Елементи
Firefox з пошуком Яндекса

Попередження про шахрайство

Деякі сайти є підробними і видають себе за аналоги справжніх. Слід мати на увазі, що відвідування цих сайтів може призвести до втрати конфіденційної інформації, коштів тощо.

Якщо ви потрапите на такий сайт, браузер з Елементами Яндекса попередить вас про небезпеку:

Ми настійно рекомендуємо вам відмовитися від відвідування такого сайту.

Небезпека відвідування подібних ресурсів полягає в тому, що:

  • сайт може приховувати (не попереджати явно), що пропоновані послуги є платними, і при цьому просити вас виконати дії, які призводять до списання коштів із рахунку вашого мобільного телефона;

  • оплачені послуги можуть за фактом вам не надаватися. У ряді випадків оплачені послуги можуть надаватися зовсім не в тому вигляді, який ви очікуєте.

Дотримуйтеся простих правил, щоб уникнути оплати непотрібних вам послуг:

  • Не вводьте номер свого мобільного телефону на тих сайтах, яким ви не довіряєте повністю. Також уникайте передачі будь-якої іншої особистої інформації (номерів і пін-кодів банківських карток, паспортних даних, логінів і паролів тощо).
  • Не надсилайте повідомлення зі своїм телефоном на номери, зазначені на сайтах.

Як може подаватися оплата послуг

Зареєструйтеся на сайті через ваш мобільний телефон

Під різними приводами сайт вимагає ввести номер вашого мобільного телефону. Наприклад, для реєстрації на сайті або для підтвердження того, що ви не робот, для активації оновлення програми, запобігання блокування вашого акаунту в соціальній мережі тощо.

Потім вам на телефон надходить «секретний» код, який просять ввести на сайті. За фактом введення цього коду означає вашу згоду оформити платну підписку.

Результат: ви вводите «секретний» код, і з вашого телефона починає щодня списуватися якась сума, частіше за все декілька гривень.

Приклад

Надішліть з вашого телефона повідомлення на короткий номер

Вас просять надіслати з мобільного телефона повідомлення на номер, зазначений на сайті. Потім вам на телефон надходить «секретний» код, який вас просять ввести на сайті.

Вартість надсилання SMS на короткий номер зазвичай вища за вартість SMS за вашим тарифом. Причому ця інформація може бути взагалі не зазначена на сайті або наведена в тій частині сайту, де її найскладніше помітити.

Результат: відразу після надсилання повідомлення на короткий номер з вашого телефона списується якась сума, частіше за все 25‒50 гривень. У ряді випадків може увімкнутися щоденне списання коштів з вашого телефона.

Приклад
Увага! 

Описані вище ситуації можуть виникати також через шкідливе ПЗ (віруси), встановлене на комп'ютері користувача. Також віруси можуть перехоплювати інформацію, яку ви вводите на сайтах, і надсилати її зловмисникам. Тому ми настійно рекомендуємо вам користуватися антивірусами.