Пошта (старий інтерфейс)
Вирішення проблем

Реєстрація

Для доступу до Яндекс.Пошти потрібен обліковий запис на Яндексі. Якщо у вас його немає, виконайте такі дії:

 1. Відкрийте сторінку реєстрації.
 2. Зазначте ваші ім'я та прізвище.
 3. Придумайте або виберіть із запропонованих варіантів унікальний ідентифікатор (логін), який ви використовуватимете для авторизації у Пошті та на інших сервісах Яндекса.
  Увага! Після реєстрації змінити логін буде неможливо.
 4. Придумайте і запам'ятайте пароль для доступу до облікового запису. Пароль повинен бути надійним, щоб зловмисники не могли отримати доступ до ваших особистих даних.
 5. Зазначте номер вашого мобільного телефону. За цим номером ви зможете відновити пароль та отримувати сповіщення, а також зможете використовувати його як додатковий логін. Якщо ви хочете додати номер телефону пізніше, ви можете зробити це на сторінці Номери телефонів.
 6. Якщо ви не хочете зазначати номер телефону, натисніть на посилання У мене немає телефона і виберіть контрольне питання. У полі Відповідь на контрольне питання зазначте відповідь на нього. Ці дані потрібні для відновлення пароля.
 7. Введіть символи із зображення (це захист від автоматичної реєстрації).

  Примітка. Якщо символи на зображенні важко розгледіти, натисніть на посилання Інший код.

 8. Натисніть на кнопку Зареєструватися.

Після реєстрації вам буде доступна електронна адреса, що складається з вашого логіна, значка @ та доменного імені yandex.ua (або одного з його доменних аліасів). Наприклад, capt.kirk@yandex.ua. Доменний аліас визначається під час реєстрації автоматично.

Ви можете в будь-який момент внести зміни у персональні дані, поставити інше контрольне питання, зазначити альтернативні адреси електронної пошти для зв'язку з вами або відредагувати список номерів телефонів.

Як правильно скласти пароль

Простий пароль — найбільша загроза для вашого облікового запису. Звичайні слова (marina, begemot), а також передбачувані поєднання букв чи цифр (qwerty, 123456) можуть бути легко підібрані програмами для злому паролів. Будь ласка, не ігноруйте попередження Яндекса про занадто простий пароль. Також не використовуйте як пароль загальновідомі дані — ім'я, день народження або номер паспорта.

Щоб скласти складний пароль, використовуйте:

 • як великі, так і малі латинські літери;

 • цифри;

 • символи (допускаються знаки ` ! @ # $ % ^ & * ( ) _ = + [ ] { } ; : " \ | , . < > / ?, не допускаються ~ і ').

Хороший варіант — написати якесь українське словосполучення в англійській розкладці клавіатури. Наприклад, буквосполучення «яблучний_сік» в англійській розкладці виглядає як z,kexybq_csr — такий пароль дуже складно підібрати, але в той же час легко запам'ятати.

Увага! Ніколи за жодних обставин нікому не повідомляйте свій пароль! Співробітники Яндекса ніколи не запитують пароль облікового запису.

Спеціальна поштова адреса

Якщо під час реєстрації в інтернет-магазинах, на форумах або інших ресурсах ви не хочете зазначати вашу справжню електронну адресу, додайте до вашого логіна значок + і будь-яке слово, за яким ви зможете впізнати цей сайт. У вас має вийти приблизно така адреса: capt.kirk+motoforum@yandex.ua. Лист, надісланий на цю адресу, потрапить у папку Спам вашої справжньої поштової скриньки.

Спеціальна поштова адреса на Яндексі також може знадобитися, щоб повторно зареєструватися на сайті, де під час реєстрації потрібно зазначати електронну адресу. Наприклад, якщо ви забули пароль від облікового запису на цьому сайті та не можете його відновити.

Номер телефону замість логіна

Основний номер телефону, прив'язаний до акаунту, можна підключити як додатковий логін. Зробити це можна як у процесі прив'язування телефона, так і після нього, на сторінці Номери телефонів: просто поставте прапорець використовувати додатковий логін.

Кожен номер телефону може стати додатковим логіном тільки для одного акаунту. При цьому для кожного акаунту можна підключити тільки один додатковий логін — таким логіном може стати лише основний номер телефону.

Припустимо, ви зробили додатковим логіном номер +380 44 1234567. Тепер ви можете:

 • Вводити номер телефону (без плюса і пробілів, наприклад, 380441234567) скрізь, де потрібно ввести логін Яндекса.

  Виняток — сторінка відновлення доступу: там потрібно вводити саме той логін, який ви придумали під час реєстрації.

 • Використовувати адресу 380441234567@yandex.ua як поштовий аліас.

Особливості пошти з додатковим логіном

Щоб надіслати лист на таку адресу, номер можна зазначати у будь-якій формі (без пробілів) — Пошта впізнає і +380441234567@yandex.ua, і 0441234567@yandex.ua.

Листи, надіслані на цю адресу, скеровуються у вашу скриньку Яндекс.Пошти (якщо ви її створили). Адреса перестане працювати, якщо ви вимкнете додатковий логін або відв'яжете номер від акаунту.

Якщо номер телефону перейде до іншої людини, і новий власник підключить його як додатковий логін, адреса також перейде до нього. Це можна передбачити:

 • Якщо ви втратили SIM-картку з номером телефону, відновіть його у салоні мобільного оператора, перш ніж номер повернеться в обіг.
 • Якщо ви змінили номер, відв'яжіть старий номер і прив'яжіть новий на сторінці Номери телефонів.