Розрахунок прогнозів погоди на сервісі

Як розраховуються прогнози погоди?

Прогнози погоди розраховуються на основі метеорологічних даних, зібраних супутниками і станціями спостереження по всьому світу. Дані надходять у метеорологічні центри, де їх вносять у прогностичні моделі, а потім обробляють на комп'ютерах.

Кожна прогностична модель працює за вкрай складними алгоритмами, у яких враховується безліч відомих законів поведінки атмосфери. Результатом обробки даних є прогноз температури, опадів, динаміки руху повітряних мас та інших атмосферних явищ.

Постачальником прогнозів погоди для сервісу є компанія Foreca.

Чому фактична погода може відрізнятися від прогнозованої?

Прогнози погоди розраховуються за допомогою моделювання атмосфери Землі. Атмосфера є настільки складною системою, що повністю врахувати всі аспекти фізики та динаміки її змін неможливо — тому при створенні прогностичних моделей завжди допускаються певні спрощення. Також прогнози будуються на основі неповних даних: вимірюється тільки частина атмосферних показників, а цього недостатньо для комплексного моделювання поточного стану атмосфери.

Прогностичні моделі та метеорологічні дані дають можливість метеокомпаніям будувати найточніші прогнози на термін до двох днів — на сьогодні та на завтра. Для кожного наступного дня точність прогнозу зменшується.

Як часто оновлюються дані про погоду на сервісі?

На сервісі представлено дані про поточну погоду і прогноз на найближчі години та дні.

Дані про поточну погоду оновлюються не рідше ніж раз на три години. Частота оновлення інформації про погоду в конкретному місті залежить від часу оновлення даних на найближчій до цього міста метеостанції.

Прогнози погоди оновлюються компанією Foreca не рідше чотирьох разів на добу.

Чому прогноз на сервісі обмежено десятьма днями?

У Яндекс.Погоду введено обмеження на термін прогнозу, оскільки прогнози на період понад 10 днів не є достовірними. Точність зменшується у міру збільшення терміну, на який зроблено прогноз:

  • Найточнішим є прогноз на найближчі два дні.
  • Прогноз на термін від двох до п'яти днів має помірну точність.
  • Для прогнозів на термін від п'яти до десяти днів можуть спостерігатися значні відхилення від фактичної погоди.

Прогнози на більший термін відображають середньостатистичну кліматичну норму для регіону, а не розрахункові дані, і тому не можуть вважатися достовірними.

Де можна знайти архів погоди за минулий час?

На жаль, на сервісі не зберігається архів погоди. Спробуйте звернутися з цим питанням до партнера Яндекс.Погоди — Foreca.