Вебмайстер
Яндекс для вебмайстрів
Як Яндекс індексує сайти
Сайт на сторінці результатів пошуку
Сервіс «Яндекс.Вебмайстер»
Налаштування індексування
Вміст сайту
Сайт у результатах пошуку
Безпека сайтів
Сервіси Яндекса на вашому сайті

Швидкі посилання

Що таке швидкі посилання?

«Швидкі посилання» — це короткий шлях до важливої інформації на вашому сайті.

Швидкі посилання розташовуються на сторінці результатів пошуку Яндекса між заголовком сайту та його сніпетом. Такі посилання ведуть на сторінки з найбільш корисною та запитуваною користувачами інформацією. Наприклад, на сайті магазину найвідвідуванішими (тобто найбільш запитуваними) зазвичай є сторінки зі схемою проїзду та прайс-листом, а яскраві розповіді про місію компанії, її історію та засновників звичайного покупця зазвичай мало цікавлять. Прямі посилання на популярні сторінки сайту в результатах пошуку Яндекса ми і називаємо швидкими посиланнями.

Що дадуть швидкі посилання користувачам?

Швидкі посилання дають можливість відразу потрапити на потрібну внутрішню сторінку сайту — це заощадження часу і трафіку користувача. Часто користувач, зайшовши на цікавий йому сайт, не може швидко знайти сторінку з потрібною інформацією через занадто насичений дизайн або складну структуру сайту — швидкі посилання допоможуть йому в цьому.

Крім того, доповнюючи сніпет і заголовок, швидкі посилання дають додаткове уявлення про сайт: його зміст, основні розділи та можливості.

Як допомогти Яндексу правильно виділяти швидкі посилання?

Для того щоб робот, який аналізує ваш сайт, зміг правильно виділити найважливіші розділи та ключові сторінки, потрібно, щоб:

 • основні розділи та сторінки були доступні з головної сторінки сайту;

 • навігація на сайті була продумана та логічна;

 • назви сторінок були короткими, зрозумілими і точно відображали їх зміст;

 • посилання, виконані у вигляді зображень, мали заповнений атрибут alt, що відображає їх призначення;

 • текст у тегу <title> для ключових сторінок збігався з їх назвою (із заголовком сторінки, виділеним, наприклад, тегом <h1>) і з текстами посилань, що ведуть на цю сторінку.

  Наприклад, якщо у вашої фірми є сторінка з контактною інформацією, то щоб робот правильно її обробив, повинні виконуватися такі умови:

  • у тегу <title> цієї сторінки повинно бути зазначено: «Фірма "Роги та копита" — Контакти» або просто «Контакти»;

  • всередині сторінки повинен бути заголовок — «Контакти»;

  • текстом посилання на цю сторінку з головної та внутрішніх сторінок сайту повинно бути «Контакти».

Таким чином, на добре структурованих сайтах з продуманою навігацією жодних спеціальних робіт виконувати не потрібно.

Чи можна вимкнути деякі посилання?

Так, це можна зробити в сервісі Яндекс.Вебмайстер. Для цього необхідно зайти в підрозділ "Швидкі посилання" розділу "Сайт у результатах пошуку" для відповідного сайту.

Ви можете дозволити або заборонити показ кожного зі швидких посилань, а також вибрати варіант тексту посилання. Крім того, ви можете зазначити тип сортування швидких посилань.

Коли швидкі посилання відображаються в результатах пошуку?

Швидкі посилання можуть відображатися в результатах пошуку як для головної, так і для внутрішньої сторінки сайту. Щоб швидкі посилання відображалися, мають виконуватися такі умови:

 • для сторінки визначені швидкі посилання;

 • сторінка знаходиться серед перших 20 результатів пошуку;

 • сторінка входить у трійку найрелевантніших результатів пошуку, для яких визначені швидкі посилання.

Від чого залежить кількість та зовнішній вигляд швидких посилань у сніпеті?

Зазвичай швидкі посилання розташовуються в один рядок під заголовком документа. Максимальна довжина рядка — 70 символів, відображаються лише ті посилання, сумарна довжина тексту яких вкладається в це обмеження. Посилання в рядку розділяються відстанню в 4 пробіли.

За замовчуванням порядок швидких посилань вибирається автоматично. За допомогою сервісу Яндекс.Вебмайстер ви можете змінити пріоритет посилань та використати 70 символів ефективніше (див. пункт 4).

Якщо користувач з великою ймовірністю шукає конкретний сайт (наприклад, http://yandex.ua за запитом [яндекс]), у результатах пошуку швидкі посилання для цього сайту можуть бути оформлені у два стовпці. У цьому випадку відображається не більше шести швидких посилань.

Якщо під час переходу за швидким посиланням пошуковий робот отримує помилку 404, таке посилання виключається з пошукової видачі.

Оцініть статтю
Дякуємо за ваш відгук!