Вебмайстер
Яндекс для вебмайстрів
Як Яндекс індексує сайти
Сайт на сторінці результатів пошуку
Сервіс «Яндекс.Вебмайстер»
Налаштування індексування
Вміст сайту
Сайт у результатах пошуку
Безпека сайтів
Сервіси Яндекса на вашому сайті

FAQ

Як відбувається обробка розмічених даних і як швидко вони з'являться у Довіднику організацій?

Добування даних з картки організації відбувається одночасно з індексацією вашого сайту пошуковим роботом Яндекса. Різні сайти обходяться з різною швидкістю, яка зазвичай залежить від частоти оновлення сайту. Докладніше про порядок індексування можна прочитати в розділі допомоги Індексування сайту.

Ми рекомендуємо додавати сторінки, що містять розмічену контактну інформацію, у файл Sitemap, щоб повідомити робота, що ця сторінка є важливою.

Перед додаванням у Довідник організацій отримані з картки дані проходять модерацію. Максимальний строк обробки даних становить 2 тижні.

Як ще можна додати дані у Довідник організацій?

Окрім hCard-розмітки, для додавання вашої адреси в Довідник організацій ви можете використати загальнодоступну форму сервісу Яндекс.Довідник або спеціальну форму сервісу Яндекс.Вебмайстер. Останній спосіб прийнятніший для власника сайту, оскільки дозволяє відстежувати процес обробки заявки та інформацію про можливі помилки.

Ви можете використовувати будь-який із цих способів на ваш розсуд.

У чому відмінність між використанням hCard і сервісу Яндекс.Вебмайстер?

За допомогою hCard ви повідомляєте свою контактну інформацію не лише Яндексу, але й усьому світу. Розмітка адресних даних — гарна практика для створення сайту. При цьому ви можете взагалі не задумуватися про взаємодію з Яндексом і не реєструватися на сервісі Яндекс.Вебмайстер. Зокрема, у разі зміни адреси, телефону тощо вам досить просто відновити інформацію на своєму сайті.

Перевагами використання сервісу Яндекс.Вебмайстер для додавання та редагування контактної інформації є швидше оновлення відомостей у Довіднику організацій і можливість відстежувати проходження модерації.

І добута з hCard-розмітки, і додана в сервісі Яндекс.Вебмайстер інформація надходить в єдину базу даних. Тому, зокрема, дані з hCard можна буде згодом побачити та відредагувати в сервісі Яндекс.Вебмайстер.

У яких випадках слід використовувати саме hCard?

Застосовувати hCard-розмітку зручно під час створення нового сайту: в результаті сайт одночасно потрапить і в пошуковий індекс, і в Довідник організацій без додаткових дій з вашої сторони.

Ви також можете віддати перевагу hCard-розмітці, якщо у вашої організації велика мережа філій, адреси яких часто змінюються. Зміни в Довіднику організацій відбуватимуться слідом за змінами на вашому сайті та не вимагатимуть від вас спеціальних зусиль для підтримки актуальності контактної інформації.

Чи обробляє Яндекс дані приватних осіб, розмічені форматом hCard?

Ні, зараз обробляються лише картки організацій.

Наскільки безпечне використання мікроформатної розмітки?

hCard — повністю відкритий формат. Це означає, що ви не зможете проконтролювати, які саме сервіси добудуть розмічені дані та як використовують їх надалі. Проте слід розуміти, що будь-яка інформація, розміщена у відкритому доступі, може бути використана зловмисниками. Семантична розмітка лише трохи полегшує процес добування даних із тексту сторінки. Її відсутність сама собою не гарантує безпеку.

У будь-якому випадку рішення, чи використати мікроформати та які саме дані розмічати з їх допомогою, залишається за вами.

Оцініть статтю
Дякуємо за ваш відгук!