Пошта (старий інтерфейс)
Вирішення проблем

Керування контактами

Для керування контактами в Пошті використовується адресна книга. Щоб її відкрити, натисніть на кнопку Контакти у верхньому меню Пошти.

Додавання і редагування контакту

Адресна книга формується автоматично з адрес, на які ви коли-небудь писали. Якщо ви хочете вимкнути автоматичне збирання контактів, відкрийте меню Усі налаштування Контакти, зніміть прапорець Автоматично збирати і збережіть зміни.

Ви також можете додати адресу вручну будь-яким із таких способів:

 • Через інтерфейс адресної книги. Натисніть на кнопку Додати контакт, заповніть поля у вікні редагування контакту і збережіть зміни.
 • На сторінці написання листа. Натисніть лівою кнопкою миші на адресу і виберіть у випадному меню пункт Додати в адресну книгу.

 • На сторінці читання листа в картці контакту. Відкрийте лист і натисніть на адресу відправника лівою кнопкою миші. У вікні, що з'явилося, натисніть на кнопку До адресної книги.
 • За допомогою імпорту контактів.

Якщо ім'я контакту явно не задано й адресат вам відповів, в адресну книгу підставиться ім'я, яке він зазначив у налаштуваннях пошти.

Щоб видалити контакт з адресної книги, відкрийте вікно редагування контакту і натисніть на кнопку Видалити з контактів.

Групи контактів

Щоб надсилати листи одразу кільком контактам, не вводячи їхні адреси, ви можете групувати контакти — у полі Кому треба буде ввести тільки назву групи.

Додавання контакту у групу

Щоб додати у групу, виконайте такі дії:

 1. Позначте потрібні контакти.
 2. Натисніть на кнопку Додати у групу.
 3. Виберіть зі списку потрібну групу або створіть нову.
Примітка. Додати контакти можна одночасно в кілька груп.

Видалення контакту із групи

Щоб видалити контакти із групи, виконайте такі дії:

 1. Відкрийте потрібну групу зі списку в лівій частині сторінки.
 2. Позначте контакти, які хочете видалити із групи.
 3. Натисніть на кнопку Видалити з групи.
Увага! У разі видалення із групи контакт залишиться в адресній книзі. Щоб видалити контакт з адресної книги, натисніть на Видалити контакт.

Налаштування груп

Будь-яку групу можна перейменувати або видалити. Щоб перейти до налаштувань, натисніть на кнопку під списком груп у лівій частині сторінки. Налаштування груп контактів також доступне з меню Усі налаштування Контакти.

Імпорт та експорт контактів

Для імпорту та експорту контактів між адресними книгами різних поштових сервісів і поштових програм використовуються файли формату csv.

Щоб експортувати контакти з адресної книги Яндекс.Пошти, натисніть у верхньому меню розділу Контакти на кнопку Ще і виберіть пункт Зберегти контакти у файл. У вікні, що відкрилося, виберіть назву поштового клієнта, мову інтерфейсу і натисніть на кнопку Зберегти.

Усі контакти з вашої адресної книги буде збережено на вашому комп'ютері у csv-файл.

Щоб імпортувати контакти в адресну книгу Яндекс.Пошти, натисніть у верхньому меню розділу Контакти на кнопку Ще і виберіть пункт Додати контакти з файлу. Відкрийте потрібний csv-файл і натисніть на кнопку Зберегти.

Експорт контактів із різних поштових програм

Microsoft Outlook 2010 і вище
 1. Відкрийте меню ФайлВідкриттяІмпорт.
 2. Виберіть пункт Експорт до файлу і натисніть на кнопку Далі.
 3. Виберіть пункт Значення, розділені комами (DOC) і натисніть на кнопку Далі.
 4. Виберіть для експорту папку Контакти і натисніть на кнопку Далі.
 5. Задайте ім'я файлу і виберіть шлях для збереження. Натисніть на кнопку Далі.
 6. Натисніть на кнопку Готово. Збережений файл ви можете імпортувати в адресну книгу Яндекс.Пошти або іншої поштової програми.
Microsoft Outlook 2007 і нижче
 1. Відкрийте меню ФайлІмпорт і експорт.
 2. Виберіть пункт Експорт до файлу і натисніть на кнопку Далі.
 3. Виберіть пункт Значення, розділені комами (DOC) і натисніть на кнопку Далі.
  Увага! На цьому етапі ви можете отримати повідомлення про необхідність завантаження програми-імпортера. Дозвольте завантаження. Якщо програму не було встановлено на вашому комп'ютері під час встановлення операційної системи, може знадобитися звернення до інсталяційного диска Windows.
 4. Виберіть для експорту папку Контакти і натисніть на кнопку Далі.
 5. Задайте ім'я файлу і виберіть шлях для збереження. Натисніть на кнопку Далі.
 6. Натисніть на кнопку Готово. Збережений файл ви можете імпортувати в адресну книгу Яндекс.Пошти або іншої поштової програми.
Outlook Express
 1. Відкрийте меню ФайлЕкспортАдресна книга:
 2. Виберіть пункт Текстовий файл із роздільниками-комами і натисніть на кнопку Експорт.
 3. Задайте ім'я файлу і виберіть шлях для збереження. Натисніть на кнопку Далі.
 4. Натисніть на кнопку Готово. Збережений файл ви можете імпортувати в адресну книгу Яндекс.Пошти або іншої поштової програми.
Mozilla Thunderbird
 1. Натисніть на кнопку Адресна книга.
 2. У вікні адресної книги відкрийте меню ІнструментиЕкспорт....
 3. Задайте ім'я файлу, тип З комою як роздільник і виберіть шлях для збереження.
 4. Натисніть на кнопку Зберегти. Збережений файл ви можете імпортувати в адресну книгу Яндекс.Пошти або іншої поштової програми.
The Bat!
 1. Відкрийте меню ІнструментиАдресна книга.
 2. У вікні адресної книги відкрийте меню ФайлЕкспорт доРозділений комами (текст).
 3. Задайте ім'я файлу, тип Текстовий файл, розділений комами (*.csv) і виберіть шлях для збереження.
 4. Зазначте у полях ПІБ і E-mail значення Так і натисніть на Гаразд.

  Збережений файл ви можете імпортувати в адресну книгу Яндекс.Пошти або іншої поштової програми.

Пошук контакту

Щоб швидко знайти контакт в адресній книзі, ви можете скористатися вбудованим пошуком, який підтримує пряму і зворотну транслітерацію імен і прізвищ. Наприклад, для пошуку контакту «Nyota Uhura» використовується як латинська «n», так і кирилична «н».

Якщо ви введете під час написання листа перші букви імені, прізвища або адреси електронної пошти в полі Кому, ви побачите список відповідних контактів у вигляді спливаючих підказок. Для підстановки насамперед вибиратимуться ті адресати, з якими ви нещодавно листувалися.

Картка контакту

Щоб подивитися додаткову інформацію про контакт, натисніть на адресу відправника лівою кнопкою миші на сторінці читання листа.

Ви можете самостійно додати в картку контакту телефон, дату народження чи коментар або попросити адресата надіслати цю інформацію — для цього натисніть на посилання Попросити надіслати контактну інформацію.

Із картки контакту ви також можете подивитися усі листи, які надходили від цього відправника, створити правило для усіх схожих листів або додати адресу до чорного списку.

Соціальні профілі контакту

Якщо у вашого співрозмовника є профілі в соціальних мережах, ви можете їх подивитися в картці контакту, натиснувши на кнопку Знайти в інтернеті.

Пошта використовує для пошуку профілів інформацію з відкритих джерел — соціальних сервісів Facebook, «Мой Круг», «Однокласники», «Мой Мир» та інших сайтів, що підтримують можливість пошуку зображень і профілів користувача за адресою електронної пошти.

Картка організації

Якщо вам надійшов лист від організації, на сторінці читання листа в заголовку ви побачите її назву, номер телефону і фізичну адресу.

Щоб подивитися додаткову інформацію, натисніть на адресу відправника лівою кнопкою миші. У картці організації ви можете подивитися опис, посилання на сайт, телефон, адресу і розташування на Яндекс.Картах.

Якщо інформація про компанію відображається некоректно або містить помилки, натисніть на посилання Повідомити про помилку. Зміни відобразяться в Яндекс.Пошті упродовж тижня.

Уся інформація про організації зберігається у Яндекс.Довіднику, там же ви можете додати або змінити дані про свою компанію.

Примітка. Щоб за адресою електронної пошти Яндекс міг визначити вашу компанію, у Довіднику має бути зазначено сайт компанії з такою ж адресою, як домен у пошти вашої організації.

Якщо ви не хочете бачити інформацію про організації, відкрийте меню Усі налаштування Інші, вимкніть опцію з пункту показувати картку контакту й організації та збережіть зміни.