Вебмайстер
Яндекс для вебмайстрів
Як Яндекс індексує сайти
Сайт на сторінці результатів пошуку
Сервіс «Яндекс.Вебмайстер»
Налаштування індексування
Вміст сайту
Сайт у результатах пошуку
Безпека сайтів
Сервіси Яндекса на вашому сайті

Умови співпраці

Яндекс прагне поліпшити подання сайтів магазинів у результатах пошуку, які показуються на запит користувача. Для магазинів, що беруть участь у програмі поліпшення подання сайтів, у пошуку Яндекса показуватимуться спеціальні структуровані описи (сніпети), що містять інформацію про роботу магазину та його товари/послуги. Інформація, що показуватиметься у сніпеті, надається магазином у порядку та на умовах, описаних у «Вимогах до інформації, що надається магазином».

Участь вашого магазину в програмі поліпшення сніпетів означає, що ви приймаєте умови, описані в цих «Умовах співпраці», і підтверджуєте це, коли позначаєте пункт «Я прочитав умови співпраці та згоден із ними» в Яндекс.Вебмайстрі в розділі «Товари та ціни» під час реєстрації вашого магазину.

Гарантії

Спеціальний сніпет носить інформаційний характер. Яндекс не несе відповідальності за достовірність інформації, що показується у спеціальному сніпеті. Умови звільнення від гарантій, описані в документі «Угода користувача», розміщеному в мережі Інтернет за адресою https://yandex.ua/support/legal/rules//index.xml, повністю поширюються на інформацію, що показується у спеціальному сніпеті. Яндекс залишає за собою право не показувати спеціальний сніпет, що містить будь-яку надану магазином інформацію без пояснення причин.

Ви гарантуєте, що інформація, яка надається вами для показу в спеціальному сніпеті, є точною, повною та достовірною, а також відповідає «Вимогам до інформації, що надається магазином». Ви самостійно відповідаєте за неточності, можливі помилки або інші недоліки в наданій вами та надалі показаній у спеціальному сніпеті інформації, так само як за несвоєчасне оновлення такої інформації. У разі виявлення розбіжності переданих даних з інформацією, розміщеною на сайті магазину, співпраця за програмою поліпшення сніпетів може бути припинена.

Вимоги до магазинів та інформації, що надається

Для того щоб надати інформацію про роботу вашого магазину, вам необхідно:

 1. Зазначити в розділі «Товари та ціни» інформацію про ваш магазин: дані про регіон і доставку, необхідну контактну та юридичну інформацію.

 2. Підготувати і завантажити YML-файл з інформацією про товари вашого магазину. Вимоги до методу передачі даних і опис формату даних YML наведено в розділі «Технічні вимоги».

Надаючи інформацію про товари, необхідно дотримуватися таких вимог:

 1. Кожній товарній пропозиції повинна відповідати окрема сторінка сайту, на якій подано інформацію про назву та вартість товару.

 2. Товарні пропозиції повинні відповідати реальному поточному стану справ, тобто:

  • назва та опис повинні відповідати реальному товару;

  • ціна має бути кінцевою ціною продажу, що включає всі податки.

 3. Товарні пропозиції мають бути написані без друкарських помилок грамотною українською чи російською мовою (назви брендів і подібна інформація приймаються також мовою оригіналу).

 4. Найменування та опис товарної пропозиції призначені для читання користувачами, а не для індексації пошуковим роботом, тому вони повинні складатися з нормальних фраз, а не зводитися до переліку пошукових слів.

 5. У складі товарних пропозицій не допускаються:

  • слова, набрані великими літерами. Виняток становлять абревіатури, що складаються з початкових літер скорочених слів («СРСР», «ДСТУ» тощо);

  • будь-які html-теги;

  • перерахування та різні варіанти написання товарної пропозиції в найменуванні однієї товарної пропозиції;

  • слова «знижка», «розпродаж», «дешевий», «подарунок» (крім подарункових категорій), «безкоштовно», «акція», «спеціальна ціна», «новинка», «new», «аналог», «замовлення».

 6. Посилання на сайт магазину, що публікуються у складі товарних пропозицій, повинні вести на відповідні «сторінки товару», тобто на сторінки сайту магазину, що містять опис пропонованого товару, його ціну.

 7. На сторінках товару не повинні використовуватися елементи, що призводять до відкриття додаткових вікон браузера (popup, popunder) або переходу на іншу сторінку (redirect) без дозволу користувача.

 8. Не приймається інформація про товари, що були у вжитку, які розповсюджуються в неповній комплектації або за зниженою ціною.

 9. Магазин працює з фізичними особами або з фізичними та юридичними особами. Товар в магазині може бути придбаний уроздріб.

 10. Якщо ви є агрегатором, на вас поширюються ті ж вимоги до інформації, що надається, та якості даних. У програмі можуть брати участь лише агрегатори, що працюють з юридичними особами. Ми не можемо приймати агрегаторів, що подають на своєму сайті пропозиції від приватних осіб, а також пропозиції товарів, що були у вжитку.

Подання інформації на сайті магазину

 1. Сайт магазину розташовується на англомовному домені. Наразі магазини, що розміщуються на кириличних доменах, не можуть взяти участь у програмі.

 2. Сайт магазину в цілому та всі сторінки товарів повинні знаходитися в робочому стані та бути доступними будь-якому користувачеві без попередньої реєстрації.

 3. На сайті магазину повинна бути зазначена достовірна інформація про продавця товарів або послуг, повною мірою повинна бути відбита інформація про доставку, якщо вона здійснюється.

 4. На сайті магазину повинен бути зазначений телефон, за яким у робочий час здійснюється консультація покупців.

Оцініть статтю
Дякуємо за ваш відгук!