Прослуховування музики

Щоб розпочати прослуховування музики, знайдіть потрібний трек, добірку, плейлист, альбом або радіостанцію. Для відтворення треку натисніть на його назву. Якщо ви хочете прослухати плейлист, добірку або альбом повністю, відкрийте його і натисніть на перший трек. Щоб увімкнути радіостанцію, натисніть на її назву.

  1. Керування плеєром
  2. Скільки я заплачу за інтернет?
  3. Скроблінг на Last.fm

Керування плеєром

Щоб відкрити плеєр, у правому верхньому куті екрана натисніть на значок .

Ви можете керувати відтворенням за допомогою таких команд:

Значок Дія

Після завершення черги відтворення почати її заново. Якщо ви хочете зациклити відтворення лише поточного треку, натисніть на значок двічі.

Перейти до попереднього або наступного треку.

Розпочати або призупинити відтворення треку.

Відтворювати треки у випадковому порядку.

Відкрити чергу відтворення та історію прослуханих треків (історія треків доступна лише у програмах, версія яких раніша за 2.0).

Увімкнути високу якість звуку. Зверніть увагу, що висока якість звуку збільшує споживання трафіку.

Додати трек до фонотеки. Значок не відображається, якщо трек вже додано до фонотеки.

Зберегти трек для прослуховування в офлайн-режимі. Значок відображається лише для треків, доданих до фонотеки. Якщо трек уже збережено на пристрої, значок має світло-сірий колір.

Поставити треку позначку «Не подобається» або «Подобається». Значки відображаються лише під час прослуховування Яндекс.Радіо і, залежно від версії програми, можуть мати різний вигляд.

Позначки використовуються для врахування ваших уподобань у музиці — плейлисти радіостанцій формуються персонально для вас і підлаштовуються під ваші музичні смаки.

Відкрити контекстне меню треку:

  • альбом — перейти до альбому, що містить трек;
  • виконавець — перейти до виконавця треку в каталозі сервісу;
  • додати до плейлиста — додати трек до вибраного плейлиста;
  • стерти із пристрою — видалити трек із пам'яті пристрою (трек не буде видалено з фонотеки).
Примітка.

Під час прослуховування Яндекс.Радіо частина функцій плеєра недоступна: ви не можете увімкнути повторення та відтворення треків у випадковому порядку, а також подивитися чергу відтворення.

Скільки я заплачу за інтернет?

Середні витрати трафіку під час прослуховування однієї години музики становлять:

  • якщо ви слухаєте музику зі звичайною якістю звуку — 85 МБ;

  • якщо ви слухаєте музику з високою якістю звуку — 145 МБ.

Вартість передавання одного мегабайта даних визначається тарифами вашого мобільного оператора.

Програма автоматично зберігає кілька останніх прослуханих треків. У разі їх повторного прослуховування дані з інтернету не запитуватимуться, а завантажуватимуться з кешу. Це дає можливість знизити витрати трафіку.

Для прослуховування музики через мобільний інтернет найкраще використовувати безлімітний тариф. Якщо можливості підключити такий тариф немає, ми рекомендуємо завантажувати музику на пристрій через мережу Wi-Fi та в разі виходу з дому вмикати у програмі офлайн-режим.

Увага.

Тарифи на мобільний інтернет у роумінгу значно вищі за тарифи у домашній мережі. Якщо ви плануєте поїздку в інший регіон або за кордон, наполегливо рекомендуємо використовувати програму лише в офлайн-режимі.

Скроблінг на Last.fm

Яндекс.Музика дає можливість транслювати інформацію про треки, що прослуховуються, у свій профіль на музичному сервісі Last.fm. За допомогою трансляції (скроблінгу) ви можете зберігати на Last.fm історію прослуховувань, крім того, передавана інформація використовуватиметься для поліпшення персональних музичних рекомендацій на цьому сервісі.

Щоб транслювати інформацію про треки, що прослуховуються у програмі, увімкніть скроблінг у налаштуваннях веб-версії сервісу. При цьому переконайтеся, що скроблінг увімкнено для того ж акаунту, який ви використовуєте у програмі.

Дані про прослухані треки надсилаються на Last.fm не одразу, а групами по 25 записів.