Налаштування уточнень

Ви можете зазначити, які саме типи уточнень будуть доступні користувачам вашого пошуку. Уточнення кожного типу налаштовуються за допомогою відповідного блока.

Щоб зробити тип уточнень доступним у формі пошуку, слід увімкнути відповідний блок за допомогою перемикача в заголовку блока.

Порядок блоків в інтерфейсі налаштування (зверху вниз) відповідає порядку блоків у результатах пошуку (зліва направо). Щоб змінити положення блока, перетягніть його в потрібне місце.

Щоб зафіксувати будь-які здійснені налаштування уточнень (зокрема ввімкнення та вимкнення блоків), натисніть кнопку Зберегти.

Налаштування уточнень кожного типу

Щоб налаштувати уточнення будь-якого типу, клікніть на назві відповідного блока. Для уточнень за датою налаштування відсутні.

 • Блок Розділи сайту дозволяє налаштувати дерево розділів. Підтримуються три рівні вкладеності.

  Ви можете змінити рівень вкладеності розділу за допомогою стрілок у лівій частині рядка. Після натиснення стрілки батьківське уточнення зміщується разом з усіма дочірніми уточненнями.

  Ви також можете змінювати порядок та вкладеність розділів, перетягуючи відповідні рядки мишкою. Пам’ятайте: якщо ви перетягуєте батьківський розділ, то дочірні розділи не переносяться разом із ним, а зміщуються деревом на рівень вище.

 • Блок Ключові слова містить текстове поле з рядками, в яких розміщуються ключові фрази. Щоб видалити уточнення, витріть відповідний рядок. Пусті рядки ігноруються.

 • Блок Користувацькі уточнення дозволяє вам створювати довільні уточнення мовою запитів Яндекса. Підтримувані оператори описано в розділі https://yandex.ru/support/search/query-language/search-operators.html Допомоги Пошуку.

  Примітка.

  Замість оператора site: потрібно використовувати конструкцію виду:

   url:www.example.com/about | url:example.com/about*

  Щоб змінити порядок уточнень, перетягніть потрібні рядки мишкою.

Одночасний вибір уточнень

За замовчуванням відвідувач сайту може вибрати одразу кілька варіантів уточнення. Щоб вимкнути цю можливість для будь-якого типу уточнень, розгорніть відповідний блок і зніміть прапорець, який дозволяє вибирати кілька варіантів одночасно. Такий прапорець є в будь-якому блоці, крім блока уточнень за датою.