Номер телефону

Ви можете прив'язати номер свого мобільного телефону до облікового запису Яндекса, щоб додатково захистити ваш акаунт, а також отримувати сповіщення від сервісів Яндекса.

Яндекс.Паспорт дозволяє прив'язати до акаунту кілька телефонних номерів, але лише один із них може бути захищеним: за допомогою такого номера можна відновити доступ, якщо ви забули пароль або ваш акаунт було зламано.

Захищений номер також можна використовувати замість логіна під час входу на Яндекс.

 1. Прив'язати номер телефону
 2. Змінити номер телефону
 3. Видалити номер телефону

Усі телефони, які ви зазначили на Яндексі, перелічено на сторінці Номери телефонів .

Прив'язати номер телефону

До кожного облікового запису можна прив'язати лише один захищений номер (який згодом можна змінити) і скільки завгодно додаткових номерів.

Щоб додати номер:

 1. Перейдіть на сторінку Номери телефонів .

 2. Введіть номер телефону в міжнародному форматі та натисніть кнопку Додати. Яндекс надішле вам повідомлення з кодом підтвердження.

  Примітка. Один номер не можна прив'язати більш ніж до 10 акаунтів одночасно. Якщо введений номер уже прив'язано до 10 акаунтів, Яндекс.Паспорт автоматично відв'яже його від інших. На поштові скриньки відв'язаних акаунтів надійдуть листи зі сповіщенням.

  Рекомендований формат номера:

 3. Введіть отриманий код підтвердження в полі Код — таким чином ви доведете, що номер телефону, який ви додаєте, належить саме вам. Щоб довести також володіння обліковим записом, введіть пароль вашого облікового запису (не платіжний пароль) у поле Пароль.

 4. Натисніть кнопку Підтвердити.

  Якщо ви правильно ввели отриманий код і пароль, телефонний номер одразу прив'яжеться до акаунту.

Змінити номер телефону

Додатковий номер телефону змінити просто: прив'яжіть новий додатковий номер і видаліть старий.

Примітка. Якщо ви втратили SIM-картку або вона перестала працювати, ви можете відновити номер в офісі вашого мобільного оператора.

Щоб змінити захищений номер:

 1. Перейдіть на сторінку Номери телефонів .

 2. Натисніть на посилання Замінити поруч із захищеним номером телефону

 3. Якщо старий номер вам недоступний, вимкніть перемикач Номер ... мені доступний (у цьому разі номер зміниться лише через 30 днів).

 4. Введіть новий номер телефону в поле і натисніть на кнопку Замінити.

  Яндекс надішле код підтвердження на новий номер телефону, а також сповіщення та код на старий номер (якщо ви зазначили, що він вам доступний. Ви також отримаєте сповіщення на всі електронні адреси, прив'язані до вашого акаунту.

  Примітка. Один номер не можна прив'язати більш ніж до 10 акаунтів одночасно. Якщо введений номер уже прив'язано до 10 акаунтів, Яндекс.Паспорт автоматично відв'яже його від інших. На поштові скриньки відв'язаних акаунтів надійдуть листи зі сповіщенням.
 5. Якщо вам доступний старий номер, надісланий на нього код підтвердження потрібно буде ввести першим. Якщо старий номер недоступний, введіть код, отриманий на новий номер. Потім введіть свій пароль і натисніть на кнопку Підтвердити.

  • Якщо ви правильно ввели обидва коди, ваш телефонний номер зміниться з натисненням кнопки.

  • Якщо старий номер вам недоступний, прив'язаний номер зміниться через 30 днів. Яндекс буде періодично нагадувати про це, на випадок якщо телефон намагався змінити зловмисник, а ви пропустили перші сповіщення. Ви можете скасувати відкладене змінення номера в будь-який момент: натисніть на кнопку Скасувати на сторінці Номери телефонів .

Видалити номер телефону

Номер телефону можна видалити, якщо він вам більше не належить або ви не хочете отримувати на нього повідомлення від Яндекса.

 1. Перейдіть на сторінку Номери телефонів .

 2. Натисніть на кнопку Видалити поруч із номером телефону. Додатковий номер видаляється відразу ж, тоді як видалення основного номера потрібно підтвердити SMS-кодом.

  Яндекс надішле на основний номер, що видаляється, два повідомлення: сповіщення про видалення і цифровий код.Ви також отримаєте сповіщення на всі електронні адреси, прив'язані до вашого акаунту.

 3. Якщо номер вам недоступний, вимкніть перемикач Номер ... мені доступний (у цьому разі номер видалиться лише через 30 днів).

 4. Введіть отриманий код (якщо номер, що видаляється, вам доступний) і пароль вашого облікового запису. Потім натисніть на кнопку Підтвердити.

  • Якщо ви правильно ввели отриманий код, телефонний номер буде видалено з натисненням кнопки.

  • Якщо ви не можете отримати код на номер, що видаляється, то код буде видалено через 30 днів. Це відстрочення захищає вас від зловмисників, які якимось чином увійшли у ваш акаунт і намагаються видалити ваш номер телефону.

   Ви можете скасувати відкладене видалення номера в будь-який момент: натисніть на кнопку Скасувати на сторінці Номери телефонів .

Якщо ви не натиснули кнопку Підтвердити, видалення номера буде автоматично скасовано через 30 днів.