Карти

Мітки та мої карти

Ви можете зробити свої мітки на карті та зберегти фрагмент зі своїми позначками, щоб мати можливість повернутися до них пізніше. Поставити мітки і зберегти карту можна без авторизації (без введення логіна та пароля, але авторизація надасть вам більше можливостей (наприклад, можливість редагувати карти, зберігати кілька карт та задавати для них рівні доступу).

Щоб зробити свою позначку на карті, виберіть інструмент Додати мітку (значок із символом репліки та плюсом у лівому верхньому куті карти), а потім натисніть на будь-який об'єкт на карті.

Введіть назву та опис мітки в діалоговому вікні, що з'явилося, а потім натисніть ОК. Мітку можна перемістити, утримуючи ліву кнопку миші.

Щоб зобразити на карті, наприклад, шлях до вашого будинку (ламану лінію) або виділити багатокутником яку-небудь визначну пам'ятку, використовуйте додаткові кнопки з меню інструмента Додати мітку.

У полі ліворуч від карти при цьому відобразиться меню створення вашої карти. Після введення всіх потрібних міток зазначте у цьому полі назву карти та її опис, а потім натисніть кнопку Зберегти.

Після збереження карти у лівому полі відобразиться кнопка Посилання на цю карту, за допомогою якої можна отримати:

  • посилання на збережений фрагмент карти;

  • код для вставки карти на ваш сайт або блог;

  • посилання на YmapsML-файл (для авторизованих користувачів);

  • посилання на KML-файл (для авторизованих користувачів).

Посилання на карту можна надіслати поштою, а за допомогою коду розмістити зображення карти, наприклад, у Живому Журналі. Посилання YmapsML і KML дозволяють обмінюватися географічними даними між сервісами Яндекс.Карт і сторонніми програмними засобами.

Користувач, з яким ви поділитеся посиланням на карту, зможе побачити всі ваші мітки, але не зможе їх змінювати. Якщо ви створювали свою карту без авторизації на Яндексі, надалі також ви не зможете її редагувати.

Крім того, ви можете передати посилання на будь-яку з ваших публічних карт (з рівнем доступу Показувати всім). Для цього натисніть кнопку Посилання на цю карту і скопіюйте потрібне посилання із запропонованого списку.

Переглядаючи карту, створену іншим користувачем, ви також можете побачити список всіх його публічних карт. Для цього перейдіть за посиланням з логіном автора карти в лівому стовпці. Так, наприклад, можна подивитися всі публічні карти користувача yandex.

Рівні доступу

Ви можете вибрати один із трьох рівнів доступу до своїх карт:

  • Показувати всім — карта в публічному доступі, інші користувачі бачать посилання на неї в списку ваших карт і можуть дивитися саму карту. За замовчуванням цей тип доступу мають всі нові карти. Вміст публічних карт — наприклад, опис тих або інших об'єктів — може використовуватися в пошуку на Яндекс.Картах.

  • Показувати лише за посиланням— карту не бачать інші користувачі в списку ваших карт, але якщо ви дасте іншим користувачам пряме посилання на неї, вони зможуть її побачити. За замовчуванням цей тип доступу мають карти, створені неавторизованими користувачами.

  • Показувати лише мені — карту видно тільки вам.