Вебмайстер
Яндекс для вебмайстрів
Як Яндекс індексує сайти
Сайт на сторінці результатів пошуку
Сервіс «Яндекс.Вебмайстер»
Налаштування індексування
Вміст сайту
Сайт у результатах пошуку
Безпека сайтів
Сервіси Яндекса на вашому сайті

Ідеальна приманка

Cтаття "Сучасні інтернет-атаки" надана Sophos Plc і SophosLabs.

Серпень 2007 р.

Як згадувалося раніше, використання вразливостей є ідеальним механізмом, за допомогою якого може запускатися шкідливий код. Проте, соціальна інженерія, як і раніше, залишається надійним інструментом творців шкідливого ПЗ і продовжує широко застосовуватися в поштових атаках [25]. Сучасне підвищення пропускної спроможності каналів і вдосконалення в клієнтських технологіях призвели до істотного зростання потреби в повнофункціональному браузерному контенті. Користувачі виходять з того, що веб-сторінки повинні містити вбудований звук, анімацію або відеоконтент. Це спрощує завдання авторів шкідливого ПЗ, дозволяючи їм підвищити ефективність використання соціальної інженерії в інтернеті.

Використання порнографії як приманки чудово демонструється на прикладі сімейства троянів для платформи Windows, відомого як Zlob [26]. Механізм встановлення, що ним використовується, базується на відвідуванні різних веб-сайтів, де пропонується порнографічний веб-контент. Під час спроби доступу до певного контенту (зазвичай привабливого порноролика) користувач стикається з повідомленням про помилку, аналогічним показаному на мал. 5. Клікнувши на посилання, щоб встановити відсутній відеокодек, користувач насправді завантажує підробний установчий пакет з іншого сайту, спеціально створеного для атаки. Під час запуску пакета встановлюються шкідливі компоненти Zlob — і комп'ютер клієнта заражено.

Мал. 5. Приклад шахрайського веб-сайту, який використовується Zlob для приваблювання користувачів і запуску підробного установчого пакета.

У пізніших варіантах Zlob використовується аналогічний механізм соціальної інженерії, але крім простого повідомлення про помилку на сторінці відтворюється звук з порноролика — очевидно, щоб підбадьорити тих, кому чомусь важко встановити відсутній кодек.

До наступного розділу

Оцініть статтю
Дякуємо за ваш відгук!