Відео

Способи передавання даних

Якщо для відображення відео ви використовуєте вбудований плеєр великого відеохостингу, такого як YouTube, для передавання даних Яндексу додаткова розмітка не потрібна — робот індексує ролики з вашого сайту і додасть їх у результати пошуку на Яндекс.Відео.

У решті випадків для передавання інформації про відеоролики можна скористатися такими способами:

Перевага XML-розмітки перед мікророзміткою Open Graph або Schema.org полягає в тому, що XML підтримує більше полів і не вимагає обходити безпосередньо сторінки сайту. Тому індексування проходить швидше, а алгоритми пошуку отримують більше даних про відео і враховують їх під час формування видачі.

Щоб передавати дані за допомогою XML-розмітки:

1. Створіть оновлюваний XML-файл

До фіда висуваються такі вимоги:

 • XML-файл повинен бути наданий у кодуванні UTF-8.

 • У фіді повинні передаватися всі актуальні дані про відео.

 • У даних не допускається наявність HTML-тегів, якщо вони не передаються у вигляді CDATA або їх використання не обумовлено спеціально.

 • Інформацію про змінені відео у фіді слід оновлювати, а не видаляти і додавати заново.

 • Кожне відео повинне бути описане в окремому фіді.

2. Перевірте правильність фіда

Перевірте, що створені вами XML-фіди коректно розпізнаються роботом. Це можна зробити за допомогою Валідатора XML-фідів (виберіть схему валідації документа Відео).

3. Повідомте роботу про розмічені ролики

Після створення XML-фідів посилання на них потрібно розмістити у файлі Sitemap або за допомогою семантичної розмітки — Schema.org або Open Graph.

Розмістити адресу фіда через мікророзмітку

У розмітці Open Graph HTML-код кожної сторінки з відео потрібно доповнити посиланням на OGP-словник та XML-опис ролика:

<html prefix="ya: http://webmaster.yandex.ru/vocabularies/">
<meta property="ya:ovs:feed_url" content="http://example.com/user111/view24/view24.xml">

У розмітці Schema.org адресу XML-фіда варто зазначити у додатковому полі feedUrl схеми VideoObject:

<meta itemprop="feedUrl" content="http://example.com/user111/view24/view24.xml">

Перевагою зазначення посилань на XML-фіди у семантичній розмітці є те, що роботи мають можливість повторно обходити їх частіше і швидше порівняно з отриманням посилань на фіди з файлу Sitemap.

Розмістити адресу фіда у файлі Sitemap

Створіть для кожного ролика окремий XML-фід і пропишіть адреси фідів у файлі Sitemap у полі feed. Посилання на кожен фід із відео потрібно оформити окремим записом.

 1. Додайте посилання на схему Яндекс.Відео у заголовок вашого Sitemap.

  xmlns:ovs="//video.yandex.ru/schemas/video_import"
 2. Потім для кожної сторінки з відео додайте елемент ovs:video, у якому зазначте адресу XML-опису.

  <url>
   <loc>http://example.com/111/</loc>
   <lastmod>2013-04-01T13:10:32+00:00</lastmod>
   <ovs:video> 
   <ovs:feed>http://example.com/user111/view24/view24.xml</ovs:feed>
   </ovs:video>
  </url>

У результаті у файлі Sitemap має бути зазаначено велику кількість посилань на XML-фіди з відео. У свою чергу, посилання на Sitemap потрібно додати у robots.txt або через сервіс Яндекс.Вебмайстер (докладніше дивіться у Допомозі).

Розміщення посилань на XML-фіди у файлі Sitemap дає можливість роботу Яндекса проіндексувати усі відео з вашого хостингу. Це особливо корисно, якщо на сайті міститься велика кількість відеоконтенту (наприклад, кілька тисяч відеороликів).

Способи можна комбінувати — зазначте посилання на XML-фіди одночасно за допомогою мікророзмітки та у файлі Sitemap. Поєднання способів прискорить процес індексування роликів дозволить зробити процес обміну даними стійкішим до проблем із доступністю сайту.

4. Перевірте, що ролики з'явилися в пошуку

Зазначені посилання на відеоролики з'являться в пошуку автоматично у міру індексування файлу Sitemap або сторінок сайту із семантичною розміткою. Якщо через деякий час ролики в пошуку не з'явилися, повідомте нам про це через форму зворотного зв'язку.

Семантична розмітка (або мікророзмітка) дозволяє оперативно передавати інформацію про зміни у відеоконтенті.

Щоб передавати дані за допомогою семантичної розмітки:

1. Додайте мікророзмітку відео на сторінки сайту

Наш робот може індексувати відео на сторінках, розмічених за стандартом Open Graph Protocol і розмічених схемою VideoObject стандарту Schema.org.

Додати за допомогою Open Graph

Щоб розмітити сторінки правильно, у тегу html потрібно зазначити простір імен, а в елемент head включити теги meta з інформацією про відео.

Простір імен для розширення Яндекса варто зазначати у тегу html разом із prefix="og: http://ogp.me/ns#".

<html prefix="og: http://ogp.me/ns#"
   prefix="ya: http://webmaster.yandex.ru/vocabularies/">
Додати за допомогою Schema.org

Щоб передати роботові інформацію про відео, потрібно додати розмітку безпосередньо в HTML-код сторінок за допомогою спеціальних атрибутів.

2. Перевірте правильність розмітки

Перевірте, що метадані на ваших сторінках розпізнаються коректно. Це можна зробити за допомогою валідатора семантичної розмітки. Докладніше про валідатор читайте у відповідному розділі Допомоги.

3. Повідомте роботу про розмічені ролики

Оскільки розмітки Open Graph і Schema.org прописуються на сторінці сайту, то для них достатньо створити стандартний файл Sitemap із посиланнями на сторінки сайту з розміткою.

4. Перевірте, що ролики з'явилися в пошуку

Зазначені посилання на відеоролики з'являться в пошуку автоматично у міру індексування розмічених сторінок сайту. Якщо через деякий час ролики в пошуку не з'явилися, повідомте нам про це через форму зворотного зв'язку.

Якщо у вас є RSS-потік з оновленнями, ви можете передавати нам дані з його допомогою — ми підтримуємо формат Media RSS.

Обов'язковими для індексування є елементи link, pubdate, media:title, media:thumbnail. Інші елементи є бажаними, але не обов'язковими. Спеціальні символи у тексті необхідно перетворювати в XML Entities, наприклад & в &amp;. Дивіться повний опис формату Media RSS на сайті www.rssboard.org.

Щоб відеоролики з'явилися в пошуку, надішліть посилання на ваш потік і опис вашого сайту через форму зворотного зв'язку.

Обмеження. За допомогою Media RSS не можна повідомити про видалення або зміну роликів, а також неможливо індексувати старі матеріали. Тому ми рекомендуємо передавати нам дані про відеоролики у форматі XML або використовувати на сторінках вашого сайту розмітку за стандартом Open Graph Protocol або Schema.org.

Обмеження за змістом відеоматеріалів

Ми залишаємо за собою право не індексувати деякі відеоматеріали. До них належать:

 • Матеріали, розміщені на сайтах без модерації контенту.

 • Відео образливого та/або порнографічного змісту.

 • Відео, опубліковане з порушенням вимог чинного законодавства Російської Федерації.

 • Матеріали, розміщені на сайтах, які не відповідають умовам Ліцензії на використання пошукової системи Яндекса.

Максимальних або мінімальних обмежень на кількість відеороликів немає. У нас є можливість обробляти будь-яку кількість і обсяг ваших роликів, а також враховувати динаміку збільшення вашої бази відеоматеріалів.