Вебмайстер
Яндекс для вебмайстрів
Як Яндекс індексує сайти
Сайт на сторінці результатів пошуку
Сервіс «Яндекс.Вебмайстер»
Налаштування індексування
Вміст сайту
Сайт у результатах пошуку
Безпека сайтів
Сервіси Яндекса на вашому сайті

Питання та відповіді

Я не бачу розділ «Рецепти» в меню Яндекс.Вебмайстра. Що мені робити?

Цей розділ не показується за замовчуванням. Його відображення може бути налаштоване для тих сайтів, для яких це необхідно.

Для відображення розділу «Рецепти» зайдіть у підрозділ «Які дані можна передати» розділу «Зміст сайту» та клікніть на посилання «Увімкнути» у блоці «Рецепти». Розділ з'явиться лише для вибраного сайту.

Які дані можуть бути передані з використанням розділу «Рецепти»?

У цьому розділі можна додати посилання на XML-фід, що містить дані про опубліковані на вашому сайті рецепти. Дані з фіда будуть використані для поліпшення подання вашого сайту в результатах пошуку.

Як опрацьовується XML-фід?

Щоб файл із рецептами міг бути прочитаний, він має бути доступний за протоколом HTTP. Файл може бути упакований за допомогою архіватора gzip.

Завантаження файлу відбувається один раз на добу. Після кожного завантаження здійснюється автоматична перевірка коректності XML-файлу, а також звіряння даних у файлі зі змістом сторінок сайту.

Сайти, що надають XML-фіди з рецептами, проходять модерацію. Див. також вимоги до сайтів, для яких можуть бути сформовані структуровані сніпети.

Яку структуру повинен мати XML-файл з даними про рецепти?

Ви можете завантажити XML-схему за посиланням recipe.xsd. Приклад XML-файлу доступний за адресою realEntitiesExample.xml.

XML-файл із рецептами повинен мати стандартний XML-заголовок. Як кореневий елемент використовується елемент <entities>. Кореневий елемент містить список рецептів — елементів <recipe>.

Елементу <recipe> підпорядковані такі елементи (порядок дотримання важливий):

 • name — назва страви. Обов'язковий елемент, повинен зустрічатися лише один раз. Значенням є текст.

  Приклад: Курка в пиві з рисом.

 • url — посилання на сторінку сайту, що містить опис рецепта. Можуть бути передані лише дані для сторінок, на яких розміщено один рецепт, що є основним змістом сторінки. Обов'язковий елемент, повинен зустрічатися лише один раз. Значенням є URL.

  Приклад: http://www.eda-server.ru/culinary-school/poultry/p000006.htm.

 • type — тип страви. На основі значення цього елемента здійснюється внутрішня класифікація рецептів. Обов'язковий елемент, повинен зустрічатися лише один раз. Значенням є текст.

  Приклад: Гарячі страви.

 • sub-type — підтип страви. Необов'язковий елемент, може зустрічатися не більше одного разу. Значенням є текст.

  Приклад: Страви з птиці.

 • cuisine-type — національна кухня, до якої відноситься страва. Необов'язковий елемент, може зустрічатися не більше одного разу. Значенням є текст.

  Приклад: Люксембурзька кухня.

 • author — автор або джерело. Необов'язковий елемент, може зустрічатися не більше одного разу. Значенням є текст.

  Приклад: Книжка про смачну та здорову їжу.

 • ingredient — інгредієнт страви та її обсяг/кількість. Обов'язковий елемент, може зустрічатися кілька разів. Повинен містити вкладений елемент name — назва продукту. Додатково може містити або вкладені елементи type і value — одиницю виміру продукту та кількість одиниць, або вкладений елемент quantity — кількість без зазначення одиниці виміру.

  Приклади:

  <ingredient>
   <name>курка</name>
   <quantity>1</quantity>
  </ingredient>
  <ingredient>
   <name>пиво</name>
   <type>л</type>
   <value>0,5</value>
  </ingredient>

 • nutrition — енергетична або харчова цінність страви, тобто вміст калорій, білків, жирів, вуглеводів, вітамінів тощо. Необов'язковий елемент, може зустрічатися кілька разів. Може містити вкладені елементи type і value — одиницю виміру та кількість одиниць.

  Приклад:

  <ingredient>
   <type>г жирів</type>
   <value>20</value>
  </ingredient>

 • instructions або instruction — інструкція з приготування страви. Необов'язкові елементи. Різниця між ними в тому, що елемент instructions може зустрічатися не більше одного разу, а елемент instruction — кілька разів. Значенням є текст.

  Приклад: Курку залити пивом, поставити в духовку.

 • calorie — енергетична цінність (калорійність). Необов'язковий елемент, може зустрічатися не більше одного разу. Значенням є текст.

  Приклад: 120 ккал.

 • weight — вага страви. Необов'язковий елемент, може зустрічатися не більше одного разу. Значенням є текст.

  Приклад: 1,5 кг.

 • photo — фотографія страви або етапу приготування. Необов'язковий елемент, може зустрічатися кілька разів. Значенням є URL.

  Приклад: http://www.eda-server.ru/culinary-school/poultry/img/p00606.jpg.

 • final-photo — фотографія страви. Необов'язковий елемент, може зустрічатися не більше одного разу. Значенням є URL.

  Приклад: http://www.eda-server.ru/culinary-school/poultry/img/p00606.jpg.

 • yield — кількість порцій, що виходить із зазначеного обсягу продуктів. Необов'язковий елемент, може зустрічатися не більше одного разу. Значенням є текст.

  Приклад: 4.

 • duration — час приготування страви. Необов'язковий елемент, може зустрічатися не більше одного разу. Значенням є текст.

  Приклад: 1 год.

Як швидко відбувається оновлення інформації в результатах пошуку?

Якщо ви внесли в XML-файл зміни або доповнення, вони з'являться в пошуку протягом декількох днів.

Чи можна змінити місцезнаходження XML-файлу?

Так, можна. Для цього в розділі «Рецепти» необхідно зазначити нову URL-адресу файлу.

Має бути обов'язково один фід, або можна для кожного розділу зробити свій фід? Яку кількість рецептів можна помістити в один фід?

Має бути тільки один фід (до 2 Гб). Будь-яка кількість рецептів може бути включена в цей фід. У разі якщо XML-файл перевищує встановлений розмір, його можна запакувати (лише за допомогою архіватора gzip).

У якому кодуванні має бути створений XML-фід?

XML-фід має бути або в кодуванні windows-1251, або utf-8.

Як мені побачити мої сніпети в результатах пошуку?

Ви можете задати спеціальний пошуковий запит, який обмежує результати пошуку сайтом, що передає інформацію про рецепти для покращення сніпетів. Запит повинен містити оператора «site:» , а також ключові слова, пов'язанні з переданими даними: назва страви, слово «рецепт» або «фото», якщо це фоторецепти.

Приклад такого запиту: «піца з креветками фото site:foodclub.ua» або «шарлотка рецепт site:mamagotue.ua»

Оцініть статтю
Дякуємо за ваш відгук!