Налаштування поштових програм

Ви можете працювати з листами не лише через веб-інтерфейс Яндекс.Пошти, але й за допомогою різних поштових програм. Для цього необхідно в налаштуваннях вашої поштової скриньки увімкнути роботу протоколів POP3 або IMAP, виконавши такі дії:

 1. Відкрийте меню Усі налаштування:

 2. Виберіть пункт Підключення поштових програм.
 3. Позначте потрібний протокол.
 4. Збережіть зміни.

  Налаштування за протоколом IMAP

  Під час використання протоколу IMAP поштова програма синхронізується із сервером і зберігає структуру папок вашої скриньки. Надіслані вами через поштову програму листи зберігатимуться не лише на комп'ютері, але й на сервері, і ви зможете мати до них доступ із різних пристроїв.

  Для налаштування поштової програми за протоколом IMAP необхідно зазначити такі дані:

  Вхідна пошта
  • адреса поштового сервера — imap.yandex.ua;
  • захист з'єднання — SSL;
  • порт — 993.
  Вихідні
  • адреса поштового сервера — smtp.yandex.ua;
  • захист з'єднання — SSL;
  • порт — 465.

  Для доступу до поштового сервера введіть ваш логін і пароль на Яндексі (або пароль програми, якщо ви увімкнули двофакторну аутентифікацію). Якщо ви налаштовуєте отримання пошти зі скриньки виду «login@yandex.ua», логіном є частина адреси до знака «@».

  Увага. Не рекомендовано використовувати поштовий сервер вашого провайдера для надсилання пошти від вашого імені на Яндексі.

  Підтримка протоколу IMAP увімкнеться автоматично під час першої авторизації в поштовій програмі.

  Налаштування за протоколом POP3

  У разі використання протоколу POP3 усі листи з папок, зазначених вами в меню Усі налаштування → Підключення поштових програм, зберігатимуться поштовою програмою на ваш комп'ютер у папку Вхідні. У разі потреби ви можете налаштувати в поштовій програмі фільтри, щоб автоматично переміщати листи у потрібні папки. Надіслані вами листи зберігатимуться лише на вашому комп'ютері.

  Примітка. Під час завантаження листів із сервера за протоколом POP3 Яндекс.Пошта автоматично зберігає копії листів на сервері, але ви можете видаляти листи вручну за допомогою веб-інтерфейсу. Якщо ви хочете видаляти листи за допомогою поштової програми, використовуйте протокол IMAP.

  Для налаштування поштової програми за протоколом POP3 необхідно зазначити такі дані:

  Вхідна пошта
  • адреса поштового сервера — pop.yandex.ua;
  • захист з'єднання — SSL;
  • порт — 995.
  Вихідні
  • адреса поштового сервера — smtp.yandex.ua;
  • захист з'єднання — SSL;
  • порт — 465.

  Для доступу до поштового сервера введіть ваш логін і пароль на Яндексі (або пароль програми, якщо ви увімкнули двофакторну аутентифікацію). Якщо ви налаштовуєте отримання пошти зі скриньки виду «login@yandex.ua», логіном є частина адреси до знака «@».

  Увага. Не рекомендовано використовувати поштовий сервер вашого провайдера для надсилання пошти від вашого імені на Яндексі.

  Ви можете налаштувати отримання листів за протоколом POP3 із будь-якої папки, включаючи Спам. Для цього відкрийте меню Усі налаштування → Підключення поштових програм і позначте потрібні папки.

  Під час завантаження вмісту скриньки поштовими програмами листи за замовчуванням не позначаються як прочитані. Якщо ви хочете позначати отримані листи прочитаними, увімкніть опцію.

  Проблеми з поштовою програмою

   Отримую повідомлення про помилки

   Виберіть повідомлення, яке ви отримали:

   «Немає з'єднання із сервером»

   Якщо виникає повідомлення про відсутність з'єднання з сервером, спробуйте авторизуватися з тими ж логіном і паролем у веб-інтерфейсі, увівши дані знову, а не використовуючи ті, що запам'яталися раніше.

   Примітка. Якщо ви увімкнули двофакторну аутентифікацію, використовуйте пароль програми.

   Переконайтеся, що у розділі Підключення поштових програм увімкнено той протокол, яким ви хочете скористатися.

   Переконайтеся, що в налаштуваннях поштової програми ви точно зазначили такі адреси серверів:

   • для IMAP адреса imap.yandex.ua і порт 993 з SSL;
   • для SMTP адреса smtp.yandex.ua і порт 465 з SSL.
   • для POP3 адреса pop.yandex.ru і порт 995 з SSL;

   Докладніше про те, як перевірити налаштування серверів у різних поштових програмах, див. у розділі Шифрування передаваних даних.

   «Authentication required», «Sender address rejected: Access denied» або «Send auth command first»

   Якщо виникає повідомлення «Authentication required», «Sender address rejected: Access denied» або «Send auth command first», у налаштуваннях поштової програми вимкнено авторизацію на SMTP-сервері Яндекса. Переконайтеся, що увімкнено опцію Перевірка автентичності користувача (для Outlook Express) або SMTP Аутентифікація (для The Bat!).

   «Sender address rejected: not owned by auth user»

   Якщо виникає повідомлення «Sender address rejected: not owned by auth user», адреса, із якої ви намагаєтеся надіслати лист, не збігається з тією, під логіном якої ви авторизовані на SMTP-сервері. Переконайтеся, що в налаштуваннях поштової програми як зворотну адресу зазначено саме ту адресу, логін від якої використовується в налаштуваннях авторизації на SMTP.

   «Login failure or disabled POP3»

   Якщо виникає повідомлення «Login failure or POP3 disabled», поштова програма не може отримати доступ до поштової скриньки за протоколом POP3. Переконайтеся, що введено правильний пароль від скриньки і на сторінці налаштувань увімкнено доступ за протоколом POP3.

   Примітка. Якщо ви увімкнули двофакторну аутентифікацію, використовуйте пароль програми.
   «Message rejected under suspicion of SPAM»

   Якщо виникає повідомлення «Message rejected under suspicion of SPAM», вміст вашого листа було розпізнано Яндекс.Поштою як спам. Можливі причини і способи розв'язання проблеми див. у розділі Отримую повідомлення «Лист не може бути надіслано».

   Також перевірте ваш комп'ютер на віруси за допомогою безкоштовних антивірусних програм: CureIt! від Dr.Web і Virus Removal Tool «Лабораторії Касперського».

   Для надсилання листа скористайтеся веб-інтерфейсом Яндекс.Пошти.

   Програма не приймає або не надсилає листи

   Якщо поштова програма не приймає або не надсилає листи, перевірте коректність налаштувань вашої поштової програми, а також налаштувань з'єднання вашого комп'ютера з інтернетом.

   Якщо ви використовуєте антивірусну програму, файрвол або проксі-сервер, увімкніть їх та перевірте, чи відтворюється при цьому проблема.

   У програмі не видаляються листи

   Якщо ви у програмі видаляєте листи, а на сайті Яндекс.Пошти вони, як і раніше, є у папках, то, швидше за все, вашу поштову програму налаштовано за протоколом POP3. Через особливості роботи протоколу POP3 листи в поштовій програмі можуть некоректно синхронізуватись із сервером. Для роботи з Яндекс.Поштою рекомендується використовувати протокол IMAP. Про те, як змінити поштову програму з POP3 на IMAP, див. у розділі Перехід із протоколу POP3.

   У програмі не відображаються надіслані листи

   Якщо у програмі не відображаються надіслані листи, то, швидше за все, вашу поштову програму налаштовано за протоколом POP3. Через особливості роботи протоколу POP3 листи в поштовій програмі можуть некоректно синхронізуватись із сервером. Для роботи з Яндекс.Поштою рекомендується використовувати протокол IMAP. Про те, як змінити поштову програму з POP3 на IMAP, див. у розділі Перехід із протоколу POP3.

   Листи копіюються на сервері у разі їх видалення/переміщення за IMAP

   Копіювання листів у разі переміщення або видалення за IMAP пов'язано з особливостями роботи IMAP-протоколу і налаштувань синхронізації поштових програм. У цьому випадку після виконання дій треба синхронізувати папки із сервером примусово, щоб дані збігалися. У Mozilla Thunderbird для цього потрібно скористатися функцією Стиснути.

   Отримую помилки про некоректний сертифікат

   Якщо під час активації SSL-шифрування у поштовій програмі ви отримуєте помилки про некоректний сертифікат, переконайтеся, що поштова програма і операційна система налаштовані правильно:

   • На комп'ютері встановлено коректний час (без відставань і «дат із майбутнього») Якщо встановлено неправильну дату, система помилково визначає, що строк сертифіката ще не настав або вже закінчився.
   • Встановлено всі оновлення операційної системи.
   • У налаштуваннях вашого антивіруса вимкнено перевірку HTTPS-з'єднань. Змінити налаштування антивірусу ви можете за нашим інструкціями для Kaspersky Internet Security та ESET NOD32 Smart Security у розділі Мені надходять повідомлення про ненадійне з'єднання.
   Додати сертифікат у список довірених сертифікатів вручну (Windows)
   Увага. Якщо ви не впевнені, що зможете самостійно встановити сертифікат, зверніться до спеціаліста.

   Щоб додати сертифікат у список довірених сертифікатів:

   1. Завантажте сертифікат. (Якщо файл за посиланням відкривається у браузері, натисніть CTRL + S і збережіть файл на комп'ютер; копіювати текст із файлу не потрібно.)
   2. Відкрийте меню Запустити.
   3. У полі пошуку введіть certmgr.msc і натисніть на клавішу Enter.
   4. У вікні програми, в дереві папок натисніть на папку Довірені кореневі центри сертифікації.
   5. У правій частині вікна натисніть правою кнопкою миші на Сертифікати і виберіть пункт Усі завдання → Імпорт.
   6. Натисніть на кнопку Далі.
   7. Натисніть на кнопку Огляд і виберіть файл CA.pem, завантажений раніше. Натисніть на далі.
   8. У розділі Сховище сертифікатів залиште налаштування за замовчуванням і натисніть на Далі.
   9. Натисніть на Готово.
   10. (Опц.) У спливаючому вікні натисніть на Згоден.
   11. У дереві папок натисніть на папку Довірені кореневі центри сертифікації → Сертифікати.
   12. У списку сертифікатів (праворуч) знайдіть сертифікат Certum CA, натисніть на нього правою кнопкою миші та виберіть пункт Властивості.
   13. Перейдіть на вкладку Загальні.
   14. Переконайтеся, що в пункті Дозволити тільки такі призначення увімкнено опцію Перевірка автентичності сервера.
   15. Натисніть на кнопку ОК.
   Додати кореневий сертифікат у Linux
   Про те, як додати кореневий сертифікат, див. в інструкції Adding CAcert root certificate to Debian/Ubuntu.
   MS Outlook 2007 не визначає сертифікат
   Якщо після перевірки всіх перерахованих параметрів Outlook 2007 продовжує видавати помилку безпеки, завантажте оновлення програми з сайту Microsoft.
   Проблеми з підтвердженням сертифіката в The Bat!

   Якщо у поштовій програмі The Bat! виникають проблеми з підтвердженням сертифіката безпеки, оновіть програму до версії 6 або вище. Після оновлення виконайте такі дії:

   1. У меню програми виберіть пункт Властивості → S/MIME і TLS.
   2. У блоці Реалізація S/MIME і сертифікати TLS встановіть перемикач у положення Внутрішня.
   3. Натисніть на кнопку ОК.
   4. Спробуйте надіслати лист. Якщо помилка сертифіката знову з'являється, то в тому ж блоці Властивості → S/MIME і TLS → Реалізація S/MIME і сертифікати TLS встановіть перемикач у положення Microsoft CryptoAPI.
   5. Натисніть на кнопку OK.
   Примітка. Положення перемикача доводиться перебирати вручну, оскільки у деяких версіях The Bat! працюватиме положення Внутрішня, в інших — Microsoft CryptoAPI.

   Якщо проблема залишається, зверніться у службу підтримки Ritlabs.

   Не вдається переналаштувати свій скрипт надсилання

   Спробуйте звірити свій код із рекомендаціями у мережі:

   Програма від 1С не підтримує SSL

   Для підтримки SSL додатково встановіть програму Stunnel:

   1. Завантажте останню версію для Windows (stunnel-версія-installer.exe) за посиланням https://www.stunnel.org/downloads.html.
   2. Розпакуйте архів.
   3. Запустіть файл mailssl.bat від імені адміністратора.
   4. У налаштуваннях поштової програми вимкніть SSL і зазначте такі параметри серверів:
    • SMTP: серверlocalhost, порт25
    • POP3: серверlocalhost, порт110
    • IMAP: серверlocalhost, порт143

   Якщо проблема залишається, спробуйте скористатися рекомендаціями зі статей Поштовий клієнт Керування торгівлею і gmail (дотримуючись рекомендацій, усюди підставте замість gmail значення yandex) і Надсилання листів та отримання електронної пошти з використанням SSL.

   Надсилаю листи зі сканера, що не підтримує SSL

   Налаштуйте БФП або сканер таким чином:

   1. Зазначте такі параметри SMTP:
    • серверsmtp-devices.yandex.com
    • порт25
   2. Увімкніть аутентифікацію (перевірка справжності).
   3. Зазначте у відповідних полях ваш логін та пароль.
    Увага. Обов'язково введіть логін і пароль вручну. Якщо ви виберете аутентифікацію аналогічно до сервера вхідної пошти, надсилання не працюватиме.
   Обмеження. Надсилати таким чином листи можна тільки на адреси, які обслуговує Яндекс.Пошта (в домені yandex.ua або на адреси Пошти для домену). На скриньки інших поштових служб листи через цей сервер не надходитимуть.

   Програма постійно просить ввести пароль

   Якщо ви нещодавно змінили пароль від поштової скриньки, переконайтеся, що також оновили дані в налаштуваннях поштової програми. Якщо пароль у налаштуваннях правильний, зачекайте кілька годин — налаштування поштової програми можуть синхронізуватися із сервером Яндекса не одразу.

   Спробуйте авторизуватися за тими ж логіном і паролем у веб-інтерфейсі: вводьте авторизаційні дані заново, а не використовуйте збережені раніше. Якщо при цьому виникає вимога ввести контрольні цифри, ви можете ознайомитися зі списком можливих причин у статті Чому під час авторизації потрібно ввести контрольні цифри?

   Переконайтеся, що в налаштуваннях поштової скриньки активовано той протокол, яким ви хочете скористатись у поштовій програмі.

   Увага. Якщо ви використовуєте Яндекс.Пошту для домену, як логін зазначте повну адресу поштової скриньки.