Карти

Бали

Для деяких міст Яндекс не тільки показує завантаженість вулиць, але й оцінює її в балах.

На головній сторінці Яндекса про завантаженість доріг повідомляє світлофор Яндекс.Заторів. Зелений колір означає, що дороги вільні, жовтий — що є труднощі та невеликі затори, червоний — що рух на ділянці практично зупинено.

Оцінка завантаженості в балах допоможе вам краще спланувати час поїздки і вибрати зручніший в цей період вид транспорту. Алгоритм Яндекс.Заторів автоматично розраховує, скільки часу при поточній завантаженості доріг знадобиться, щоб проїхати найважливішими вулицями міста, і порівнює цей час з тим, який пішов би на ті ж маршрути, але вільними вулицями.

Бали відповідають втраченому часу — тому додатковому часу, що автомобілісти проводять в заторах. Оскільки в різних містах дорожня ситуація різна, то ми використовуємо і різну шкалу балів. Наприклад, 5 балів у Києві означає, що на дорогу доведеться витратити майже в півтора раза більше часу, ніж при вільних вулицях. У Санкт-Петербурзі така ж ситуація на дорогах оцінюється вже в 6 балів.

У всіх містах завантаженість вимірюється за десятибальною шкалою. Один бал означає, що дороги вільні, десять — що краще їхати метро або піти пішки.

1 — Дороги вільні

2 — Дороги майже вільні

3 — Місцями ускладнення

4 — Місцями ускладнення

5 — Рух щільний

6 — Рух ускладнений

7 — Серйозні затори

8 — Багатокілометрові затори

9 — Місто стоїть

10 — Пішки швидше