Вебмайстер
Яндекс для вебмайстрів
Як Яндекс індексує сайти
Сайт на сторінці результатів пошуку
Сервіс «Яндекс.Вебмайстер»
Налаштування індексування
Вміст сайту
Сайт у результатах пошуку
Безпека сайтів
Сервіси Яндекса на вашому сайті

Індексування AJAX-сайтів

Робот Яндекса може індексувати AJAX-сайт, якщо структура сайту підпорядкована певним правилам.

Кожна індексована AJAX-сторінка повинна мати HTML-копію. Щоб показати роботу наявність HTML-копії сторінки, додайте знак оклику в URL сторінки:

http://www.example.ua/#blog   →   http://www.example.ua/#!blog

Виявивши в посиланні на сторінку поєднання «#!», робот запитає HTML-копію.

  1. HTML-копія кожної AJAX-сторінки повинна бути доступною за адресою, в якій поєднання «#!» замінено на параметр «?_escaped_fragment_=». Для наведеного прикладу HTML-копія сторінки розташована за адресою http://www.example.ua/?_escaped_fragment_=blog.

    У всіх знайдених посиланнях робот замінює поєднання «#!» на параметр «?_escaped_fragment_=» та звертається за зміненою адресою (посилання, що містять «#!», також можна використовувати в карті сайту).

  2. HTML-копія головної сторінки повинна бути доступною за адресою з додаванням параметра «?_escaped_fragment_=». Наприклад: http://www.example.ua/?_escaped_fragment_=. Зверніть увагу: значення параметра повинне бути пустим.

    Щоб повідомити роботу про HTML-копію головної сторінки, в код сторінки слід включити мета-тег <meta name="fragment" content="!">. Цей мета-тег можна використовувати на будь-якій AJAX-сторінці — наприклад, якщо головна сторінка вашого сайту розташована не в кореневому каталозі домену.

Якщо будь-яка AJAX-сторінка вашого сайту з'являється в результатах пошуку, клік на посилання направляє користувача за адресою HTML-копії сторінки. URL самої сторінки наводиться в описі посилання.

Оцініть статтю
Дякуємо за ваш відгук!