Вебмайстер
Яндекс для вебмайстрів
Як Яндекс індексує сайти
Сайт на сторінці результатів пошуку
Сервіс «Яндекс.Вебмайстер»
Налаштування індексування
Вміст сайту
Сайт у результатах пошуку
Безпека сайтів
Сервіси Яндекса на вашому сайті

Власникам рефератних сайтів

Яка інформація про реферат може відображатися в результатах пошуку?

Для сторінки з описом реферату на сторінці результатів пошуку може відображатися спеціальний сніпет. У спецсніпет включаються ті атрибути реферату, які важливі для користувача під час ухвалення рішення про завантаження: рубрика, тип роботи (реферат, курсова, диплом, доповідь), дата додавання, кількість завантажень, анотація або зміст.

Для яких сайтів і сторінок можливе формування спеціального рефератного сніпета?

Сайт повинен бути рефератним. Рефератним вважається ресурс, що надає учням різних навчальних закладів можливість самостійно розміщувати у відкритому доступі письмові роботи, виконані в рамках навчальної програми, а також що дозволяє користувачам завантажувати або переглядати ці роботи на безоплатній основі.

Спеціальні сніпети формуються для сторінок, що є картками рефератів: на сторінці мають бути розміщені відомості лише про один реферат, і ці відомості повинні бути основним змістом сторінки. Картка реферату може містити власне текст або початок тексту реферату, а може і не містити.

Я власник рефератного сайту. Як я можу поліпшити сніпети моїх сторінок?

Для формування спецсніпета Яндексу потрібні відомості про те, які фрагменти сторінки відповідають певним смисловим одиницям, наприклад, найменуванню реферату, анотації, рубриці (предмету), формату та розміру файлу тощо.

Передати Яндексу структуровані дані про реферати ви можете за допомогою XML-фіда: створіть XML-файл спеціального формату, розмістіть його на вашому сайті та зазначте шлях до файлу в призначеній для цього формі сервісу Яндекс.Вебмайстер.

Для коректного формування сніпета мають бути передані значення всіх обов'язкових полів. Структуровані дані, що передаються, повинні бути повністю присутні в тексті сторінки та бути видимі, тобто не допускається передача відсутніх на сторінці або прихованих від користувача даних.

Передані дані проходять модерацію і можуть бути не прийняті, якщо сайт не є рефератним. Крім того, здійснюються регулярні автоматичні перевірки коректності даних.

Примітка. 

Зверніть увагу, що Яндекс не гарантує появу отриманих відомостей про реферати в результатах пошуку. Яндекс може на власний розсуд використовувати або не використовувати інформацію, передану за допомогою XML-фіда, або будь-яку її частину в будь-якому зі своїх сервісів, як окремо, так і разом з інформацією, одержаною з інших джерел.

Нагадуємо також, що Яндекс не несе відповідальності за достовірність інформації, що показується в рефератному сніпеті. Умови звільнення від гарантій, описані в документі «Угода користувача», розміщеному в мережі інтернет за адресою https://yandex.ua/support/legal/rules//index.xml, повністю поширюються на інформацію, що показується в рефератному сніпеті.

Оцініть статтю
Дякуємо за ваш відгук!