Вебмайстер
Яндекс для вебмайстрів
Як Яндекс індексує сайти
Сайт на сторінці результатів пошуку
Сервіс «Яндекс.Вебмайстер»
Налаштування індексування
Вміст сайту
Сайт у результатах пошуку
Безпека сайтів
Сервіси Яндекса на вашому сайті

Поширені помилки

Однією з найважливіших властивостей інтернету є свобода подання інформації та велика різноманітність усіляких форматів. Пошукова система Яндекс прагне коректно індексувати та ранжирувати всі документи, які їй доступні. Проте, на жаль, все ще можливі ситуації, коли та чи інша інформація буде сприйнята нашими роботами не так, як це передбачалося веб-майстрами:

  • Навігація через скрипти. Найпоширенішим способом розміщення посилання є HTML-тег <A>. Але існують й інші способи навігації між сторінками. Наприклад, можна використовувати технології JavaScript або Flash. Робот Яндекса не переходить за такими посиланнями, тому слід дублювати посилання, реалізовані за допомогою скриптів, звичайними текстовими посиланнями.

  • Використання фреймів — теги <FRAMESET>, <FRAME>, <IFRAME>. Для коректного ранжирування документа не рекомендується використовувати фрейми, оскільки пошуковий робот Яндекса не індексує документи, що підвантажуються в них.

  • Надмірне автоматичне перенаправлення (редиректи). По можливості уникайте використання редиректів. Редирект може бути корисний лише в тому випадку, якщо адреси сторінок змінюються з технічних причин і необхідно перенаправити користувача на нову адресу сторінки. Як правильно поставити перенаправлення (301 редирект) зі старої сторінки на нову, читайте у відповідному розділі допомоги. Зверніть увагу, що за замовчуванням сервери використовують 302 редирект, що не гарантує того, що в результатах пошуку буде показана мета редиректа (на відміну від 301 редиректа).

  • Адреси сторінок. Кожна сторінка має бути доступна за єдиною та постійною адресою. Бажано, щоб адреси сторінок сайту не містили ідентифікатори сесій, по можливості вони також мають бути позбавлені списків cgi-параметрів, заданих у явному вигляді.

  • Клоакінг. Уникайте ситуацій, коли пошуковий робот індексує один зміст сторінки, а користувач під час звернення до цієї сторінки отримує інший. Наприклад, у версіях сайту для різних регіонів, про які буде розказано в розділі «Регіональність».

  • Зображення замість тексту. Уникайте створення сторінок, що не містять текст. Якщо головна сторінка сайту виконана у вигляді зображення, що є посиланням на основну частину сайту, і сама не містить тексту, це може перешкодити ранжуванню сайту. Це відбувається через те, що більшість зовнішніх посилань, як правило, ведуть на головну сторінку сайту, і якщо це документ без тексту, надійність визначення змісту документа дещо зменшується.

  • Soft 404. Одна з поширених помилок полягає в заміні повідомлення про помилку 404 (сторінка не знайдена) для неіснуючих сторінок на сторінку-заглушку, яка повертається з кодом відповіді 200 (ОК). У цьому випадку пошукова система вважає, що сторінка з некоректною адресою існує, і не видаляє її зі своєї бази. Це призводить до повільнішого індексування корисних сторінок на сайті.

  • Движок сайту. Стежте за коректністю роботи програмного забезпечення сайту — помилки у скриптах сайту можуть призвести до того, що одні й ті самі сторінки в разі переходу на них із різних розділів матимуть різні адреси. Це може негативно відбитися на індексуванні сайту. Крім того, помилки у движках можуть бути використані зловмисниками (наприклад, для розміщення посилання на шкідливий сайт).

Дізнаватися про помилки індексування, якщо такі виникають, можна в сервісі Яндекс.Вебмайстер.

Примітка. 

Чим простішим та зрозумілішим буде ваш сайт, тим краще він індексуватиметься.

До наступного розділу

Оцініть статтю
Дякуємо за ваш відгук!