Увімкнення 2FA

Увімкнути 2FA можна на сторінці Керування доступом. Для налаштування Яндекс.Ключа вам також знадобиться мобільний пристрій на базі iOS або Android, що підтримує встановлення програм (Amazon Kindle Fire, наприклад, не підійде).

Після того як ви увімкнете 2FA:

  • На всіх сервісах та у програмах Яндекса замість звичайного пароля вам потрібно буде вводити одноразові паролі (наприклад, під час входу або змінювання номера телефону). Одноразовий пароль вам також знадобиться під час входу за допомогою соціальної мережі і входу у скриньку Пошти для доменів.

    Логін і пароль можна не вводити, якщо ви входите на Яндекс за допомогою QR-коду.

  • Для сторонніх мобільних програм, комп'ютерних програм і збирачів пошти потрібно буде використовувати окремі паролі програм.

    Паролі програм потрібно буде використовувати, навіть якщо ви вимкнете 2FA. Це дозволить вам не розкривати основний пароль облікового запису всім стороннім програмам, які його запитують.

2FA можна увімкнути для акаунту Пошти для доменів, тільки якщо на відповідному домені дозволено зміну пароля. При цьому якщо адміністратор домену скине ваш пароль, то 2FA вимкнеться, а паролі програм потрібно буде змінити.

Увага. Пристрій, на якому ви налаштуєте Яндекс.Ключ, необхідно буде використовувати для кожного входу на Яндекс. Якщо ви хочете перенести акаунт на інший смартфон або планшет, вимкніть 2FA, а потім увімкніть заново, використовуючи новий пристрій.

Налаштування відбувається кількома кроками. Двофакторна аутентифікація вмикається лише після того, як ви натиснете на кнопку Завершити налаштування на останньому кроці.

  1. Крок 1. Підтвердіть номер телефону
  2. Крок 2. Створіть PIN-код
  3. Крок 3. Налаштуйте Яндекс.Ключ
  4. Крок 4. Перевірте одноразовий пароль

Крок 1. Підтвердіть номер телефону

Якщо до вашого акаунту прив'язано номер телефону, браузер покаже цей номер і попросить підтвердити або змінити його. Якщо ваш поточний номер телефону не прив'язано до акаунту, потрібно буде прив'язати його, інакше ви не зможете самостійно відновити доступ до акаунту.

Щоб прив'язати або підтвердити номер, отримайте код в SMS та введіть його у форму. Якщо код введено правильно, натисніть на кнопку Підтвердити, щоб перейти до наступного кроку.

Крок 2. Створіть PIN-код

Придумайте і введіть чотиризначний PIN-код для двофакторної аутентифікації.

Увага. Як і з багатьма банківськими картками, PIN-код знаєте тільки ви і змінити його не можна. Якщо ви забудете PIN-код, Яндекс.Ключ не зможе згенерувати правильний одноразовий пароль, а відновити доступ до акаунту можна буде лише за допомогою служби підтримки.

Натисніть на кнопку Створити, щоб підтвердити введений PIN-код.

Крок 3. Налаштуйте Яндекс.Ключ

Яндекс.Ключ потрібен, щоб генерувати одноразові паролі для вашого акаунту. Ви можете отримати посилання на програму безпосередньо на телефон або встановити його з App Store або Google Play.

Примітка. На пристрої Android Яндекс.Ключ запросить доступ до камери, щоб розпізнавати QR-коди під час додавання акаунтів або авторизації за QR-кодом.

Натисніть у Яндекс.Ключі на кнопку Додати акаунт у програму. Яндекс.Ключ увімкне фотокамеру, щоб сканувати показаний у браузері QR-код.

Якщо зчитати QR-код не вдається, натисніть у браузері на посилання Показати секретний ключ, а у програмі — на посилання або додайте його вручну. На місці QR-коду браузер відобразить послідовність символів, яку слід ввести у програмі.

Розпізнавши акаунт, програма запитає PIN-код, який ви створили на попередньому кроці налаштування 2FA.

Крок 4. Перевірте одноразовий пароль

Щоб переконатися, що все налаштовано правильно, потрібно ввести одноразовий пароль на останньому кроці — двофакторна аутентифікація увімкнеться лише тоді, коли ви введете правильний пароль.

Для цього у Яндекс.Ключі потрібно правильно ввести PIN-код, який ви створили на другому кроці. Програма покаже одноразовий пароль. Введіть його поруч із кнопкою Увімкнути та натисніть на цю кнопку.

Примітка.

Одноразовий пароль потрібно встигнути ввести, поки він відображається у програмі. Якщо до оновлення залишилося занадто мало часу, просто дочекайтеся нового пароля.

Якщо пароль введено правильно, 2FA увімкнеться та відкриється ваша сторінка на Яндекс.Паспорті.

Залишити відгук про двофакторну аутентифікацію