Роботи

У цьому звіті ви можете побачити дані про дії усіх типів роботів, які відвідували сайт, із поділом за правилами фільтрації. Список роботів Яндекса див. у розділі Допомоги Яндекс.Вебмайстра.

У таблиці зазначено кількість надсилань даних лічильником Метрики про дії роботів на сайті (крім надсилань даних Вебвізором). Інформація відображається у рядках із розбивкою за правилами фільтрації.

Статистичні правила йдуть окремим рядком і не конкретизуються. Для суворих правил зазначається те правило, яке спрацювало. Наприклад, зазначається ім'я робота, який повідомив про себе в директиві User Agent.

Якщо в рядку зазначено правило «Відфільтровані за відсутністю JS та Referer», це означає, що у відвідувача сайту не підтримувався JavaScript, а під час завантаження зображення не було передано HTTP-заголовок Referer (адреса переглянутої сторінки).

Докладно

Код лічильника складається з двох частин — JavaScript-код і невидиме зображення, зазначене в елементі noscript. Якщо під час перегляду сайту у відвідувача вимкнений або не підтримується JavaScript, то інформація про переглянуту сторінку передається в HTTP-заголовку Referer через завантаження зображення. При цьому, якщо HTTP-заголовок не передано, Метрика вважає, що такий перегляд здійснив робот.

Щоб не фільтрувати такі перегляди, на сторінці редагування лічильника у розділі Фільтри увімкніть опцію Враховувати візити усіх роботів.

Порада.

Фільтрацію роботів за строгими правилами і поведінкою слід увімкнути, якщо ви виявили сплески неприродного трафіку у звіті Роботи й у вас є підстави вважати, що подібна ситуація може повторитися.

Для деяких сайтів певний постійний обсяг роботного трафіку не є критичним. У цьому випадку вибір умови для фільтрації залишається на розсуд власника лічильника.