Вебмайстер
Яндекс для вебмайстрів
Як Яндекс індексує сайти
Сайт на сторінці результатів пошуку
Сервіс «Яндекс.Вебмайстер»
Налаштування індексування
Вміст сайту
Сайт у результатах пошуку
Безпека сайтів
Сервіси Яндекса на вашому сайті

Структура сайту

Основою інтернету є посилання, за якими можна переходити зі сторінки на іншу сторінку, з сайту на інший сайт. Робота пошукового робота Яндекса заснована на переходах за посиланнями та аналізі цих посилань. Майже всі відомі Яндексу документи потрапили до пошукової бази завдяки переходам робота за посиланнями, і лише деякі були додані в базу веб-майстрами вручну через форму «Повідомити про новий сайт». Якщо на вашому сайті є документи, на які не посилаються інші сторінки, робот Яндекса ніколи не дізнається про їх існування, і вони не враховуватимуться під час пошуку. Тому важливо стежити за тим, як сторінки вашого сайту пов'язані одна з одною. Ось декілька порад щодо організації структури сайту:

  1. Підтримуйте чітку посилальну структуру на сайті. Кожен документ повинен стосуватися свого розділу. Стежте, щоб на кожен документ можна було потрапити за звичайним посиланням, що позначається в HTML-коді сторінки тегом <A>: <a href=...>...</a>. Загалом, час, який потрібний роботові Яндекса, щоб проіндексувати яку-небудь внутрішню сторінку сайту, залежить, у тому числі, від глибини вкладеності цієї сторінки. Тому чим глибше сторінка, тим більше часу може пройти до включення її в індекс.

    Під час створення посилань між документами сайту треба враховувати ще один момент. Часто вхідною точкою на ваш сайт є саме головна сторінка. Адже людям значно простіше запам'ятати назву (ім'я домену) сайту, але не конкретну внутрішню сторінку, URL якої може бути досить хитромудрим. Організація навігації на сайті повинна дозволяти користувачеві швидко зорієнтуватися в його структурі та легко знайти потрібні документи, щоб не виникало ситуації, коли, не знайшовши потрібної інформації, розчарований відвідувач залишає сайт.

  2. Використовуйте карту сайту. Для великих проектів, що містять безліч сторінок, рекомендується використати sitemap (карту сайту), яку можна завантажити у відповідному розділі сервісу Яндекс.Вебмайстер, або зазначити посилання на файл у файлі robots.txt. Це допоможе пошуковому роботові проіндексувати та проаналізувати документи вашого сайту.

  3. Обмежуйте індексування службової інформації. Численні сторінки-дублікати, результати пошуку на сайті, статистика відвідувань і подібні сторінки можуть витрачати ресурси робота і заважати індексуванню основного змісту сайту. Такі сторінки не мають цінності для пошукової системи, оскільки користувачам у видачі вони не надають якоїсь унікальної інформації. Рекомендуємо забороняти індексування таких сторінок у файлі robots.txt. Якщо їх не виключити з індексування, то може вийти так, що технічні сторінки, які регулярно додаються або оновлюються, добре індексуватимуться, а факт оновлення важливої інформації на основних сторінках сайту для робота залишиться непоміченим.

  4. Кожна сторінка повинна мати унікальну адресу (URL). Бажано, щоб вигляд URL давав уявлення про те, що міститься на відповідній сторінці. Використання транслітерації в адресах сторінок також дозволить роботові зрозуміти, про що може бути сторінка. Наприклад, один лише URL http://download.yandex.ru/company/experience/Baitin_Korrekciya%20gramotnosti.pdf дає пошуковому роботові безліч інформації про документ: його можна завантажити; формат, швидше за все, PDF; документ, ймовірно, релевантний запиту "корекція грамотності" тощо.

  5. Робіть посилання на інші розділи сайту текстовими, щоб надати роботові більше інформації про матеріали, які в них розміщені.

  6. Перевіряйте коректність symlink-ів, щоб під час руху сайтом у сторінок не виходив нескінченно зростаючий URL. Сторінки, в яких у шляху міститься багато повторень одного й того ж токена, наприклад, site.ua/vasya/vasya/vasya/vasya/ можуть не індексуватися.

Примітка. 

Забороняйте індексування не призначених для користувачів сторінок у файлі robots.txt.

До наступного розділу

Оцініть статтю
Дякуємо за ваш відгук!