Вебмайстер
Яндекс для вебмайстрів
Як Яндекс індексує сайти
Сайт на сторінці результатів пошуку
Сервіс «Яндекс.Вебмайстер»
Налаштування індексування
Вміст сайту
Сайт у результатах пошуку
Безпека сайтів
Сервіси Яндекса на вашому сайті

Власникам кулінарних сайтів

Які елементи рецепта можуть відображатися в результатах пошуку?

Для сторінки з кулінарним рецептом може бути сформований сніпет, що містить структуровану інформацію, яка допомагає користувачам швидше зрозуміти особливості знайденого рецепта і вибрати потрібний сайт серед безлічі однакових заголовків.

Крім того, для рецептів, які подані у вигляді ілюстрованих покрокових інструкцій, сніпети можуть містити зображення кроків:

Які вимоги до сайтів, що можуть покращувати свої сніпети?

Сайт має бути кулінарним. Кулінарним сайтом вважається ресурс, повністю або частково присвячений рецептам приготування їжі. Це може бути як кулінарний портал, що містить тисячі різних рецептів страв, так і приватний кулінарний блог з авторськими рецептами.

Спеціальні сніпети формуються для сторінок, де розміщений лише один рецепт, який і є основним змістом сторінки.

Для коректного формування сніпета мають бути передані значення всіх обов'язкових полів. Структуровані дані, що передаються, повинні повністю відповідати видимому тексту сторінки. Це означає, що зміст XML-фіда не повинен відрізнятися від того тексту, який розміщений на відповідних сторінках; а дані, розмічені мікроформатами, мають бути повністю видимі користувачеві.

Незалежно від вибраного вами способу передання структурованих рецептів дані з вашого сайту будуть перевірені та можуть бути не прийняті, якщо сайт не є кулінарним. Крім того, здійснюються регулярні автоматичні перевірки коректності даних.

Примітка. 

Зверніть увагу, що Яндекс не гарантує появу отриманих рецептів у результатах пошуку. Яндекс може на власний розсуд використовувати або не використовувати інформацію, розмічену у форматі hRecipe або передану у вигляді XML-фіда, або будь-яку її частину в будь-якому зі своїх сервісів, як окремо, так і разом з інформацією, отриманою з інших джерел.

Нагадуємо також, що Яндекс не несе відповідальності за достовірність інформації, що показується в кулінарному сніпеті. Умови звільнення від гарантій, описані в документі «Угода користувача сервісів Яндекса», розміщеному в мережі інтернет за адресою http://legal.yandex.ua/rules/, повністю поширюються на інформацію, що показується в кулінарному сніпеті.

Я власник кулінарного сайту. Як я можу зробити сніпети моїх сторінок інформативнішими?

Для формування структурованого сніпета Яндексу потрібні відомості про те, які фрагменти сторінки відповідають певним смисловим одиницям, наприклад, списку інгредієнтів, опису порядку приготування страви тощо. Передати Яндексу структуровані дані про рецепти ви можете трьома способами:

  1. Створіть XML-фід у спеціальному форматі, розмістіть його на вашому сайті та зазначте шлях до файлу в призначеній для цього формі сервісу Яндекс.Вебмайстер.

  2. Додайте в HTML-код сторінок, що містять рецепти, семантичну розмітку в мікроформаті hRecipe. Розмічені дані будуть опрацьовані одночасно з індексацією вашого сайту пошуковим роботом Яндекса, а також будуть доступні іншим програмам, що збирають дані в мережі. Докладніше про те, що таке мікроформати, читайте в розділі Допомоги.

    Для формування сніпета з фоторецептом необхідно розмістити мінімум три ілюстрації.

  3. Додайте в HTML-код сторінок, що містять рецепти, семантичну розмітку Recipe стандарту Schema.org.

Якщо ви передаєте дані відразу кількома способами, Яндекс вибере один із них. Робот віддає перевагу XML-фіду, потім шукає розмітку Schema.org і в останню чергу — дані в мікроформаті hRecipe.

Оцініть статтю
Дякуємо за ваш відгук!