Вебмайстер
Яндекс для вебмайстрів
Як Яндекс індексує сайти
Сайт на сторінці результатів пошуку
Сервіс «Яндекс.Вебмайстер»
Налаштування індексування
Вміст сайту
Сайт у результатах пошуку
Безпека сайтів
Сервіси Яндекса на вашому сайті

Використання графіки

Практично жоден сучасний сайт не обходиться в оформленні без графічних елементів, які роблять його дизайн привабливішим. Проте слід обдумано й акуратно підходити до оформлення сторінок з їх використанням.

По-перше, заповнюйте атрибут ALT тегу <IMG>. Всі зображення на сторінці можуть мати «альтернативний текст», який задається в атрибуті ALT тегу <IMG>. Цей атрибут корисний із двох причин:

  • Якщо з якої-небудь причини зображення, вставлене на сторінку сайту, недоступне, текст з атрибута ALT буде виведений замість нього і дозволить користувачеві судити про його зміст.

  • Інформація з цього атрибута допомагає "зображувальному" роботу, який індексує зображення для Яндекс.Зображень. Якщо зазначено атрибут ALT, пошуковій системі простіше зрозуміти, що являє собою це зображення.

По-друге, дублюйте текст, поданий зображенням. Робот Яндекса не вміє (поки що) розпізнавати текст, поданий у вигляді графічного зображення, а текст із атрибута ALT не потрапляє в основний індекс. Тому не слід використовувати зображення як заміну тексту. Якщо використання графічного елемента з текстом необхідне, продублюйте те, що написано на зображенні, текстом. Тоді жодна потрібна для коректного ранжирування інформація не буде упущена.

Нюанси, що виникають під час використання графіки:

  • Графічне меню. Меню сайту, виконане у вигляді зображень, а не текстів, хоч і дає можливість перейти за посиланням на внутрішні сторінки, але не дає Яндексу уявлення про те, яка саме інформація на них розміщена. По можливості, слід надати альтернативне текстове меню з посиланнями на основні розділи сайту.

  • Якщо дизайн сайту виконано із застосуванням технології flash, зробіть і текстову версію сайту. Вона буде корисна як користувачам, у яких не встановлено зовсім або встановлено застарілу програму відображення flash, користувачам мобільних пристроїв, а також роботові Яндекса, який зможе повноцінно та без помилок проіндексувати ваш сайт. На індексування flash є деякі обмеження (див. розділ «Індексування сайту»).

Примітка. 

Не замінюйте текст зображеннями, щоб уся потрібна інформація була проіндексована.

Ще декілька порад для поліпшення ранжирування в пошуку за зображеннями:

  • Якщо зображення використовуються як ілюстрація до тексту, прагніть розміщувати їх якнайближче до фрагмента тексту, який вони ілюструють. Якщо такої можливості немає, супроводжуйте їх підписами безпосередньо поряд із зображенням.

  • Імена файлів зображень бажано робити осмисленими (тобто не img_123456.jpg, а ktulhu.jpg) і такими, що відповідають змісту зображення.

  • Якщо в тексті дається посилання на зображення, то його текст також має бути осмисленим (тобто не <a href="ktulhu.jpg">рис. 1</a>, а <a href="ktulhu.jpg">Ктулху в природному середовищі проживання</a>).

  • Закривайте від індексування в robots.txt зображення CAPTCHA та інші автоматично згенеровані зображення (банери, графіки, лічильники, графічні інформери тощо)

До наступного розділу

Оцініть статтю
Дякуємо за ваш відгук!