Вебмайстер. Зворотний зв'язок

Небажані програми та небезпечні файли

Позначка «За даними Яндекса, на сайті можуть бути небезпечні файли» з'являється в результатах пошуку, якщо на сайті було виявлено небезпечні або небажані файли програм чи посилання на подібні програми, які встановлюють на комп'ютері додаткове програмне забезпечення без очевидної згоди користувача. Наприклад, програми-обгортки.

Прикладом такої програми може бути файл, завантажений користувачем під час спроби здійснення завантаження аудіо-, відео- та іншого контенту, після запуску якого в систему може бути встановлено додаткове ПЗ без надання інформації про нього і без згоди користувача.

Також у результаті встановлення небажаного виконуваного файлу може встановлюватися нав'язлива реклама, видалити яку штатними засобами операційної системи неможливо. Небажані файли програм під час відкриття можуть порушувати роботу вже встановлених програм або ж змінювати їх налаштування.

Прикладом небезпечного файлу може бути виконуваний файл троянської програми, після запуску якого може бути викрадено особисті дані (наприклад, паролі тощо), можливе порушення цілісності роботи компонент браузера або операційної системи. Ще одним прикладом може стати виконуваний файл програми-шпигуна, яка дозволяє здійснити несанкціоноване збирання інформації про активності користувача (перехоплення натиснень на клавіші, повідомлень електронної пошти, зображення веб-камери тощо).

Якщо це ваш сайт, скористайтеся такими рекомендаціями:

  • Радимо відмовитися від використання сумнівних партнерських програм і сервісів.
  • Важливо зробити так, щоб відвідувач сайту чітко розумів функціонал отриманого файлу і наслідки встановлення тієї чи іншої програми, завантаженої із сайту.
  • Якщо у відвідувача є вибір: завантажити оригінальні файли програми або файли програми з додатковими компонентами, то це повинно бути чітко описано.
  • Якщо на сайті рекомендовано використовувати завантажувач, то слід попередити відвідувача, що файл завантажувача і потрібна йому програма — це різні файли.
  • Спробуйте оформити дизайн сайту таким чином, щоб посилання або кнопка на пряме завантаження файлу не було малопомітним порівняно із кнопкою або посиланням, що приводить до встановлення програми-завантажувача.
  • Крім оформлення сторінки, варто звернути увагу також на інші аспекти завантаження файлу, щоб не вводити відвідувачів сайту в оману: наприклад, не слід використовувати текст або логотипи, схожі на зареєстровані товарні знаки, якщо кнопка/посилання/сторінка не веде до завантаження пов'язаних із ними продуктів.
  • Переконайтеся, що всі встановлені програми можна видалити стандартними засобами операційної системи.
  • Перевірте, чи не містить ваш сайт подібних файлів за допомогою різних сторонніх сервісів та антивірусів, наприклад за допомогою сервісу virustotal.com.

Якщо ви вже усунули порушення, дочекайтеся автоматичної перевірки. У більшості випадків перевірка відбувається протягом місяця. Якщо подібне порушення вже неодноразово фіксувалося раніше, то повторна перевірка може тривати кілька місяців.

Після закінчення цього терміну в разі успішної повторної перевірки вам надійде відповідне сповіщення у Яндекс.Вебмайстрі у розділі Повідомлення. Якщо після закінчення зазначених вище термінів сайт все ще відображається із позначкою в пошуку, то швидше за все порушення не було повністю усунено. У цьому випадку варто переконатися, що всі порушення виправлено, і дочекатися повторної перевірки.

Якщо ви усунули порушення і дочекалися закінчення зазначеного вище терміну, а позначка все ще не зникла, то ви можете написати службі підтримки.

Зворотний зв'язок
Оцініть статтю
Дякуємо за ваш відгук!