Керування контактами

Адресна книга

Додати контакт

Адресна книга формується автоматично з адрес, на які ви коли-небудь писали. Якщо ви хочете вимкнути автоматичне збирання контактів, відкрийте меню Налаштування  → Контакти, вимкнуть опцію Автоматично збирати і збережіть зміни.

Ви також можете додати адресу вручну будь-яким із таких способів:

 • Через інтерфейс адресної книги. Натисніть на кнопку Додати контакт, заповніть поля у вікні редагування контакту і збережіть зміни.
 • На сторінці написання листа. Натисніть адресу лівою кнопкою миші та виберіть у розкривному меню пункт Додати в адресну книгу.
 • На сторінці читання листа в картці контакту. Відкрийте лист і натисніть на адресу відправника лівою кнопкою миші. У вікні, що з'явилося, натисніть на кнопку До адресної книги.
 • За допомогою імпорту контактів.

Якщо ім'я контакту явно не задано й адресат вам відповів, в адресну книгу підставиться ім'я, яке він зазначив у налаштуваннях пошти.

Змінити контакт

Змінити інформацію про контакт – ім’я, електронну адресу, телефон, дату народження – можна одним зі способів:

 • Через інтерфейс адресної книги. Виберіть контакт зі списку, натисніть кнопку Змінити, уведіть нову інформацію про контакт і збережіть зміни.
 • На сторінці читання листа в картці контакту. Відкрийте лист і натисніть на адресу відправника лівою кнопкою миші. У вікні натисніть кнопку Змінити, уведіть нову інформацію про контакт і збережіть зміни.

Видалити контакт

Щоб видалити контакт із адресної книги, виділіть його та натисніть кнопку Видалити у верхньому меню над списком контактів.

Групи контактів

Написати листа групі контактів

Щоб надсилати листи одразу кільком особистим контактам, не вводячи їх адреси, ви можете групувати контакти – у полі Кому потрібно буде ввести назву групи.

Додавання контакту у групу

 1. Позначте потрібні контакти.
 2. Натисніть на кнопку Додати у групу.
 3. Виберіть зі списку потрібну групу або створіть нову.
Примітка. Додати контакти можна одночасно в кілька груп.

Видалення контакту із групи

 1. Відкрийте потрібну групу зі списку в лівій частині сторінки.
 2. Позначте контакти, які хочете видалити із групи.
 3. Натисніть на кнопку Видалити з групи.
Увага. У разі видалення із групи контакт залишиться в адресній книзі. Щоб видалити контакт з адресної книги, натисніть на Видалити контакт.

Налаштування груп

Будь-яку групу можна перейменувати або видалити. Щоб перейти до налаштувань, наведіть курсор на назву групи у списку груп ліворуч. Натисніть посилання налаштувати, яке з’явилося. Налаштування груп контактів доступне в меню Налаштування  → Контакти.

Імпорт та експорт контактів

Для імпорту та експорту контактів між адресними книгами різних поштових сервісів і поштових програм використовуються файли формату csv.

Щоб експортувати контакти з адресної книги Яндекс.Пошти, натисніть у верхньому меню розділу Контакти на кнопку Ще і виберіть пункт Зберегти контакти у файл. У вікні, що відкрилося, виберіть назву поштового клієнта, мову інтерфейсу і натисніть на кнопку Зберегти.

Усі особисті контакти з вашої адресної книги буде збережено на вашому комп’ютері в CSV-файл.

Щоб імпортувати контакти в адресну книгу Яндекс.Пошти, натисніть у верхньому меню розділу Контакти на кнопку Ще і виберіть пункт Додати контакти з файлу. Відкрийте потрібний csv-файл і натисніть на кнопку Зберегти.

Експорт контактів із різних поштових програм

Microsoft Outlook 2010 і вище
 1. Відкрийте меню Файл → Відкриття → Імпорт.
 2. Виберіть пункт Експорт до файлу і натисніть на кнопку Далі.
 3. Виберіть пункт Значення, розділені комами (DOC) і натисніть на кнопку Далі.
 4. Виберіть для експорту папку Контакти і натисніть на кнопку Далі.
 5. Задайте ім'я файлу і виберіть шлях для збереження. Натисніть на кнопку Далі.
 6. Натисніть на кнопку Готово. Збережений файл ви можете імпортувати в адресну книгу Яндекс.Пошти або іншої поштової програми.
Mozilla Thunderbird
 1. Натисніть на кнопку Адресна книга.
 2. У вікні адресної книги відкрийте меню Інструменти → Експорт....
 3. Задайте ім'я файлу, тип З комою як роздільник і виберіть шлях для збереження.
 4. Натисніть на кнопку Зберегти. Збережений файл ви можете імпортувати в адресну книгу Яндекс.Пошти або іншої поштової програми.
The Bat!
 1. Відкрийте меню Інструменти → Адресна книга.
 2. У вікні адресної книги відкрийте меню Файл → Експорт до → Розділений комами (текст).
 3. Задайте ім'я файлу, тип Текстовий файл, розділений комами (*.csv) і виберіть шлях для збереження.
 4. Зазначте у полях ПІБ і E-mail значення Так і натисніть на Гаразд. Збережений файл ви можете імпортувати в адресну книгу Яндекс.Пошти або іншої поштової програми.

Синхронізація контактів із мобільним пристроєм

Ви можете синхронізувати контакти з адресною книгою вашого смартфона. Контакти зі смартфона з’являться у Яндекс.Пошті у групі Контакти з телефона під час з’єднання з інтернетом (групу буде створено автоматично під час першої синхронізації). Щоб контакти Яндекс.Пошти з’явилися на мобільному пристрої, додайте їх до цієї групи.

Увага. З адресної книги мобільного пристрою синхронізуються лише ті контакти, які під час створення було збережено в обліковий запис CardDAV. Ті контакти, які було збережено в пам’яті смартфона або в інший обліковий запис, не буде синхронізовано з Яндекс.Поштою.

Контакти синхронізуються за протоколом CardDAV. CardDAV – це інтернет-протокол, який дозволяє синхронізувати з мобільним пристроєм адресні книги. Обліковий запис CardDAV можна налаштувати стандартними засобами смартфона або через іншу мобільну програму.

Виберіть платформу вашого мобільного пристрою:

Відновлення контактів

Якщо ви випадково видалили потрібні контакти, ви можете їх відновити:

 1. Натисніть на кнопку Відновити у верхньому меню розділу Контакти.
 2. Виберіть резервну копію зі списку. У резервній копії зазначено дату її створення та кількість контактів в адресній книзі на той момент часу.
 3. Натисніть на кнопку Відновити контакти.

Пошук контакту

Щоб швидко знайти контакт в адресній книзі, скористайтеся вбудованим пошуком, який підтримує пряму і зворотну транслітерацію імен і прізвищ. Наприклад, для пошуку контакту «Божевільний Капелюшник» використовується як латинська «b», так і кирилична «б».

Якщо ви введете під час написання листа перші букви імені, прізвища або адреси електронної пошти в полі Кому, ви побачите список відповідних контактів у вигляді спливаючих підказок. Для підстановки насамперед вибиратимуться ті адресати, з якими ви нещодавно листувалися.

Картка контакту

Щоб переглянути додаткову інформацію про контакт, натисніть ім’я відправника на сторінці читання листа.

Ви можете самостійно додати телефон, дату народження або коментар, для цього натисніть кнопку Змінити в картці контакту.

Із картки контакту ви також можете подивитися усі листи, які надходили від цього відправника, створити правило для усіх схожих листів або додати адресу до чорного списку.

Соціальні профілі контакту

Якщо у вашого співрозмовника є профілі в соціальних мережах, ви можете їх подивитися в картці контакту, натиснувши на кнопку Знайти в інтернеті.

Пошта використовує для пошуку профілів інформацію з відкритих джерел — соціальних сервісів Facebook, «Мой Круг», «Однокласники», «Мой Мир» та інших сайтів, що підтримують можливість пошуку зображень і профілів користувача за адресою електронної пошти.