Яндекс для вебмайстрів
Як Яндекс індексує сайти
Сайт на сторінці результатів пошуку
Сервіс «Яндекс.Вебмайстер»
Налаштування індексування
Вміст сайту
Сайт у результатах пошуку
Безпека сайтів
Сервіси Яндекса на вашому сайті

Опис сайту

Що таке сніпет?

Сніпет — це блок інформації про знайдений документ, який відображується в результатах пошуку. Сніпет складається із заголовка та опису чи анотації документа, а також може включати додаткову інформацію про сайт.

Сніпет дозволяє користувачу отримати уявлення про документ або навіть шукану інформацію, не переходячи за посиланням.

Як змінити заголовок і опис сайту в результатах пошуку?

Заголовок сніпета складається на основі HTML-елемента title. Якщо елемент title відсутній або погано описує документ, може бути вибраний більш інформативний заголовок, який міститься в тексті документа.

Опис знайденого документа зазвичай складається автоматично на основі цитат з тексту документа. Також може бути використаний опис сайту, який надається Яндекс.Каталогом або DMOZ, — якщо такий опис точніше відповідає запиту і вмісту документа, ніж згенерована анотація. Від описів з каталогів можна відмовитися, поставивши мета-теги з атрибутами content="noyaca" та content="noodp" відповідно.

Таким чином, ви можете впливати на заголовки та описи ваших документів у результатах пошуку, змінюючи заголовки і тексти документів на вашому сайті.

Що таке навігаційні ланцюжки?

Для великих сайтів, що мають чітко виражену структуру, під сніпетом може показуватися навігаційний ланцюжок (ряд посилань на розділи сайту, до яких відноситься знайдена сторінка). Такий ланцюжок дозволяє швидко оцінити обсяг інформації на сайті або тип контенту, і в разі необхідності за один клік перейти в потрібний розділ.

Для розпізнавання структури сайту та вибору назв використано алгоритм «Швидких посилань». Як і у випадку «Швидких посилань», рекомендації для вебмайстра полягають у тому, щоб робити зрозумілішу та простішу структуру сайту. Ніякі інші спеціальні дії для ввімкнення цієї функціональності не потрібні.

Навігаційні ланцюжки можуть не сформуватися, якщо не виконані якісь з нижчеперерахованих критеріїв, що враховуються нашими алгоритмами:

  1. Навігаційні ланцюжки будуються лише для великих сайтів.

  2. Навігаційні ланцюжки будуються суворо за директоріями. Тобто дерево розділів сайту повинне відповідати урлу. Для урлів виду /index.php?cat=7873&item=6787 ланцюжків не буде. Необхідно, щоб було /cat7873/item6787.

  3. Для вибору назв використовуються тег title і тексти посилань на сторінку.

Рекомендується подавати коротку назву сторінці в тегу title та в посиланнях. І бажано, щоб вони (title і назви посилань) збігалися.

Для яких сторінок у сніпетах показуються дати?

Дата публікації показується в тих випадках, коли вона має значення для користувача, наприклад, для новинних повідомлень або записів у блогах. Коли користувач бачить дату, він може швидко зорієнтуватися, чи саме це повідомлення його цікавить.

Дата повідомлення може визначатися різними способами. Зокрема, як джерела даних про дату сторінок використовуються сервіси Яндекс.Новини та Яндекс.Блоги.

Крім того, інформацію про дати Яндекс отримує, розбираючи адреси сторінок (URL). Дата може міститися в URL у вигляді певного шаблона, наприклад, /yyyy/mm/dd/ або /yyyy-mm-dd/.

Якщо на вашому сайті є новинна стрічка і ви хотіли б, щоб наші алгоритми визначили дати новинних повідомлень, налаштуйте формування URL так, щоб у ньому була дата (наприклад, одним із зазначених вище способів). Дати видобуватимуться під час індексування сторінок пошуковим роботом. Ніяких додаткових дій від вас не вимагатиметься.

Які спеціальні дані можуть бути показані у сніпетах?

У деяких випадках сніпет може містити додаткову інформацію, яку вебмайстер може налаштувати самостійно. Це дозволяє підвищити інформативність сніпета та надати користувачу додаткові знання про сайт і компанію.

Наразі доступне додавання та редагування такої інформації, яка буде врахована під час формування сніпета:

Оцініть статтю
Дякуємо за ваш відгук!