Створення об'єкта

Щоб створити об'єкт (точку, лінію або багатокутник) на своїй карті:

 1. У вікні Конструктора карт натисніть на потрібну кнопку під пошуковим рядком або гарячі клавіші, намалюйте об'єкт на карті та задайте значення параметрів об'єкта:

  • Мітка — задається форма, колір і тип мітки: порожня, з номером (від одиниці до 999), із підписом або зі значком із запропонованого меню:

   Натисніть на кнопку Готово, і мітка збережеться на вашій карті.

  • Лінія — задається колір, прозорість і товщина лінії.

   Коли лінію намальовано, натисніть лівою кнопкою на останню вершину лінії та в контекстному меню, що відкрилося, виберіть пункт Завершити.

   Натисніть на кнопку Готово, і лінія збережеться на вашій карті.

   Якщо намальована лінія містить більше 1000 вершин (тобто не виконано технічне обмеження щодо кількості вершин об'єкта), ви можете автоматично спростити об'єкт. Для цього натисніть лівою кнопкою миші на будь-яку вершину лінії та в контекстному меню виберіть пункт Спростити лінію. Під час спрощення вершини лінії буде видалено так, щоб максимально зберегти загальний вигляд об'єкта.

  • Багатокутник — задаються кольори контуру і заливки, прозорість контуру і заливки, а також товщина лінії контуру.

   Коли лінію намальовано, натисніть лівою кнопкою на останню вершину лінії та в контекстному меню, що відкрилося, виберіть пункт Завершити.

   Ви можете додати до багатокутника внутрішній контур: ще один багатокутник, який розміщено в межах першого. Для цього натисніть лівою кнопкою миші на будь-яку вершину багатокутника і в контекстному меню, що відкрилося, виберіть пункт Додати внутрішній контур.

   Якщо намальований багатокутник містить більше 1000 вершин (тобто не виконано технічне обмеження щодо кількості вершин об'єкта), ви можете автоматично спростити контур об'єкта. Для цього натисніть лівою кнопкою миші на будь-яку вершину багатокутника й у контекстному меню, що відкрилося, виберіть пункт Спростити контур. При спрощенні вершини багатокутника видаляються так, щоб максимально зберегти загальну геометрію об'єкта.

   Намалюйте контур, натисніть лівою кнопкою миші на будь-яку вершину і в контекстному меню, що відкрилося, виберіть пункт Завершити.

   Натисніть на кнопку Готово, і багатокутник збережеться на вашій карті.

  Примітка.

  Щоб вийти з режиму створення об'єкта, натисніть на гарячі клавіші.

 2. Для будь-якого об'єкта у полі Опис можна ввести текст, який показуватиметься у разі натискання на об'єкт:

 3. Будь-який створений об'єкт можна перетягнути в інше місце, а лінію і багатокутник можна відредагувати за допомогою контекстного меню. Для цього натисніть на будь-якому вузлі об'єкта лівою кнопкою миші та виберіть команду Видалити, Завершити або Продовжити:

  Коли ви закінчите редагувати об'єкт, натисніть на кнопку Готово.

  Об'єкт можна також видалити повністю. Для цього натисніть на кнопку Видалити.

 4. Кожен об'єкт вашої карти відображається у панелі Редагування карти у вигляді окремого рядка списку об'єктів. Кожен рядок містить назву та прев'ю об'єкта; для лінійних об'єктів показується також їхня довжина (вона розраховується автоматично).

  Об'єкти у списку розташовано в порядку Мітки → Лінії → Багатокутники.

  У цьому ж порядку об'єкти відображаються на карті: мітки відображаються «вище» ліній і можуть перекривати їх зображення, а лінії — вище багатокутників.

  Цей порядок змінити не можна. Але за потреби можна змінити порядок відображення об'єктів в межах кожної категорії, переміщуючи потрібну позначку (або лінію, або багатокутник) на перший або, навпаки, на задній план.

  Для того щоб змінити порядок відображення об'єктів, перетягніть потрібний рядок списку на потрібну позицію (або скористайтеся гарячими клавішами):

Створюючи новий об'єкт, ви можете знайти його положення на карті за допомогою пошукового рядка (якщо потрібний об'єкт належить до географічних об'єктів — населених пунктів, вулиць, водоймищ тощо):

______________________________________________________________

Перейти у Конструктор карт