Інформація для ЗМІ

Завдання служби Яндекс.Новини — надати новинну картину дня, яка формується на основі повідомлень усіх наших партнерів — новинних інтернет-видань.Усі етапи обробки повідомлень новин виконуються комп'ютерними програмами.

Програми, що лежать в основі Яндекс.Новин, налаштовано так, щоб показувати на сторінках сюжетів у першу чергу посилання на актуальні, інформативні та цитовані матеріали (усі ці властивості визначаються алгоритмом автоматично).В інтересах масової аудиторії розробники Яндекс.Новин розвивають алгоритми так, щоб на сторінках сюжетів не показувалися посилання на передрук і дублікати повідомлень.

Для ЗМІ участь у партнерській програмі Яндекс.Новин — це можливість збільшити відвідуваність і постійно розширювати аудиторію видання.Партнери служби — провідні ЗМІ, у тому числі інформаційні агентства, друковані та мережеві видання, радіо і телевізійні канали.

Партнерська пропозиція

Видання — партнер Яндекс.Новин — створює умови для оперативного індексування пошуковим роботом Яндекса даних, розміщених у відкритому доступі на сайті видання.Для цього видання організовує трансляцію даних відповідно до таких вимог:

Яндекс оперативно індексує надані дані, після чого вони стають доступними для пошуку користувачами.На сторінках Яндекса розміщуються заголовки повідомлень, посилання з яких ведуть на сайт видання — партнера Яндекс.Новин.

Трансляція даних партнером та індексування даних Яндексом відбувається в рамках взаємовигідної співпраці на безоплатній основі.

Видання, зацікавлені в додатковому просуванні сайту на Яндексі, можуть замовити платні послуги.

Як стати партнером Яндекс.Новин

Надішліть запит з інформацією про ваше видання за адресою info@news.yandex.ru.Ми зв'яжемося з вами, нідішлемо всю необхідну інформацію і повідомимо про подальші дії.

Адміністрація служби залишає за собою право відхилити залишену заявку без зазначення причин.

Якщо видання існує менше півроку, адміністрація залишає за собою право відкласти рішення про початок співпраці на строк до п'яти місяців.

Доступ до інформації

Дані, що транслюються повинні знаходитися у вільному безкоштовному доступі в інтернеті (необхідність реєстрації вважається обмеженням вільного доступу).

Унікальним ідентифікатором кожного повідомлення (новини) є її URL (адреса в інтернеті).Кожен URL повинен вести на окрему сторінку з повним текстом повідомлення (посилання на список новин або на головну сторінку сайту — порушення цієї умови), при цьому заголовок і початок тексту має бути видно на першому екрані.Доступ до сайту видання має бути швидким і стабільним.

Вимоги до змісту

Партнерами служби Яндекс.Новини можуть бути як політематичні, так і спеціалізовані видання (у тому числі галузеві ЗМІ, джерела офіційної інформації, тематичні сайти).

Обов'язковою умовою для партнерів Яндекс.Новин є виконання таких вимог:

  • Дотримання чинного українського законодавства.Зокрема, матеріали, що експортуються в Яндекс.Новини не повинні містити закликів до насильства, вираження ненависті або ворожнечі, зневаги і загроз, інших висловлювань, що принижують честь і гідність, порушують громадянські права людини за будь-якою ознакою.
  • Неприйнятне використання ненормативної лексики в будь-якій частині текстів, що експортуються.
  • Обов'язковий новинний та аналітичний характер матеріалів, що експортуються в Яндекс.Новини.У них не повинні міститися повідомлення неновинного характеру (прогнози погоди, списки та розклади, повідомлення блогів і форумів, анонси майбутніх подій, реклама, вірші, анекдоти, фейлетони, гороскопи, художні твори тощо).
  • Експортовані тексти не повинні містити відомостей рекламного характеру.Яндекс.Новини не є інструментом просування будь-якого продукту або організації.
  • Заголовки і тексти експортованих новин не повинні вводити читачів в оману, у тому числі стосовно змісту текстів, їх авторства, джерела інформації тощо.
  • На окремій сторінці сайту повинно бути зазначено вихідні дані видання та контактну інформацію редакції.

Повідомлення, що є передруком опублікованих раніше матеріалів інших партнерів служби, вважаються дублікатами.Вони автоматично визначаються до формування сюжету, виводяться у сюжетах як «схожі» повідомлення і не беруть участь у пошуку в Яндекс.Новинах, але доступні на сторінці видання у базі цих ЗМІ.Оригінальність повідомлення визначається за часом публікації повідомлення на сайті, за порівняльним аналізом текстів і за цитуванням джерела (враховуються гіперпосилання, текстові згадки).

Періодичність оновлення

Максимальних або мінімальних обмежень на кількість повідомлень немає, проте видання повинне оновлюватися з певною періодичністю, яка має бути заявлена в інформації про видання.Індексування трансльованих виданням повідомлень здійснюється Яндексом кожні п'ять хвилин.

Дані, що транслюються

Обов'язкові елементи кожного повідомлення: заголовок, час і дата, URL, повний текст. Повний текст повідомлення потрібний тільки для індексування пошуковим роботом і на сторінках Яндекса не розміщується.Трансляція повного тексту дозволяє істотно поліпшити якість пошуку і, як наслідок, підвищити відвідуваність видання — партнера служби Яндекс.Новини.Необов'язкові елементи: анотація, ілюстрації, відео та аудіофайли.

Обмежень на кількість символів у заголовку, анотації та повному тексті немає, проте при ранжуванні заголовків новин на сторінках Яндекса їх розмір може враховуватися (у такому разі пріоритет віддається «середнім» заголовкам, тобто не дуже коротким і не дуже довгим).

У випадку якщо видання має рубрикацію, повідомлення повинні транслюватися з назвами рубрик (назви рубрик можуть бути довільними, прийнятими у виданні, проте зміст рубрик повинен відповідати заявленій назві).Рубрики видання при трансляції співвідноситимуться з рубриками Яндекс.Новин.Для точнішого співвідношення рубрик одночасно з експортним файлом потрібно надіслати список рубрик вашого видання, матеріали яких передбачається транслювати.

Сервіс зацікавлений у співпраці з виданнями, матеріали яких не містять орфографічних і синтаксичних помилок.

Формат трансляції

Трансляція даних здійснюється у форматі RSS 2.0 (міжнародний стандарт для синдикації веб-контенту).Рекомендуємо вам уважно вивчити повний опис RSS 2.0 (англійською мовою).

Опис використовуваних при трансляції в Яндекс.Новини елементів із коментарями, а також приклад експортного файлу опубліковано в Технічних вимогах.