Як поліпшити пошук за вашими відеороликами

Яндекс.Відео пропонує відеохостингам, ЗМІ та приватним інтернет-проектам можливість індексування відеоматеріалів, розміщених у відкритому доступі в інтернеті. Проіндексовані ролики стають доступними для пошуку на сервісі. На сторінках пошукової видачі розміщуються прев'ю, заголовки і текстові описи роликів. За наявності плеєра в пошуку відеоролики з сайту-джерела можна буде переглядати на Яндекс.Відео.

Для якісного представлення відеоматеріалів та їх коректного ранжування в пошуковій видачі Яндекс.Відео потрібно:

  1. Передавати якомога більше даних про відеоролики
  2. Передавати дані для побудови плеєра

Передавати якомога більше даних про відеоролики

Чим докладніше складено опис відеороликів, тим краще вони знаходяться на релевантні запити. Використання додаткових атрибутів допомагає інформативніше подавати відеоматеріали в інтерфейсі пошукової видачі сервісу. Повнота опису підвищує шанс для відео бути знайденим користувачами на ширший клас запитів, а також дозволяє сервісу точніше відповідати на запити користувачів.

Яндекс.Відео підтримує кілька стандартів розмітки відео. Ми рекомендуємо комбінувати можливі способи, щоб дозволити роботу Яндекса частіше обходити сторінки вашого сайту й оперативно індексувати актуальну інформацію, а також обробляти великі обсяги даних, що змінюються.

Докладніше про налаштування індексування відео дивіться у розділі Способи передавання даних.

Передавати дані для побудови плеєра

Коректна побудова плеєра в пошуку Яндекс.Відео дозволяє показувати ролики без додаткових кліків і переходів, що робить перегляд відео зручнішим для користувачів. Інформація про поведінку користувача під час перегляду роликів використовується для визначення релевантності відео пошуковому запиту. Наявність плеєра дозволяє істотно збільшити шанси потрапляння роликів у видачу на відповідні запити.

Щоб плеєр коректно відображався в пошуку і без помилок відтворював усі передавані дані (у тому числі рекламні скрипти, стилі тощо), переконайтеся, що для нього виконується підтримка HTTPS.

Для участі в мобільному пошуку потрібно передавати у Яндекс.Відео інформацію про коректний спосіб побудови HTML5 плеєра на сторінках видачі сервісу. Це дозволить зберегти аудиторію користувачів, які переглядають ваші ролики, і поліпшити положення вашого сайту в мобільній видачі.

Докладніше про передавання даних для побудови відеоплеєра дивіться у розділі Вимоги до плеєра.