Вебмайстер
Яндекс для вебмайстрів
Як Яндекс індексує сайти
Сайт на сторінці результатів пошуку
Сервіс «Яндекс.Вебмайстер»
Налаштування індексування
Вміст сайту
Сайт у результатах пошуку
Безпека сайтів
Сервіси Яндекса на вашому сайті

Опис та правила участі у партнерській програмі «Відгуки»

Програма «Відгуки» доступна для сайтів — агрегаторів відгуків, що містять значний масив якісних відгуків про автомобілі або про організації.

Участь у програмі дозволяє власникам сайтів збільшити відвідуваність своїх ресурсів і розширити їх аудиторію. Участь є добровільною і безкоштовною.

Партнерська пропозиція

Програма здійснюється на таких умовах:

 1. Партнер служби забезпечує пошуковому роботу Яндекса можливість індексувати відгуки про об'єкти, розміщені у відкритому доступі на партнерському сайті. При цьому дані, які індексуються, повинні відповідати технічним вимогам.
 2. Яндекс індексує дані, що транслюються Партнером. Після цього вони розміщуються на сервісах Яндекса, стають доступними користувачам у вигляді інформаційних матеріалів із посиланнями на сайт Партнера. Такі матеріали можуть містити тексти, що входять в оригінальні відгуки, дату публікації та ім'я автора відгуку. Будь-яка контактна інформація особистого характеру, зазначена у відгуку, входити в такі матеріали не буде.
 3. Яндекс фільтрує трансльовані дані, щоб перевірити якість відгуків на відповідність вимогам. Відгукам може бути відмовлено у розміщенні на сервісах Яндекса, якщо вони не відповідають вимогам, що пред'являються до партнерських даних.
 4. Партнер дозволяє Яндексу автоматично обробляти і цитувати відгуки, розміщені на партнерському сайті.
 5. Трансляція даних Партнером, їх індексація та розміщення Яндексом здійснюються сторонами добровільно, в односторонньому і безоплатному порядку. Сторони не пов'язані прямо чи опосередковано будь-якими зустрічними зобов'язаннями, у тому числі передачею товарів, виконанням робіт, наданням прав чи послуг.
 6. Яндекс залишає за собою право відхилити заявку на участь у програмі.

Вимоги до сайту Партнера

Партнер, що транслює вміст сайту, повинен поліпшувати якість показуваної користувачеві інформації або збільшити кількість такої інформації на сервісі.

Сайт Партнера, що приймається для участі у програмі, повинен відповідати технічним вимогам, а також:

 • не видавати помилок після перевірки мікророзмітки і валідації XML-фіда;
 • містити не менше зазначеної кількості відгуків:
  • для відгуків про організації — не менше 1000 відгуків для крос-рубричних Партнерів і не менше 500 відгуків для рубричних і регіональних Партнерів;
  • для відгуків про автомобілі — не менше 100 відгуків.

Партнером сервісу може стати сайт, на якому:

 • є свіжі (розміщені протягом останніх 7 днів) відгуки;
 • представлено системи модерації або постмодерації даних.
Увага! 

Партнером програми з передачі відгуків про організації не може стати сайт якоїсь організації з відгуками про неї саму.

Також сайт Партнера повинен задовольняти такі вимоги:

 1. Трансльовані дані мають бути розміщені у вільному безкоштовному доступі в інтернеті (необхідність реєстрації вважається обмеженням вільного доступу).
 2. Сайт має бути розміщено на платному хостингу.
 3. Сайт повинен відповідати вимогам законодавства РФ.
 4. На сайті не повинно бути контенту для дорослих, а також інформації незаконного характеру, включаючи матеріали, що сприяють розпалюванню національної ворожнечі або підбурюють до насильства.
 5. Сайт не повинен бути у розробці або на стадії наповнення.
 6. На сайті повинна бути можливість залишати відгуки.
 7. На сторінках сайту не повинно бути реклами та інших елементів із дратівливими й некоректними методами привернення уваги:
  • блоків, які закривають собою текст, графіку або елементи навігації основної сторінки (включаючи напівпрозорі елементи);
  • спливаючих вікон браузера (popup, popunder);
  • механізмів автоматичної переадресації (redirect), що призводять до переходу користувача на іншу сторінку без його згоди тощо.
 8. На сайті не повинно бути банерів або елементів із порнографічним або еротичним змістом.
 9. До участі у програмі не приймаються сайти, які є дзеркалами інших сайтів.
 10. Не допускається використання методів недобросовісної оптимізації на сайті (див. Ліцензію на використання пошуку і наші поради вебмайстрам).
 11. До участі у програмі не приймаються сайти іноземними мовами (крім країн, де наявні сервіси, на яких транслюються партнерські дані).
 12. Для Партнерів — власників AJAX-сайтів рекомендовано використовувати XML-фід для передачі вмісту сайту. Якщо використовувати XML-фід неможливо і Партнер використовує підтримувані мікроформати, рекомендовано провести оптимізацію сторінок для коректної індексації пошуковим роботом Яндекса.
 13. Для партнерських сайтів із великим обсягом даних потрібне коректне значення Crawl-delay. Величина Crawl-delay повинна бути не більшою ніж стандартне значення – в 1,1 секунду.

Вимоги до вмісту партнерських сайтів

 1. Трансльовані дані повинні відповідати реальним відгукам, розміщеним на сайті Партнера.
 2. Відгуки, трансльовані Партнером, повинні бути розміщені на сайті реальними користувачами. Не допускається розміщення рекламних відгуків.
 3. Відгуки повинні описувати користувацький досвід автора — досвід експлуатації, враження від обслуговування або іншої взаємодії з об'єктом відгуку.
 4. Відгуки повинні містити характеристики і враження, які відрізняються від стандартного (офіційного, рекламного тощо) опису об'єкта відгуку.
 5. Відгуки не повинні містити питання, спроби викликати дискусії та обговорення щодо об'єкта.
 6. Не допускається передавати дані, не пов'язані з досвідом використання продукту або послуги об'єкта.
 7. У передаваному вмісті сайту повинні бути тільки відгуки (при цьому відгуками не вважаються відповіді власників організацій на відгуки і коментарі до них).
 8. Під час переходу за посиланням у сніпеті відгуку на сайт Партнера користувач повинен мати можливість одразу побачити відгук (без використання прокрутки). Бажано, щоб кожному відгуку на сайті Партнера відповідала окрема сторінка. Якщо на одній сторінці розміщується одразу кілька відгуків, допускається використовувати постійні посилання з якорем.
 9. Унікальним ідентифікатором кожного відгуку на сайті Партнера є його URL, який не повинен змінюватися у разі оновлення відгуку або його повторної передачі.
 10. Під час передавання відгуку потрібно зазначати обов'язкові атрибути: ім'я автора відгуку і дату публікації відгуку. Якщо відгук оновлюється на сайті Партнера, URL відгуку змінюватися не повинен.
 11. На сторінці відгуку на сайті Партнера повинно бути добре видно найменування об'єкта, про який залишено цей відгук.
 12. На сторінці відгуку про організації має бути зазначено її актуальну і максимально точну контактну інформацію (місто, адресу та телефон організації).
 13. На сторінці відгуку про організації повинна розміщуватися інформація тільки про один об'єкт.
 14. Бажано, щоб у кожному відгуку було хоча би п'ять змістовних пропозицій. Відгуки обсягом менше 200 символів можуть не відображатися на сервісах Яндекса.
 15. Відгуки не повинні містити ненормативної лексики, образ, сторонніх посилань у тексті та надмірної кількості великих літер (у крайньому випадку, такі відгуки не повинні становити більше 5% від загальної кількості відгуків). Такі відгуки не будуть відображатися на сервісах Яндекса.
 16. Відгуки, що передаються для трансляції, мають бути отримані легальним способом. Якщо Партнера було помічено у незаконному використанні чужого контенту, партнерство буде розірвано. У цьому випадку Партнера вже не буде прийнято у програму повторно.
 17. Відгуки, що передаються для трансляції, не повинні порушувати авторських прав третіх осіб.
 18. Для участі у програмі 70% передаваних даних мають бути валідними. Відгуки є валідними, якщо всі обов'язкові поля та формати даних, що передаються, відповідають технічним вимогам.
 19. Відображення відгуків у списку видачі на сервісах Яндекса залежить від актуальності, якості та повноти наданої інформації. Параметри, що передаються, можуть впливати на загальний рейтинг об'єкта.

Контроль якості

Яндекс проводить постійний моніторинг якості передаваного контенту. У разі грубих порушень вимог до сайту та ігнорування попереджень про невідповідність правилам участь сайту в партнерській програмі може бути зупинено. При цьому відновити участь у програмі буде неможливо.

Відсторонення сайту від участі у програмі (без попередження) проводиться у випадках:

 • виникають масові проблеми з контентом на партнерському сайті (велика частка незмістовних, простимульованих відгуків і спаму, низька актуальність відгуків);
 • вміст партнерського сайту викликає проблеми в роботі Яндекса;
 • на партнерському сайті виникають проблеми, які впливають на роботу індексувального робота;
 • встановлюється факт запозичення контенту без згоди першоджерела;
 • бізнес-модель Партнера не відповідає вимогам сервісу Яндекса;
 • ігноруються попередження про невідповідність правилам або проблеми виправляються несвоєчасно.

У разі виникнення суттєвих проблем із якістю сайту або контенту Яндекс залишає за собою право відключити ресурс без пояснення причин.

Оцініть статтю
Дякуємо за ваш відгук!