Синхронізація даних між комп'ютерами

Кожного разу, коли ви копіюєте файл у папку Яндекс.Диска, редагуєте або видаляєте файл, всі зміни дублюються на сервері Диска: їх можна бачити на сторінці сервісу. Якщо ж ви завантажуєте файли на сторінці сервісу, програма «Яндекс.Диск» на вашому комп'ютері автоматично завантажить їх у папку Яндекс.Диска.

Таким чином із усіх ваших пристроїв, підключених до інтернету, на Диску видно одні й ті ж файли.

  1. Що відбувається, коли файл змінюється одночасно на різних пристроях?
  2. Стан синхронізації у програмі
  3. Як синхронізуються змінені файли?
  4. Вибіркова синхронізація папок

Що відбувається, коли файл змінюється одночасно на різних пристроях?

Припустимо, ви намалювали картинку kartynka.jpg на комп'ютері, відключеному від інтернету, а потім завантажили на Диск фотографію з тим же іменем із мобільного телефона.

Коли ви підключите комп’ютер до інтернету, Яндекс.Диск почне синхронізацію. Виявивши різні файли з однаковими іменами, Диск перейменує один із них: у результаті файли будуть називатися kartynka.jpg і kartynka (2).jpg.

Стан синхронізації у програмі

Після того як ви авторизуєтесь у програмі, значок Яндекс.Диска в треї Windows або в рядку меню Mac OS X відображає стан синхронізації:

  • — усі файли синхронізовано;
  • — триває синхронізація;
  • — у процесі синхронізації сталася помилка.

У Провіднику Windows такі ж значки відображаються для кожного файлу в папці Яндекс.Диска.

Щоб побачити, з якою швидкістю відбувається синхронізація, наведіть курсор на значок Яндекс.Диска: швидкість завантаження буде зазначена у спливаючому вікні.

Як синхронізуються змінені файли?

Яндекс.Диск визначає, які саме частини файлу були змінені, і вивантажує на сервер лише змінені фрагменти, а не файл повністю.

Вибіркова синхронізація папок

Для економії місця на комп'ютері можна вимкнути синхронізацію окремих папок. Ці папки буде видалено з комп'ютера, але вони залишаться доступними на сторінці сервісу і в інших програмах Яндекс.Диска.

Докладні інструкції з налаштування вибіркової синхронізації: