Вхід із двофакторною аутентифікацією

Якщо ви увімкнули двофакторну аутентифікацію, ви зможете авторизуватися на будь-якому сервісі або програмі Яндекса за допомогою логіна та одноразового пароля, який генерує Яндекс.Ключ. Якщо ви додали кілька акаунтів, перед введенням PIN-коду не забудьте перемкнутися на потрібний обліковий запис.

На деяких веб-сервісах також можна авторизуватися за допомогою QR-коду.

Для авторизації у сторонніх програмах (поштових клієнтах, месенджерах, збирачах пошти тощо) слід використовувати паролі програм.

Увага. Програми, розроблені в Яндексі, вимагають саме одноразового пароля — навіть правильно створені паролі програм працювати не будуть.
 1. Вхід за допомогою одноразового пароля
 2. Вхід за допомогою QR-коду
 3. Кілька акаунтів у Яндекс.Ключі
 4. Touch ID замість пін-коду
 5. Залежність одноразових паролів від точного часу

Вхід за допомогою одноразового пароля

Ви можете ввести одноразовий пароль у будь-якій формі авторизації на Яндексі або в офіційних програмах.

Примітка.

Одноразовий пароль потрібно встигнути ввести, поки він відображається у програмі. Якщо до оновлення залишилося занадто мало часу, просто дочекайтеся нового пароля.

Щоб отримати одноразовий пароль, запустіть Яндекс.Ключ і введіть PIN-код, який ви задали під час налаштування 2FA. Програма почне генерувати паролі раз на 30 секунд.

Яндекс.Ключ не перевіряє введений вами PIN-код і генерує одноразові паролі, навіть якщо ви ввели свій PIN-код неправильно. У цьому разі створені паролі також виявляються некоректними і авторизуватися з ними не вдасться. Щоб ввести правильний PIN-код, достатньо вийти з програми і запустити її знову.

Особливості одноразових паролів:

 • Під час введення одноразового пароля не враховуються пробіли: паролі «trfu klrt» і «trfuklrt» вважаються однаковими.

 • Одноразові паролі немає сенсу зберігати в браузері або десь іще. Навіть якщо ви не використовуєте який-небудь пароль одразу, він перестане працювати менш ніж через хвилину.

 • Ви можете скопіювати поточний пароль із Яндекс.Ключа в іншу програму. Для цього натисніть і утримуйте пароль, поки програма не повідомить, що пароль скопійовано.

Вхід за допомогою QR-коду

Деякі сервіси (наприклад, головна сторінка Яндекса, Паспорт і Пошта) дозволяють увійти на Яндекс, просто навівши камеру на QR-код. При цьому ваш мобільний пристрій має бути підключений до інтернету, щоб Яндекс.Ключ міг зв'язатися із сервером авторизації.

Щоб авторизуватися за допомогою QR-коду:

 1. Натисніть на іконку QR-коду в браузері.

  Якщо такої іконки у формі входу немає, значить, на цьому сервісі можна авторизуватися лише за допомогою пароля. У цьому разі ви можете авторизуватися за допомогою QR-коду у Паспорті, а потім перейти до потрібного сервісу.

 2. Введіть PIN-код у Яндекс.Ключі та натисніть на Увійти за QR-кодом.

 3. Наведіть камеру вашого пристрою на QR-код, відображений у браузері.

Яндекс.Ключ розпізнає QR-код та передасть у Яндекс.Паспорт ваш логін та одноразовий пароль. Якщо вони пройдуть перевірку, ви автоматично авторизуєтесь у браузері. Якщо переданий пароль виявиться неправильним (наприклад, через те, що ви неправильно ввели PIN-код у Яндекс.Ключі), браузер покаже стандартне повідомлення про неправильний пароль.

Кілька акаунтів у Яндекс.Ключі

Один і той же Яндекс.Ключ можна використовувати для кількох акаунтів із двофакторною аутентифікацією. Щоб додати у програму ще один акаунт, під час налаштування 2FA на кроці 3 натисніть у програмі на значок .

Щоб видалити прив'язку акаунту до Яндекс.Ключа, натисніть та утримуйте відповідний портрет у програмі, поки праворуч від нього не з'явиться хрестик. Коли ви натиснете на хрестик, прив'язку акаунту до Яндекс.Ключа буде видалено.

Увага. Якщо ви видалите акаунт, для якого увімкнено двофакторну аутентифікацію, ви не зможете отримати одноразовий пароль для входу на Яндекс. У цьому разі буде необхідно відновлювати доступ.

Touch ID замість пін-коду

Смартфони iPhone, починаючи з моделі 5s, а також планшети iPad, починаючи з моделі Air 2, дозволяють використовувати відбиток пальця (Touch ID) замість пін-коду.

Примітка.

Пристрої на базі iOS дозволяють ввести пароль пристрою замість відбитка пальця. Щоб змінити пароль на складніший, відкрийте програму Налаштування і виберіть пункт Touch ID і пароль.

Щоб скористатися цією можливістю:

 1. Запустіть Яндекс.Ключ.

 2. Натисніть на значок .

 3. Виберіть потрібний акаунт.

 4. Увімкніть опцію Touch ID.

Залежність одноразових паролів від точного часу

Під час генерації одноразових паролів Яндекс.Ключ враховує поточний час і часовий пояс, встановлені на пристрої. Коли доступне інтернет-з'єднання, Ключ також запитує точний час із сервера: якщо на пристрої час виставлено неправильно, програма зробить поправку на це. Але в деяких ситуаціях навіть після поправки і при коректному PIN-коді одноразовий пароль буде неправильним.

Якщо ви впевнені, що вводите PIN-код та пароль правильно, але авторизуватися не вдається:

 1. Переконайтеся, що на вашому пристрої встановлено коректний час і часовий пояс. Після цього спробуйте ввести новий одноразовий пароль.

 2. Підключіться до інтернету, щоб Яндекс.Ключ міг отримати точний час самостійно. Перезапустіть програму і спробуйте ввести новий одноразовий пароль.

 3. Якщо проблему не вирішено, зверніться до служби підтримки через форму нижче.