Вимоги до плеєра

Дотримання перерахованих нижче вимог допоможе налаштувати коректне відображення плеєра у пошуковій видачі Яндекс.Відео.

Наявність плеєра в пошуку, а також досвід взаємодії користувачів із плеєром враховуються під час формування результатів пошуку з відеороликів сайту. Тому чим зручніше ваші ролики переглядати в пошуку, тим вища імовірність, що їх буде показано на релевантний запит.

Відсутність плеєра знижує імовірність появи роликів у пошуковій видачі Яндекс.Відео.

 1. Обов'язкові вимоги для появи плеєра в пошуку
 2. Обов'язкова умова для участі в мобільному пошуку
 3. Додаткові вимоги

Обов'язкові вимоги для появи плеєра в пошуку

 • Додайте відеоплеєр у розмітку

  Щоб плеєр з'явився в пошуку за відео, робот Яндекса повинен його проіндексувати. Для цього зазначте посилання на плеєр у використовуваній вами розмітці та повідомте нам про це.

  Докладні інструкції дивіться на сторінках XML-опис відео, Розмітка Schema.org і Розмітка Open Graph.

 • Підтримуйте HTTPS для плеєра

  Під час додавання плеєра особлива увага приділяється безпеці обміну даними. Яндекс.Відео використовує захищений протокол HTTPS, і для відображення у видачі плеєр вбудовується на HTTPS-сторінки пошуку за відео. Тому плеєр та всі зовнішні скрипти і зображення (наприклад, рекламні модулі, лічильники веб-аналітики) повинні бути доступні за HTTPS. Інакше на зашифрованих сторінках Яндекс.Відео браузери автоматично блокуватимуть завантаження і відтворення плеєра, а також виконання інших закладених сценаріїв (наприклад, програвання реклами).

  Докладніше дивіться у розділі Підтримка HTTPS.

Обов'язкова умова для участі в мобільному пошуку

 • Використовуйте HTML5-програвач

  Наявність HTML5-плеєра дозволить потрапити в пошукову видачу мобільного Яндекс.Відео. Ви зможете охопити аудиторію користувачів на всіх пристроях, а також підвищити якість мобільного пошуку за своїми відеороликами.

  Докладніше читайте у розділі Мобільний плеєр.

Додаткові вимоги

Додаткові вимоги враховуються алгоритмами пошуку Яндекс.Відео і впливають на якість пошуку за роликами сайту. Дотримання вимог підвищує довіру користувачів до плеєра сайту і покращує користувацький досвід перегляду ваших роликів.

 • Забезпечте правильність роботи плеєра на динамічних сторінках

  Усі елементи плеєра (елементи на панелі керування, рекламні блоки тощо) повинні коректно працювати і вміти підлаштовуватися під змінні розміри і масштаб сторінки пошукової видачі.

 • Налаштуйте передавання даних про стан відео

  Інформація про стан відео, а також відомості про помилки у роботі плеєра допоможуть поліпшити якість відтворення ваших роликів на Яндекс.Відео.

 • Відмовтеся від нав'язливої реклами

  Під час ранжування сайтів перевага надається ресурсам, які не використовують нав'язливу рекламу у відео.