Карта кліків

Карта кліків — інструмент для вимірювання та відображення статистики щодо кліків на вашому сайті. Карта відображає кліки за всіма елементами сторінки (в тому числі за тими, які не є посиланнями). При цьому можна побачити не лише взаємодію відвідувачів з однією сторінкою, але й агреговану статистику за групою сторінок сайту. Наприклад, отримати статистику за окремим розділом.

Карта кліків допомагає оцінювати юзабіліті сайту, виявляти найклікабельніші елементи, визначати, які елементи дизайну здаються відвідувачам сайту посиланням, але ним не є.

Кліки на карті підсвічуються різними кольорами залежно від їх частоти. На карті зазначено загальну кількість кліків на сторінці (групі сторінок) і частку кліків, які потрапили в поточну видиму вам зону.

Ви можете використовувати кілька режимів відображення карти:

 • «Теплова карта» — теплі кольори відповідають частим клікам, холодні — рідкісним.

 • «Монохромна карта» — щільність кольору відповідає частоті кліків у цій точці.
 • «Кліки на посилання і кнопки» — на карті не відображаються кліки на елементи, що не є посиланнями або кнопками.
 • «Карта прозорості» — карта кліків відображається як «туманна маска»: найклікабельніші елементи чіткіше проступають крізь «туман».

 • «Карта елементів» — на карті відображаються усі елементи сторінки сайту.
Примітка.
 • Карта відображається лише на тих сторінках сайту, де встановлено лічильник Яндекс.Метрики, а також, якщо на сайті використовується кодування UTF-8.
 • Під час побудови карти з URL виключаються такі елементи, як www, рекламні мітки і частина посилання після # (включно), але не виключаються звичайні параметри URL. Тому карта кліків для сторінок http://example.com?id=1 та http://example.com?id=2 буде різною.
 • Версії 8.0 і нижчі браузера Internet Explorer не підтримуються.

Статистика за групою сторінок

Для перегляду статистики за групою сторінок можна використовувати додаткові символи у полі для введення URL.

Символи, що використовуються під час відображення статистики
СимволОписПриклад
*Відповідає будь-якій кількості будь-яких символів

Відобразити дані за всіма сторінками, URL яких починається з https://example.com/goods/, включаючи зазначену сторінку: https://example.com/goods/*.

Якщо ввести в поле адресу без символів, Метрика запропонує вам у випадній підказці рядок із символом *

~Умова є регулярним виразомВідобразити дані за сторінками, URL яких задовольняє регулярний вираз. Наприклад, ~http://example.com/.*

Розглянемо приклад. Необхідно отримати статистику за сторінками, що входять до каталогу https://example.com/goods/. Щоб дані відобразилися на карті, введемо у поле адресу https://example.com/goods/* (після введення цю ж адресу буде відображено у випадній підказкці). Дані завантажаться автоматично.

Карту буде відображено на найпопулярнішій сторінці сайту, URL якої відповідає зазначеній умові. Числові показники (кількість переглядів, кліків, частка видимих кліків) будуть об'єднаними для всіх сторінок, що відповідають умові.

Показ даних в iframe

Якщо ваш сайт захищено від показу в iframe (тобто в налаштуваннях сервера використовується заголовок X-Frame-Options), зібрані дані будуть недоступні для перегляду. Щоб переглянути дані про відвідування сайту, необхідно додати в налаштування сервера виняток для домену webvisor.com і його піддоменів, а також для домену вашого сайту за допомогою регулярного виразу

^https?:\/\/([^\/]+\.)?(yourdomain\.com|webvisor\.com)\/

Якщо ви використовуєте nginx, додайте такі винятки в конфігурацію:

location / {
    set $frame_options '';
    if ($http_referer !~ '^https?:\/\/([^\/]+\.)?(yourdomain\.com|webvisor\.com)\/'){
      set $frame_options 'SAMEORIGIN';
    }
    add_header X-Frame-Options $frame_options;
    ...
  }

де yourdomain\.com — ім'я домену вашого сайту. Використовуйте доменну зону вашого сайту (може відрізнятися від .com).

Обмеження розміру сторінок

Для відображення даних на карті слід дотримуватися певного обмеження розміру сторінок сайту. Нижче подано значення для відображення карти у різних браузерах:

БраузерМаксимальна висота/ширина сторінки (у пікселях)Максимальна кількість пікселів
Mozilla Firefox32 767472 907 776 (22 528 x 20 992)
Chrome32 767268 435 456 (16 384 x 16 384)
Internet Explorer8 19267 108 864 (8 192 x 8 192)