Створення та налаштування пошуку

Під час п'яти кроків створення пошуку ви налаштовуєте зону пошуку, зовнішній вигляд пошукової форми та результатів пошуку. У результаті ви отримуєте HTML-код для вставлення на сайт.

Крок 1. Зона пошуку

На першому кроці ви задаєте зону пошуку (певну кількість сторінок, якими повинен обмежуватися пошук), а також назви пошуку та інші загальні властивості.

Технічна назва пошуку

Назва, яка відображатиметься на сторінці Мої пошуки. Її бачитимете лише ви.

Назва пошуку для стандарту OpenSearch

Ви можете задати назву пошуку для OpenSearch — під цією назвою відвідувачі зможуть додати ваш пошук у браузер як пошукову систему.

Якщо ви створили пошук до того, як Пошук для сайту почав підтримувати OpenSearch, для нього автоматично було призначено назву типу «Yandex Site Search #2023403». Її варто змінити, щоб краще відобразити призначення пошуку.

Родинний фільтр

На першому кроці ви задаєте зону пошуку (певну кількість сторінок, якими повинен обмежуватися пошук), а також назви пошуку та інші загальні властивості.

Щоб заздалегідь виключити із зони пошуку сторінки з матом і порнографією, налаштуйте родинний фільтр. Налаштування фільтра аналогічні відповідним налаштуванням великого пошуку.

Пошукова технологія

Виберіть одну із двох технологій:

SaaS-пошук

Працює швидше, ніж стандартний пошук, і забезпечує кращу повноту завдяки цілеспрямованому індексуванню вашого сайту. Доступний лише для пошуків на сайтах — якщо ви хочете використовувати пошукові теми або категорії Каталогу, виберіть Стандартний пошук.

SaaS-пошук вимагає, щоб ви підтвердили права на керування сайтами, для яких ви організовуєте пошук.

Примітка. Для цієї технології пошуку поки що недоступне збагачення сніпетів відео та зображеннями зі сторінок знайдених документів.

Технології SaaS-пошуку потрібен певний час, щоб проіндексувати ваші сайти. У середньому робот обходить один сайт за кілька годин.

Стандартний пошук

Покладається на основний індекс пошукової системи Яндекса, тому може бути неповним, але не потребує додаткової індексації. Створювати пошуки за категоріями Каталогу або пошуковими темами можна лише з технологією стандартного пошуку.

Зона пошуку

Ви можете скласти зону пошуку з окремих сайтів, категорій Яндекс.Каталогу та створених вами пошукових тем.

Окремих сайтів можна додати не більше 200. Пошукові теми і категорії Яндекс.Каталогу можна додавати в зону пошуку без обмежень.

Для сайтів, права на які ви підтвердили в Яндекс.Вебмайстрі, відображається напис права підтверджено. Якщо ви підтвердили права на сайт, а відповідного напису немає, дані про права потрібно оновити: закінчивши створення пошуку, перейдіть на сторінку Зона пошуку і натисніть на кнопку Зберегти.

Пошук у піддоменах

Якщо ви додали в зону пошуку домен повністю (наприклад, mysite.com), піддомени можна швидко виключити за допомогою перемикача .

За замовчуванням перемикач у правому положенні — пошук ведеться як в основному домені, так і в піддоменах. Щоб шукати лише в основному домені, переставте перемикач в ліве положення .

Виключення

Ви можете виключити певні сторінки із зони пошуку. Виключення враховуються для всієї зони пошуку, зокрема пошукові теми та категорії Яндекс.Каталога.

У списку виключень можна зазначити точні адреси документів або маску адреси для виключення розділів сайту повністю. Наприклад:

 • Виключення сторінки somepage.php сайту example.com: http://example.com/somepage.php

 • Виключення всіх сторінок розділу /blog/ сайту example.com: http://example.com/blog

Якщо ви вже зазначили сайт вручну, виключення можна додавати і видаляти в блоці Виключення, аналогічно до сайтів.

Якщо ваша зона пошуку складається лише з пошукових тем і категорій Яндекс.Каталогу, ви можете зазначити виключення, натиснувши на кнопку Додати.

Крок 2. Форма пошуку

На другому кроці ви налаштовуєте зовнішній вигляд пошукової форми. Налаштування автоматично відображаються під заголовком Попередній перегляд форми пошуку — форма тут виглядає такою, якою вона буде на сторінці вашого сайту. Зверніть увагу: на вашому сайті форма автоматично розтягнеться по ширині відведеного для неї місця.

Примітка.

За замовчуванням пропонується вибрати форму з прозорим фоном, яка дозволяє не замислюватися про колір, який би відповідав кольоровій схемі вашого сайту.

Ви можете дозволити користувачам перемикатися між визначеною вами зоною пошуку і великим пошуком Яндекса. Щоб додати перемикач на сайті/в інтернеті, відмітьте прапорець вибір зони пошуку.

Код отриманої форми доступний на останньому кроці створення пошуку.

Крок 3. Результати пошуку

На третьому кроці ви налаштовуєте результати пошуку. Головне — вирішити, на якій саме сторінці повинні відображатися результати пошуку (блок Де показувати результати).

Можливі два варіанти:

 • На сторінці Яндекса, з вашим логотипом, заголовком і нижнім колонтитулом (варіант Показати результати на Яндексі).

 • На сторінці вашого сайту (варіант Показувати результати на моїй сторінці). Якщо ви вибрали цей варіант, зазначте URL-адресу сторінки, яка міститиме код результатів пошуку. Сам код буде доступний на останньому кроці створення пошуку.

  Якщо місце, виділене під фрейм, вузьке, ви можете помістити блок Яндекс.Директа і результати пошуку в одну колонку — для цього відмітьте прапорець показувати рекламу та результати пошуку в одній колонці.

Вибрані вами налаштування зовнішнього вигляду результатів пошуку (кольори, тексти, зображення шрифтів) автоматично відбиваються під заголовком Попередній перегляд результатів пошуку.

Крок 4. Перевірка пошуку

На четвертому кроці ви можете перевірити налагоджений пошук. Зовнішній вигляд форми повинен відповідати зазначеним вами параметрам, а результати пошуку не повинні виходити за рамки зазначеної зони пошуку.

Якщо пошук або форма працює не так, як ви чекали, перевірте ще раз налаштування, зроблені на попередніх кроках. Якщо помилка зберігається, напишіть нам, зазначивши ваш логін і назву пошуку, який не працює.

Крок 5. Код для вставлення на сайт

На п'ятому кроці ви отримуєте код пошукової форми, а також код результатів пошуку (якщо збираєтеся показувати результати на своєму сайті).

Вибір кодування та мови

Яндекс автоматично визначає кодування сайту, але якщо автовизначення не спрацьовує, ви можете однозначно зазначити кодування тексту.

Вибір мови впливає на кілька параметрів пошуку:

 • мова оформлення результатів пошуку та пошукової форми;
 • зона пошуку та ранжування результатів (запит, заданий в англійській формі, з більшою ймовірністю поверне сторінки англійською);
 • мова пошукових підказок, що генеруються за замовчуванням.

Код пошукової форми

Вибравши мову пошукової форми, ви можете скопіювати її код і вставити в HTML-код сторінки вашого сайту.

Код форми Яндекс.Пошуку для сайту поміщено в елемент <div> з певними CSS-класами. Якщо запропоновані варіанти оформлення вас не влаштовують, ви можете налаштувати зовнішній вигляд форми за допомогою CSS: просто опишіть потрібні стилі в елементі <style> після коду форми.

Код результатів пошуку

Якщо у налаштуваннях результатів пошуку ви вибрали варіант Показувати результати на моїй сторінці, на п'ятому кроці також буде наведено код результатів пошуку. Цей код треба вставити в HTML-код сторінки, на якій повинні відображатися результати.

Яндекс.Пошук для сайту надає два коди результатів пошуку:

 • IFRAME

  Найпростіший варіант — вставлений код створює елемент <iframe>, у якому відображаються результати. Цей варіант краще забезпечує сумісність зі складним оформленням сайтів, але не дає можливість гнучко налаштовувати зовнішній вигляд результатів пошуку.

 • HTML & CSS

  Вставлений вами код результатів пошуку вбудовує весь HTML-код у структуру вашої сторінки. Елементи результатів пошуку будуть оформлені відповідно до ваших загальних CSS-стилів.

  Якщо ви ознайомлені з налаштуванням CSS, ви зможете адаптувати оформлення результатів під дизайн вашого сайту. Встановіть прапорець Додати CSS до коду результатів і CSS-код для всіх стилів пошукової видачі буде додано до коду результатів.

  Варіант HTML & CSS також дозволяє отримувати посилання на певну сторінку пошукової видачі або результати пошуку з уточненнями. Щоб використовувати цю можливість, встановіть прапорець Змінювати хеш-параметри сторінки під час навігації у результатах пошуку.

  Обмеження. Якщо ви використовуєте власні хеш-параметри, це налаштування може викликати конфлікт з кодом результатів пошуку. В такому разі параметр краще вимкнути.