережіть файл на свій Диск за допомогою кнопки Зберегти на Яндекс.Диск. Щоб на ваші файли не діяли такі обмеження, вставте Диск Про.

Примітка. Завантажувати можна тільки папки розміром не більше 50 ГБ. Папки більшого розміру ви можете зберегти на свій Диск.

Відключити рекламу на сторінках публічних файлів

Щоб реклама не висвітлювалася на сторінках публічних файлів, вставте Диск Про.