Реєстрація

Як створити обліковий запис

Для доступу до Яндекс.Пошти потрібен обліковий запис на Яндексі. Якщо у вас його немає, виконайте такі дії:

 1. Зазначте ваші ім'я та прізвище.
 2. Придумайте або виберіть із запропонованих варіантів унікальний ідентифікатор (логін), який ви використовуватимете для авторизації у Пошті та на інших сервісах Яндекса.
  Увага. Після реєстрації змінити логін буде неможливо.
 3. Придумайте і запам'ятайте пароль для доступу до облікового запису. Пароль повинен бути надійним, щоб зловмисники не могли отримати доступ до ваших особистих даних.
 4. Зазначте номер вашого мобільного телефону. За цим номером ви зможете відновити пароль та отримувати сповіщення, а також зможете використовувати його як додатковий логін. Якщо ви хочете додати номер телефону пізніше, можна зробити це на сторінці Номери телефонів. Якщо ви не хочете зазначати номер телефону, натисніть на посилання У мене немає телефону і виберіть контрольне запитання та зазначте відповідь на нього. Ці дані потрібні для відновлення пароля.
 5. Введіть символи із зображення (це захист від автоматичної реєстрації).
  Примітка. Якщо символи на зображенні важко розгледіти, натисніть на посилання Інший код.
 6. Переконайтеся, що зазначено пункт про те, що ви приймаєте умови Угоди користувача і даєте згоду на обробку персональних даних.
 7. Натисніть на кнопку Зареєструватися.

Після реєстрації ви отримаєте електронну адресу, що складається з вашого логіна, значка @ та доменного імені yandex.ua (або одного з його доменних аліасів). Наприклад, just.mad.hatter@yandex.ua. Доменний аліас визначається під час реєстрації автоматично.

Ви можете в будь-який момент внести зміни у персональні дані, поставити інше контрольне питання, зазначити альтернативні адреси електронної пошти для зв'язку з вами або відредагувати список номерів телефонів.

Як змінити логін

Ви не можете змінити створений під час реєстрації на Яндексі логін, але можете зареєструвати новий. Для цього натисніть на посилання Вихід у меню облікового запису в правому верхньому куті сторінки, а потім — на посилання Завести пошту.

Увага. Якщо ви зареєстрували нову поштову скриньку і хочете мати доступ до своїх старих листів, вам потрібно налаштувати збирач пошти зі старої скриньки. Якщо ви хочете надсилати листи з обох адрес, ви можете додати стару у вигляді додаткової адреси.

Як правильно скласти пароль

Простий пароль — найбільша загроза для вашого облікового запису. Звичайні слова (marina, begemot), а також передбачувані поєднання символів (qwerty, 123456) може бути легко підібрано програмами для злому паролів. Будь ласка, не ігноруйте попередження Яндекса про занадто простий пароль. Також не використовуйте як пароль загальновідомі дані: ім’я, день народження або номер паспорта.

Щоб скласти складний пароль, використовуйте:

 • як великі, так і малі латинські літери;

 • цифри;

 • інші знаки і символи, крім ~ і '.

Хороший варіант — написати якесь українське словосполучення в англійській розкладці клавіатури. Наприклад, поєднання «яблочный_сок» в англійській розкладці виглядає як z,kjxysq_cjr – такий пароль дуже складно підібрати, але дуже легко запам’ятати.

Внимание. Ніколи за жодних обставин нікому не повідомляйте свій пароль! Співробітники Яндекса ніколи не запитують пароль облікового запису.

Спеціальна поштова адреса

Якщо під час реєстрації в інтернет-магазинах, на форумах або інших ресурсах ви не хочете зазначати вашу справжню електронну адресу, додайте до вашого логіна значок + і будь-яке слово, за яким ви зможете впізнати цей сайт. У вас повинна вийти приблизно така адреса: alice.the.girl+teaforum@yandex.ua. Лист, надісланий на цю адресу, потрапить у папку Спам вашої справжньої поштової скриньки.

Спеціальна поштова адреса на Яндексі також буде корисною, щоб повторно зареєструватися на сайті. Наприклад, якщо ви забули пароль від облікового запису на цьому сайті та не можете його відновити.

Номер телефону замість логіна

Номер телефону, прив'язаний до акаунту, можна використовувати як додатковий логін. Для цього на сторінці Номери телефонів увімкніть опцію використовувати номер телефону як логін.

Кожен номер телефону може стати додатковим логіном тільки для одного акаунту. При цьому для кожного акаунту можна підключити тільки один додатковий логін — таким логіном може стати лише основний номер телефону.

Припустимо, ви зробили додатковим логіном номер +380 44 123-45-67. Тепер ви можете:

 • Вводити номер телефону (лише цифри, наприклад 380441234567) скрізь, де потрібно зазначити логін Яндекса.

  Виняток — сторінка Відновлення доступу: на ній слід вводити саме той логін, який ви придумали під час реєстрації.

 • Використовувати адресу 380441234567@yandex.ua як поштовий аліас.

Особливості пошти з додатковим логіном

Щоб надіслати лист на таку адресу, номер можна зазначати у будь-якому форматі (без пробілів) — Пошта впізнає і +380441234567@yandex.ua і 0441234567@yandex.ua.

Листи, надіслані на цю адресу, потраплять у вашу скриньку Яндекс.Пошти. Адреса перестане працювати, якщо ви вимкнете додатковий логін або відв'яжете номер від акаунту.

Якщо номер телефону перейде до іншої людини, і новий власник підключить його як додатковий логін, адреса також перейде до нього. Як цього уникнути:

 • Якщо ви загубили SIM-картку, відновіть її в салоні мобільного оператора.

 • Якщо ви змінили номер, відв'яжіть старий номер і прив'яжіть новий на сторінці Номери телефонів.